Nazdravani de oct-nov-dec-2003(75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Corrydo, bine ati venit!

Carmen, poze ai pus? Mi-e dor sa vad moaca aia simpatica a lui MAtei.

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal
poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Bine-ai revenit Carmen din vacanta.Ma bucur ca v-ati simtit bine si voi si Mateiutul....de fapt nici nu puteati sa va simtiti altfel la mama acasa...Sper si eu sa ne vedem intr-o zi...poate intr-un week-end mergem la un gratar, dupa ce vine caldura, vorba ta...nu stiu cand ati ajuns voi, dar saptamana trecuta vineri, sambata si duminica a fost asa de fain afara, am si iesit la iarba verde cu gratarul dupa noi...a fost super fain.
Bine-ai venit Coryydoprintre noi, asteptam sa ne povestesti despre Bogdan mai multe...si vrem poze...
Ileana...cand mergi la ecograf?Baietel sau fetita???Tu ce zici? E diferita sarcina fata de Luca?
Elena??????Hai sa ne spui cum a fost in Romania...Cred ca e perioada greturilor si a somnului....sper sa scapi cat mai repede de ele..cu Alvarica langa tine nu prea ai timp sa simti oboseala ca sigur nu te lasa sa dormi...
Paula..felicitari pentru modul in care se comporta Alexa...e un exemplu de surioara...sigur Paul o sa o aprecieze mai tarziu.
Nu stiu fetelor, eu una am mari emotii la cum se va comporta Andrea dupa ce vine bebe mic.Desi vorbesc cu ea si ii explic ce si cum...cum pun mana pe un alt copil sau un bebe plange cu niste lacrimi de mi se face mila de ea.Poate o sa se obisnuiasca dar e foarte posesiva....si zice intr-una "mama e a mea", sa nu indrazneasca cineva sa puna mana pe mine.Cred ca o sa fie mai greu la inceput...ma bucur ca ii plac copiii, asta e semn bun, ca pana la urma o sa-l accepte si pe bebe.Ne-a gandit la Theodor....deocamdata, sa vedem daca mai descoperim alt nume care sa ne placa.
Uki..ma bucur ca v-ati distrat la Cheia...o sa vezi ca incet-incet Mariuca nici nu te mai lasa sa te apropii de farfuria ei.
Vera..iti dai seama ca suntem in al noualea cer pentru ca e baiat..mai ales tati, desi el zicea inainte de ecograf ca se si vede cu 2 fete.Zicea el...dar in sufletul lui tot baiat vroia.
Haideti ca am tot scris acum....merg sa mai fac si eu ceva pe-aici prin casa ca afara e frig si ploua....
Pupici si numai bine..

Album1Album2Album3Album4
Florida2004-2005
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare,
Carmen, bine ai revenit. Nu-mi pot imagina ca al meu copil sa fie asa de cuminte pe avion. Stiu ce am patit cu el cand avea un an si cateva luni si de atunci parca stau cu emotii sa maic alatoresc cu avionul cu el. Nu are astampar deloc.
Asteptam pozele.
Sympa, felicitari pentru baietel. Sunteti niste parinti tare fericiti. Sa fie sanatos si tu sa ai parte de o sarcina si nastere usoara.
Ileana, cand afli ce ai la purtator?
Corrydo, bine ati venit printre noi. Va asteptam la povesti.
Elena, ma bucur ca ai auzit inima lui bb. Despre sarcina toxica .. ce sa zic. E cam nasol ca o ai. Imi amintesc de o vecina din Ro era zombie, slabise enorm din cauza sarcinii. Dar dupa trei luni nu a mai avut nici o problema.
Pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Sympa, felicitari pentru baietel!!!
Eu sapt viitoare sper sa aflu ce am la purtator

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal
poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

offf.pe 11 ii fac picei toate analizele...mi s/a pus mie pata!!!

pediatra mi/a dat cu juma de inima trimiterea...ca zice ca e ok...de ce sa o intepam degeaba...da io vreau sa vad din analize ca e ok...dar acum ma intreb dc nu/s cumva nebuna...intep copilul degeaba...pe urma paranoia din mine zice ca dc gasesc ceva grav nedescoperit pana acum la ea... is nebuna !!!!! ... paranoia in floare

asa ca pana pe 11/12 cand mi/or da rez.sunt turbata...

ne/am hotarat sa o ducem la cresa...ma gandesc ca poate se invata la olita prin puterea exemplului...apoi poate incepe sa vb.romaneste...ca ne/am saturat de chineza veche si de semne... ma gandesc ca dc ingrijitoarele nu raspund la provocari (la semne si impingeri!) poate isi da drumul... si as mai vrea sa inceapa sa/si formeze si imunitatea si sa se invete si ea cu copiii...sapt.asta primesc raspuns dc ne primeste cresa de acum sau de la 1 sept...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Lume noua!!!

Bine ati venit Coryydo!!!
Asteptam sa "ne cunoastem".

