Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Buna fetele

Alina, moaca mea vrea sa stea numai in fundulet la 3 luni jumatate. Nu prea are echilibru, dar sta drept. O tin in brate, stand pe scaun, si ea ma tine de degetele ca sa isi tina echilibrul. E pozitia ei preferata. Nici in masina nu mai sta culcata. Trebuie sa o tin in brate ca sa vada totul pe geam. Si la gropi .. i se cam balangane capusorul . Stiu si eu ca nu e prea bine sa stea in fundulet asa mica... dar ce sa ii fac??? Daca o pun culcata, chiar si in brate, plange de zici ca am pus-o pe tepi. O tin o vreme in fundulet, pana oboseste, apoi sta si culcata, cumintica.

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor..Bia ingeras mic a dormit super bine..de la 20:30...a papat nitel sin pe la 2 si la 6...dar nu prea are ce, ca sinii sunt varza...eu tot cred ca pina sapt. viitoare nu vor mai avea laptic deloc, ca si asa o alaptez numai noaptea, iar ziua nu ma mulg ca n-am ce...a..ieri i-am dat cu lingurita cereale cu lapte, facute ca un gris...i-a placut tare mult si credea cind ii dau Debridat sau vigantol cu lungurita ca ii dau tot cereale si deschidea gurita asa lacoma, dar ce plasa lua!...De sapt. asta trecem la Milumil 2, treptat si abia astept sa terminam si pachetul de Pampers 3 care-i mai am, ca deja ii sunt micuti...
Pe masura ce se apropie botezul am emotii din ce in ce mai mari...mai mari decit la nunta mea...Dan se ocupa de ultimile detalii, ca de obicei..
Deea Si Bia vrea in fundulet, dar nu o las, si bine ca nu plinge, dar si ei iar cam placea in fundulet ridicata bag seama!
Denisa era musai sa-i bag niste cereale...nu mult..un virfulet sau i ligurita la 100 ml, ca prea voma si noi oricum papam putin..nu cred ca trecem de 700/zi cu tot cu mesele de noapte...de ex. ieri pina la culcare papase numai vreo 575...oricum si eu abia astept sa trecem la supita, dar asta se va intimpla la citeva zile dupa vaccinul de 4 luni!
Monica super ca Diana a ris in hohote..Bia inca nu serveste, doar zimbeste si chiuie! Ampicilina e buna si cind alaptezi?
Noi azi avem in program plimbari cu nasa si imi vin si niste prieteni in vizita sa le dau invitatia la botez!
In rest veniti cu sugestii...coc sau par in vint la botez? Eu as opta pentru bucle, dar tare mi-e ca asa are Bia de ce se apuca si cred ca ramin cheala in ziua cu pricina! Si asa daca prinde vreun fir sarit il smulge!Dar si cocul e nasol ca ma face cam "babuta"!Imm...grea dilema!


mamicuta de ciresica -PASTE 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Cata Eu zic par strans, ca e mai comod. Eu imi fac un coc (mi-a explicat mie coafeza ce fel de, dar nu am inteles nimic), caci cu parul in vant pana la Cheia si dupa aceea nu as rezista.
Dar Bia vomita si daca bea formula? Daca nu, de ce ii dai Debridat? Si oricum, are vreun efect, ca la fii-miu...nimic?

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Da Ana..Bia vomita si cu formula, dar la unele mese...asa ca i-am bagat cereale ca prea tragea jeturi mari si papa putin...Debridatul cica e bun si in caz de reflux gastro-esofagian si eu i-l dau si pentru constipatia ei vesnica! Cu coc e super comod, dar de fiecare data cind am fost la coafor sa-mi fac mi-au facut niste cocuri de BABAAA!

mamicuta de ciresica -PASTE 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Neatza mamici si bebici!
Ioana multumesc pentru reteta de supica. Am sa-i fac si eu zilele astea.
Si eu ma gandesc cu groaza la vaccin ca a facut o circoteca la cel de la 2 luni...plus ca la cateva zile dupa a fost iritata pe ambele picioruse in zona injectata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

'neatza,gagici...
Hop si noi...Dupa citeva zile pline...Inchid balconul..si am tot fost prinsa cu baietii aia...Ieri mi-au pus si plasele...In weekend vor pune timplaria...
In rest,..noi am rarit mesele..papam la 4,5 ore...o zi mai buna,una mai proasta....Asta e...Incep sa ma obisnuiesc...
Irina...iti dau pe pm reteta de cozonac..tu ma intrebai nu?
Fetelor...Duminica..si daria a ris in hohote....
Rideam eu cu tati ca nebunii..si deodata incepe si fata noastra..de ne-au dat lacrimile de bucurie....
S-a trezit si scinceste..
Revin...
Va pe toate...

Nicole si Daria Sofia
Dariuca

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Nico Ia explica tu mai detaliat cum ai fost prinsa cu baietii aia...

Off Cata, imi pare rau ca Bia vomita si de la formula. Al meu nu face asta, speram ca nici a ta.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Nicole, si Daria mea are pe pereti tot Alba ca zapada cu piticii. Doar cu 6, ca nu l-am gasit pe al 7-lea

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Eu azi si maine nu am carut si nici cadita. Le-a dus tata la Cheia deja, ca nu aveam destul loc in masini sambata. Asa ca acum ies la plimbare cu copilul in marsupiu. Vai de salele mele.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

quote:
Originally posted by anasebe

Nico Ia explica tu mai detaliat cum ai fost prinsa cu baietii aia...







, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput