Smecherasi de iulie-august 2004 (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Iar monopolizez discutia, dar daca abia acum am citit, trebuie sa pup toate fetele, caci tare dragi imi sunt.
Daria spui ca mutulica ta numara,in trei limbi.Mai pai cum e mutulica atunci,caci eu nu prea pricep asta.
Hehe, pupam pe Silent Bob cel nazdravan.Detectiv se face Stefanut, caci stie sa umble in varful picioarelor ca pisica.
Ina bine v-ati intors si hai curaj sa privesti DVD-ul si de pe pozitia de exercise.
Roxi multa sanatate lui Mugur.Mai ce Paste ati avut si voi.
Roberta spor la licente...si pupam pe Matei care "nu mami, nu tati, ci buba"
Caro, vazut tunsulica...in primul moment era sa intreb daca ai tuns-o pe Felicia, apoi mi-am dat seama ca era pitica...ce maricica pare.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia, cumparaturi...nu, dar nici timp de ele nu mai am.Asa ca astea sunt, cu astea defilam. Spor la dat burta jos, ca sa-ti vanda cei de pe net rochita.
Andreea vazut ouale, exact ca ale mele anul trecut si anul asta, identice. Lasa ca merg si asa.La mine durerea nu e culoarea, ci ca nu mi-au iesit moi, ca a trebuit sa le tin in culoare mai mult de 3 minute.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana si ouale mele rosii ..tot roz sint!Eu trebuie sa ma apuc de cumparaturi ...cadouri pt Ro..desi anul asta primeste strict doar familia! Eu sint fericita...am gasit in sale ..sandale/papuci...de la 45$ ..au fost 9, 8 si 16$...deci am luat 3 perechi...sa fie!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna
am pus pozele promise: http://community.webshots.com/photo/549363661/2679723590088100014PcGHQC si pentru Olivia scaunelul: http://community.webshots.com/photo/549363661/2890413280088100014ZNVRRa. masuta ca a lui Nicole am avzut...da nu mai stiu unde. daca vrei masuta asortata la scaunelul asta adica tot simpla, alba, mica, se gaseste. scaunel am sa iau din selgros/metro, de unde i-am luat si lui Pat. wow sale! ador cuvantul asta :))) sa porti sanatoasa papucii! de olita....nu stiu ce sa zic. sunt de toate felurile...cantatoare, broasca, scaunel, simple....Pat are una broasca rosie si una cantatoare, ii sunt ambele la fel de antipatice asa ca nu stiu ce sa iti recomand. cand vine Uka incoace?
Lia las maica toti avem dorintele noastre...si cand se rezolva unele vrem altceva....si tot asa. or creste si piticii mari, or manca mancare de la fast food si noi o sa fim sanatosi.
Liliana naspa vreme!
Andrea hahahaha vad ca-s la moda ouale roz. ce conteaza....vopsite sa fie! in camin le vopseam cu lac de unghii....ieseau mirifice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxi mercic....am vazut pozele..superbe...si locul de joaca! Scaunelul nu l-am vazut...dar am vazut o poza cu Pat stind pe un scaunel..Da ..asta este bun...cred ca ..colorat arata si mai bine...Inteles cu olita....eu ma gindeam daca exista ceva care sa aiba ca si colac...ceva gen toaleta pentru adulti! Luca pe 1 mai este pe Otopeni..intilnire de gradul O cu trupa de soc din Bucuresti (matusi ,bunici..etc)..si apoi pleaca spre Constanta!Aoleu....nu aduceti vorba despre asta!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Scuze dar o sa va tot inebunesc cu intrebarile..pin' la coada...ce pampersi recomandati? Ce numar trebuie la 13 kg?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Am si eu o intrebare: copiii vostri merg frumos de manuta pe strada, sau macar va asculta cand le spuneti ceva? Ca al meu e ca un catel nedresat, pur si simplu nu stie sa mearga pe langa mine. Ori alearga, ori se repede in strada, ori vrea in brate, orice numai sa nu mearga frumos. Daca m-ati vedea la plimbare ati rade de mine, transpirata cu limba scoasa, alerg dupa maimutoi si urlu dupa el.

Doamne, oare va veni vremea aia cand, pe la patru ani asa, o sa ne uitam in urma la subiectele astea si o sa radem de ce nazdravanii fac acum si de ce probleme ne facem noi? Hmm, parca nici nu pot sa-mi imaginez.

Lia, nu esti singura cu probleme la mancare. Al meu de ex. nu are rabdare sa manance, dupa maxim 10 lingurite (pe numaratelea), se ridica din scaun si trebuie sa-l dau jos ca il escaladeaza. Si nu mai vrea nici afara din scaun sa mai ia nimic in gura. In afara de cremvursti . pe astia i-ar manca la orice ora si fara mofturi.
Da zau daca ma mai crizez. Il las cu 10 lingurite (ceea ce inseamna ca mananca cam o treime din cat manca altadata) si ii mai dau la masa urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Olivia, ala e scaunelul, in care sta Pat. il pozez si separat daca vrei :). mai sunt albastre, rosii si galben/portocalii. te rog specifica in formularul de comanda. pampersi no. 5 (12-18kg) exista si 4+ da pe Pat il strang la burdihan aia. olita cu colac cu tot sunt alea gen scaunel...cel putin asa am vazut eu. si NU ne ametesti deloc cu intrebarile, potoleste-te!
Mitzu relax maica. uite cum radem acum de cum eram acu un an jumate....fii sigura ca peste inca un an vom rade si de fazele astea. Patrick merge destul de cuminte pe strada....atat timp cat nu apare vreun utilaj greu sau vreun boschet interesant. daca nu il lasi acolo se asaza pe jos si chiraie. halal educatie
PS: v-as fi pus si ceva pose cu cozonacii da mi-era ca ma ucide Mitzu in 2 timpi si 3 miscari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxa..nu cozonaci! ca mi-e pofta...desi nu-s!Mey tu te deranjezi prea mult...ma gindeam sa se deplaseze Maia la magazin...mi-e jena sa te pun pe drumuri! Mey..mie imi place portocaliu:)))
Adela mers de manuta? Ce-i aia? Noi nici in brate nu vrem....doar pe jos..prin balti, boscheti..tomberoane....si neaparat alergind..ca mersul nu stim cu ce se maninca!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Pai tu zici halal educatie legat de Pat care merge cuminte pe strada? De al meu ce sa mai zic....da in fine, sa zicem ca suntem in plin proces de educatie si inca nu l-am terminat, asa ca avem o scuza!

Cat despre cozonaci poti sa pui poze linistita ca de aia am si eu. M<a apuca bazdacii numai cand vine vorba de ceva ce nu am...

Mergi la inceput