Vesti noi!!! M-am hotarat la bb2,dar...dupa nunta.Cu strangere de inima,dar ma "ofticati" ca aproape toate aveti sau veti avea 2 copilasi Glumesc.Imi doresc mult,dar la noi e problema de spatiu(stam cu parintii mei in 2 camere,am mai spus),de colici (eu am problemele astea...)
Sotul meu ma incurajeaza zicand:"lasa,ca o sa fi o mamica tanara si frumoasa...ca de "chinuit" oricum te chinui,ca e acum sau peste alti ani".Si are dreptate.

Sympa asa cum va doriti baiat asa vreau eu fata,da' oare de ce tind sa cred ca tot baiat va fi...Sper sa am noroc.
In cate saptamani esti?

Uki,cum sta "treaba" la voi?

Ileana astept cu nerabdare sa aflu ce e acolo in burtica!!!Nu mai zic de voi...

Ciuf
,ce ne mai spui de Eva?Sper sa nu aibe colici.Papa bine?

Carmen pt Matei cel cuminte.

Vladutz e bine,dar sunt asa de ragusita de cat ii zic "nu face asa,nu te sui acolo,nu aia...,nu asta..."De fel ragusesc repede si e de ajuns sa ridic vocea cateva zile ca ...ragusesc.

Voi ridicati vocea la copilasii vostrii?
Saracutul imi spune "da' nu mai tzipa".Da' efectiv,ma enervez si asa ma descarc Stiu ca nu fac bine,dar...

Cand iesim afara,dupa ce venim din parc mai stam in fata blocului unde stau copii de 8-9 ani si lui Vladutz ii place sa stea cu ei ca se alearga,il trag cu tricicleta (ca el inca nu stie sa pedaleze,de fapt ii scapa piciorul;cred ca e cam mare tricicleta).Abia il iau in casa,dar nu face isterii,e intelegator,doar ca imi spune "mai stam 5 minute" E asa de haios.

Noaptea inca ii pun pampers,doar ca dimineatza cum se trezeste incepe sa se smiorcaie ca sa il dau jos ca nu ii place.Poate e inceputul...sa scape de el,dar aseara am uitat sa ii pun si m-am trezit pe la 3 dimin ca era ud,tot si el nu zicea nimic.Nici macar nu s-a deranjat cand l-am schimbat.

Va pup pe toate si sa aveti copii cuminti.

Vera si Vladutz( 2 ani si 5 luni)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Ver@, recunosc ca si io mai tip la cupil, ca-s om si io si-mi pierd rabdarea cand tranteste o usa a 30 oara pe ziua respectiva. Nici nu mai e var pe langa usa cu pricina. Sau cand isi face un scop din a-mi trage pantalonii de trening in jos, doar asa, de amuzamentul lui personal. Asta seara a primit si o palma la fund pentru ca nu renunta la a-si face esarfa dintr-un cablu TV pe care n-am avut unde sa-l ascundem. Treaba cu adunatul tuturor mochetelor din casa deja ma lasa imuna. Sau "adunatul" paianjenilor de pe pereti cu o matura cu coada lunga in timp ce icoanele pretioase ale lu' tac-su se balangane amenintator.

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal
poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Fratii se intelg intre ei si in functie de cum ii educam noi parintii. Eu am incercat pe cat posibil sa nu o fac geloasa, sa-l pup si pe el si pe ea, sa o pun si pe ea sa-l pupe, sa ma ajute la baie, sa se duca la el si sa se joace cu el cand plange si sa vorbeasca cu el....toate acestea au facut-o sa-i treaca gelozia si sa-l accepte. de multe ori o gasesc sau o ved ca se duce singura la el si ii vorbeste, il pupa.....e o dulce. Pei, Pei ii spune(Paul)afara, adica sa-l luam si pe el afara. Mi-a fost foarte greu la inceput, dar am invatat din mers si ea este si un copil foarte bun.





Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


Buna Mey Fetele...

Eu acum vreau doar sa intreb de Alexandra (SuperMami)... Mai stie cineva ceva de ea? Eu sunt asa... un pic ingrijorata sa zic.. Adica ultimul ei mesaj a fost pe 20Martie si in vacanta urma sa plece pe 29Martie... Si trebuia sa se intoarca pe 3Mai... si nimic de atunci... Adica, stiti si voi, nu prea-i statea ei in fire sa nu scrie... Asa plina de viata... Nu stiu...

Elena, v-ati intalnit in State cu ea? Parca asa vroiati...

SuperMami 2 cuvintele ca suneti bine, ne lipsesti... Isabelitei!

Am mai pus pozici, am facut un anisor... Am sa pun pozici in curand de la aniversare...

Aveti grija de voi, burtici si copilasi!

Cu drag,
Isabella, Yael (2 ani & 5 luni -24Nov.'03) & Nardi (1 anisor!!! -01May'05)
Poze cu noi ;-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

LA MULTI ANI NARDI!!!
Sa cresti mare,sanatos,voios si norocos!!!

Da si eu ma gandesc la Supermami si Isabel,dar cu siguranta ca abia isi "revin" din vacantza.Speram sa fie totul bine.

Asteptam vesti!!!

Vera si Vladutz( 2 ani si 6 luni)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput