Smecherasi de iulie-august 2004 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna !

Dana-Ema ...felicitari...sa ai parte de o fetita frumoasa si sanatoasa !
Olivia...rochia e beton !...Succes la dieta...merita !

Alessia e tot asa ...cu perioade de febra cand zace la noi in brate, apoi ii trece febra si demoleaza casa...Am fost la medic - diagnostic: amigdalita pultacee - tratament: antibiotic (ceclodyne) ...dar asta e, i-l dau ca sa ii treaca odata, avand in vedere ca e asa de trei zile...
Pe langa asta mai am o problema si cu Feli...acum cateva zile am observat o portiune mica (mai putin de 1 cm) unde i-a cazut parul...de fapt arata ca si cum ar fi fost taiate firele de par...dar cum nu au crescut deloc de cand am observat banuiesc ca e vorba de altceva...asa ca am luat trimitere la dermatologie...Nu va spun ce-mi trece prin cap, ce scenarii imi fac

Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Fetele posesoare de baieti unde gasesc si io roboti,bascule si tractoare?Ca Alex iar mi-a cerut botu(si are vreo 5 deja) si mi-a mai cerut si tatolu si bacula...ca sa nu va zic ca,daca trece pe strada un tractor,excavator sau ceva utilaj de genu' asta e innebunit efectiv!!!Se uita cu mare drag la ele,asa ca i-am gasit meseria:tractorist il fac!
Olivia ma intrebai de mezeluri o data,da acum mi-am adus aminte.Eu zic din surse bune ca,Caroli si Cris-tim sunt bune si proaspete.Aldis nu,in orice caz.
N-are nimeni un apartament de vanzare in Bucuresti?Cu 3 camere?Ca ce am gasit pana acum sunt ori f scumpe ori au ceva ce nu-mi place(eu vreau cu bucatarie mare)Sa-mi tineti pumnii ca deseara am 2 vizionari!Sa-mi aduc si eu odata copchilu acasa!
Daria e suficienta o bere rece si un mic la vara la marePupam
Ufff,Mitzule sper ca nu ti-am facut pofta,mai bine nu citi pasajul asta!
Un we frumos sa aveti,ca eu o sa fiu la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

saluatare adina si pupici la baietu' cu bascula
mey, ce sa va zic io, vad ca va ingramaditi la facut copiii, Doamne cat va admir ca io n-am curaj sa mai fac altu'. zau. ema, io zic ca sigur e fetita, sa vezi daca nu-i asa.
pupi doarme de la 8 juma-9 pana la 7 juma-8 dimineata si inca 2 ore de la 1 la pranz. multumita. are mai bine de o saptamana de cand mananca de parca se termina mancarea de pe pamant.
daria, pupi nu ia nik, nici fier, nici vitamine, aici nu prea se recomanda. da asa-i moda
va pupic

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

uf, sanatate multa alessiei si va tin pumnii sa nu fie nik rau cu perisorul feliciei!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am preluat si io legatura..
Mey sinteti de coma! Eu l-am avut pe Luca la 35 si juma' si uite ce baiat am!Ce sa fac daca tati s-a lasat greu convins ...Si cine-mi povestea aseara cum are el un plan cum sa facem sa nu mai plece Luca. Ascundem pasaportul lui socrela...si pina-i facem unul mai trece juma' de an
Multumesc ca ati vizionat rochia..gata o iau! Si intr-adevar de miercuri abdomene pina-mi vine rau si
Ioana...pregateste rochia Mariei!...eu la fracul alb m-am gindit sa-i pun papion si briu din saten culoarea rochiei mele...
Gabi tin pumnii pe 6 mai sa fie bine! Multumesc pt info...colacelul reductor oricul il dau eu de aici! Nu am apucat sa ma uit pe ultimele poze...
Cristalinule...bine ca ai dormit...si ati avut si o vacanta placuta! Cunoastem fazele cu pietrisul...
Felicia ai incercat sa facei ceva ...ca Andreea sa devenina un pic mai independenta?
Roxi merci de info !
Daria..pina la urma l-ai convins pe tati sau planuiesti ..o "intimplare"!
Ma duc sa mai citesc....

Edit: Daria am inteles acum ce si cum cu planurile...
Carolina...da-i antibioticul...si fugi la dermatolog! Cind te duci? Daca este limitata caderea este mai usor de vindecat decit daca ar fi cazut difuz!
Adina merci si tie de info! Chiar ieri te intrebam daca ai gasit apartament! Succes diseara!
Roberta scuze..nu a fost cu intentie faza cu rochia ...Si eu tot de 25 arat ce conteza cit scrie in buletin !
Eu mai intreb ...stie cineva ceva de Alice si Gizmo????
Irina tu de ce te vaiti de colacei...ca eu nu cred ca exista!ricum vizionare placuta din fotoliu!
Cori de cind incepi?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mamici americance duminica pe 30 la emisiunea Dateline pe NBC este povestea despre laboratorul nostru...poate aveti timp! Noi vom fi la aeroport!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Din ciclul "fiecare cu ce-l doare" - rezultatul la analize: colesterolul crescut. Si de ieri am inceput regimul si gimnastica... ca nu-i de gluma...da ma intreb si io, cum a crescut colesterolul asta ca nu sunt totusi obeza la 64kg...

Va dati seama ca asta va fi obsesia mea pentru urmatoarele sapt....

Si io sunt mamica "batrana"... la 34 am facut-o pe Bianca... de al doilea nu ma incumet din cauza de sot (sau ne-sot) si varsta... totusi Bianca are o sora de 17 ani... cam mare diferenta dar tot mai bine decat deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca hipercolesterolemia la virsta asta are o singura explicatie! Genetica! Si sotul meu are colesterol si trigliceride..a incercat cu regim nu a mers...asa ca de 3 ani este pe medicatie. Acum depinde si ce valori ale colesterolul, HDL si LDL...Succesc la dieta ! Wow Bianca are o sora! Se cunosc?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, uite ca nu am hartia la mine sa-ti zic cat era, dar nu era cu mult peste... f. curios ca nu-mi aduc aminte ca mama sa fi avut probleme cu colesterolul... de tata nu stiu ca el era cam grasut (cu burta)...

Bianca o cunoaste pe sora-sa, Andreea a fost la noi in vara cand s-a nascut Bianca, si apoi s-au vazut anul trecut in Ro, dar evident ca nu realizeaza ca e sora-sa... poate daca stateau in aceeasi casa..

Gata cumparaturile pentru Ro? Noi am taiat drastic anul trecut cand am fost acolo de pe lista de cadouri din cauza de copil in primul rand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca...cumparaturile le incep in luna iunie..mai este doar pentru relax . Anul acesta am sa fac cadouri numai rudelor ff apropiate si copiilor...

Edit..cred ca tu te-ai referit daca am terminat cumparaturile pt Luca..da , de mult...de juma de an cumpar..nu-mi place sa iau ce gasesc in ultimul moment...

Liliana ...tu pe unde umbli?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput