Bebelusi de sept-oct 2005 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Fetelor, ce mai faceti? Ca tare mi-a fost dor de voi! De alaltaieri de cand nu am mai intrat...ati dovedit 2 capitole! Bravo!!!!!!!!!!

In primul rand multumesc fetelor MIFLORE, ANTOANELA, DANACH,SIMONA8004, NANADANA,TANGERINE, KRISTINUTZA pentru urarile de bine si de sanatate!

BIUMIL - si bebelul meu tot mucios este cu tot Humexul si Colargolul administrat....
Cat despre Plaiul foii- nu am cuvinte....suuperb! totusi in perioadele aglomerate noua ne placea sa ne retragem la Curmatura si sa facem drumetii pe munte....Ce vremuri... Si eu am neamuri la Nucsoara; poate sunteti vecini, mai stii? Cu toate ca nu le-am mai vizitat de multa vreme...

Noutati despre noi: Darius are o rinita (laringiana parca i-a spus dr). Tratamentul este Paxeladine 2,5 ml la 12 ore, Nurofen 2,5 ml la 8 ore, Colargol 1pic/nas/3 ori pe zi si Humex. Are rosu in gat si de ieri a inceput sa si tuseasca. Febra nu face. Doar nasucul super infundat si tuse. cu toate astea, noaptea doarme bine, adica toata noaptea fara treziri. De asemenea mi-a zis sa nu il scot afara. M-ar interesa si parerea dr. ANYA despre boala si tratament, asta bineinteles daca nu cer cam mult!
Sper sa se faca bine ata bebelul meu, cat si ceilalti bebei
bolnaviori.
Problema este alta si anume ca si eu si sotul suntem ft. raciti! Eu ieri zici ca eram batuta, asa rau ma simteam! Ce trebuie facut in cazul asta pt a il proteja pe bebe?

Bebeii vostri au avut rinita? Cum i-ati tratat?
Va pupacesc pe toate, dar de la distanta, sa nu va transmit virusi!



"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, mercic!
Kristinutza, ma bucur ca v-ati intors cu bine! Felicitari pentru !
Fetelor, voi cum faceti cand sunteti cu bebe in masina si e f. cald? Si n-aveti climatronic? Merge si aerul conditionat sau nu e indicat?
Vreau si eu dubla cioco, si de la magazin Victor's shop si din parc Kid's brownies! Imi placeeeeeee ciocooooo!
Dana_Lucia, ce-mi plac mesajele tale! Am retinut, intre 24 iulie si 18 august!
Nanadana, multumesc pentru primire!!! Ce mi-ar place pe meleaguri pariziene, doar e orasul meu perforat! Sper s-ajung in urmatorii 5 ani!







Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


La multi ani!


Vlad Alexandru, David Andrei, Eleni Maria

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ege, bafta la rezultate! Mie nu mi-a trecut prin cap sa le zic alora sa-i faca fetii si grupa sanguina daca tot i-au luat sange... Si eu am vazut emisiunea cu mama si fetita!
Catush, LA MULTI ANI!!!Sa fii sanatoasa si fericita!!! Si felicitari Brianei!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Diana - eu ii fac Brianei branzica din lapte Dorna de 1.5% grasime - la 1litru lapte 8 tablete de Ca lactic, din ea ii dau trei zile,dr. mi-a spus sa-i dau 100g pe zi dar mie mi s-a parut cam mult si ii dau ca 80-85g pe zi....adica branzica care iese dintr-un l de lapte o impart in trei..

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Anya, bafta maine la albina intepatoare!
Catush, poate ne vom vedea din cand in cand, soacra mea sta langa Moghioros! Tu nu-i dai Brianei deloc legume? 2 mese de fructe?
Vera, Adevarat a-nviat!!!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI!!! sa felicit si mamicile: b_Irina_c, Anirim si Almy si piticii Vlad, David si Eleni!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Mihaela - mersi de urari ce seamana Ana Maria cu Briana mea, chelioase,ochioase si curioase....

Ce fain a fost meciul Barcelona vs Milan, dar sa vedem maine ce face Steluta noastra

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna seara, doamnelor!
De pe strada Competitiei, nimic de raportat, afara de faptul ca al meu baiat, ce dormea acum pe seara langa mine, in pat, s-a trezit si cand a dat cu ochii de cartea mea, a si inceput s-o pipaie si s-o apuce, cu gura pana la urechi. Cand i-am luat-o, desi am inlocuit-o cu una de-a lui, au inceput niste zbierete... deci a devenit rasfatat.
I-am scos rosia de bine ce i-o bagasem, ca iar se bubasise pe burtica (DA...). Noi din toate cele mentionate (Atoderm, trixera si Mustela) cel mai bine tot cu Mustela ne-am inteles, iar trixera deloc, mai degraba il dadeam cu nivea baby! In fine, cum la DA nu poci pentru ca sa faci si bici si sa si trozneasca, nu putem avea pretentii de hocus-pocus gata buba! Ce e mai rau e ca Radu a inceput sa prinda gustul scarpinatului.
Tot 4 picaturi de Vigantol ii dam si noi, sunt curioasa acum la control cum se mai prezinta dpdv rahitism.
Despre imbracat, in casa poarta body cu maneca scurta si tricou de bumbac cu maneca lunga, pantaloni si sosete, afara acelasi lucru + gecuta - cu polar cand e mai rece, fara (ca un balon)cand e mai cald, si fie o caciulita de bumbac cand e mai rece (vorbesc de 15-17 grade), fie o sepcuta de bumbac cand e mai cald. S-a intalnit Razvan (sotzu') cu o amica, el plecase la plimbare cu Radu, si s-a luat ea de el, ca unde sunt strampii pe sub pantaloni si unde e caciula cu urechi?! Si era cald, vreo 22-23 grade! s-a enervat bietul crestin...
Eu de-abia mai pot sa-mi ridic cupilul - nu stiu cate kg mai are, dar spre 9 probabil. ce-i mai rau e ca ma paste intzepeneala de spate, oricum m-am programat ieri la reumatologie ca nu se mai poate.
Ioana, Alina, multumesc de raspunsuri, intr-adevar la dr. C.. (iar am uitat, ma sclerozez de tot!) a fost colega mea. Maine il opereaza pe baietel, deci este chiar grav. Din cate i-a zis, un ochi e afectat mai mult decat celalalt, si sunt afectati destul de serios. I-a cerut fetei numerele celor 3 pediatri, sa-i sune si sa le zica ce-au facut, nu de alta, dar sa nu mai nenoroceasca si alti copii. Saraca de ea, asa se culpabilizeaza ca n-a fost mai devreme la oftalmolog! Ma intreb, sa scriu oare patzania ei pe undeva in forum, s-o poata citi si altii? oare la ce capitol?
Va tin la curent.
Nu cred ca pot cuprinde ce trebuie sa fie acum in sufletul acestei mame.

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Mihaela - trebuia de luni sa incep sai dau supa de legume din:
2 morcovi + albitura(fara telina) + 1 dovlecel
dar la noi a fost petrecere si amanam cu o saptamana
apoi peste inca o saptamana introducem si carnita - piept de pui
Si asa peste inca o saptamana incepem sa inlocuim si masa de la 17 de lapte cu iaurt, cred ca am sa-i dau Campina
Apoi galbenus de ou,peste la 7 luni.....


Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:



Raluca sa spram ca va fii bine cu bb colegei,sanatate multa si asteptam vesti bune

Poze cu Lucas

Mergi la inceput