Mamici de martie-aprilie 2006 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dea0277 spune:

tcelen si ile77, merci de raspuns.
am sa incerc sa ii dau niste ulei de masline cand isi maninca supica si sa ii mai pun supozitoare pana isi da drumul, dar chesia este ca i-am pus azi un supozitor si nu a facut decat putin si verde foarte inchis la culoare. Din cate am citit culoarea este de la fier si apoi este mai mult ca o pasta, nu mai e cum era cand o alaptam. Care ii dati formula exclusiv, cum arata cacuta la bebei. la a mea este f. inchis la culoare, verde si ca o pasta. Din cate am citit, este normal, dar eu stiu? Diseara incepem cu cerealele ca azi am tinut-o la masa cu noi si numai in gurile noastre se uita si poate ca doarme si ea mai mult noaptea ca tot de 2 ori se trezeste, la 2 si la 5 de obicei si o culc cam pe la 10.

Andreea
http://pg.photos.yahoo.com/ph/dea0277/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Mai, lipsesc si eu juma' de zi de pe forum si intrati la idei. Aida, n-am nascut inca! Atat ca am dormit pana pe la 2 dupa-masa, ca m-am pus in pat abia pe la 6 dimineata, apoi am plecat cu mama la plimbare. Doar doar o veni bebe mai repede. Iar acum ma apuc sa citesc din urma, ca tare mult mai scrieti, fratilor.

40+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Honeypuma, multzam fain de informatie. Stiam eu ceva de 2 milioane si ceva, dar nu eram sigura. Zici ca a fost multumit anestezistul cu 3 milioane? Mai stii cum il chema? Parca Tania 2 zicea ceva de unu Dantis ca ar fi de treaba.
Catrinel, Andreea Georgiana, Mihaser, Mariana
Aida, bafta la eco! Chiar ma gandeam, ce-ar fi sa nastem noi doua i naceeasi zi? Si eu ar trebui sa ma duc de dimineata la medic (aicic la Bucuresti e deja luni, 1 mai), dar tre' sa sun, sa ma asigur ca nu si-a luat liber la cabinet! Oricum, daca nu o gasesc maine pe doctoritza, marti ma duc la ea si ma milogesc sa-mi induca nasterea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameluta spune:

sunt sotul AMELUTEI.v trimit niste poze prospete cu PRINTISORUL MIHAITA dininte , din timpul opertiei si dup.Astept prei s le trnsmit scumpei mele sotii AMELUTA.sntte si s uzim de bine.http://pg.photos.yhoo.com/ph//my_photos/poze nstere mihit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameluta spune:

din nou incerc cu pozele.http://pg.photos.yhoo.com/ph/_b_222/lbum?.dir=7839re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3//pg.photos.yhoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameluta spune:

d...........m reusit.stept preri s letrit AMELUTEI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Corinag, felicitari pt bebe Tudor Andrei si refacere rapida! Te asteptam cu povestea nasterii.
Fetele, promit sa anunt daca e sa plec intempestiv la spital. Nu va las eu asa cu ochii-n soare. MP, iti dau un sms, doar am facut schimb de numere.
Acu' Mihai al meu imi face in ciuda, a avut gura aurita cand mi-a zis ca nasc in mai. Iar asta mic, inca din burta comploteaza cu ta'su impotriva mea! O sa am de furca cu ei, Tauri caposi ce sunt! Unde mai pui ca si mami tot Taur e. La fel si bunicu' si matusa, amandoi din partea tatalui. Va dati seama ce e la noi in familie?!

40+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Domnu' Ameluta, eu una m-am topit. Aveti o minune de baietzel! Pupici sotiei din partea noastra!

40+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Ameluta si sotul,felicitari!!! Sa va traiasca printul mic! Foarte frumoase pozele,iar bebe parca seamana cu tati.Asa imi pare.Oricum,sunteti fericiti si asta se vede din fotografii.Va doresc sa ramaneti asa toata viata!
Corinag,felicitari si tie! Te mai asteptam pe la noi si sper sa iti treaca repede piciorul.
Mara,oau,abia astept mesajul tau! Ma simt asa importanta.
Mult noroc Mara si Aida la vizita de maine/azi la doctor. Haideti fetelor,ca nu mai e mult! Fiti tari! Suntem cu voi!
Andreea G,Luizax,Kim,Ciuf...am vazut pozele,sunt minunate toate.Ce de printesele avem noi aici! Si ce de mamici si tatici fericiti! Sa va traiasca fetelor!
Mariana,ce organizat e totul la tine si ce mult imi place cum gandesti...Eu simt ca nu prea fac fata asa cum ar trebui situatiei si tare sunt necajita.
Ma scuzati ca scriu asa putin,sunt un pic suparata,o sa va mai scriu dupa ce imi mai revin.
Pupici la toata lumea !

Monica si cei doi pitici,Vlad si Matei.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Ma fetelor, eu vad ca in capu' listei de gravidutze sunt Titinutza, Edutu si Manu. Nu stie nimeni nimic de ele? Nu avem telefoanele lor in Notpad sa le dam macar un sms?

Aida, la somnic??? Daca stau bine sa fac un calcul, in Canada nu-i decat vreo 6 seara. Sau........

Mergi la inceput