nastere vaginala dupa cezariana in RO???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

si eu am aceeasi dorinta sa nasc normal dupa ce am facut cezariana.poate din aceasta cauza nu am mai facut pana acum un bebe.stiu ca nici la iasi nu se practica nasterea naturala dupa cezariana.
la urmatoarea consultatie chiar am sa discut acest subiect cu medicul.
eu am stat in travaliu 12 ore si dupa aia m-au bagat in operatie.macar daca nu mai ma chinuiam atat si nu mai zic ,eu eram impotriva cezarianei total si uite ca Dumnezeu a avut grija.
parca as trece durerile din timpul travaliului decat peste inca o operatie chiar daca nu a fost chiar o operatie atat de inspaimantatoare.
tin minte ca in sala de nasteri ,atunci cand eram nascuse o alta femeie si si-a luat copilul in brate imediat (cat de frumos)iar eu dupa operatie cand mi l-au adus , din cauza anesteziei, l-am vazut tot stramb si toata noaptea am terorizat asistenta ce venea mereu la mine intreband-o de baiat daca e intreg,daca e bine,daca are toate cele,daca nu e deformat..
va urmaresc cu interes poate totusi ....avem speranta.
multa sanatate
si va pup

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

si eu am aceeasi dorinta sa nasc normal dupa ce am facut cezariana.poate din aceasta cauza nu am mai facut pana acum un bebe.stiu ca nici la iasi nu se practica nasterea naturala dupa cezariana.
la urmatoarea consultatie chiar am sa discut acest subiect cu medicul.
eu am stat in travaliu 12 ore si dupa aia m-au bagat in operatie.macar daca nu mai ma chinuiam atat si nu mai zic ,eu eram impotriva cezarianei total si uite ca Dumnezeu a avut grija.
parca as trece durerile din timpul travaliului decat peste inca o operatie chiar daca nu a fost chiar o operatie atat de inspaimantatoare.
tin minte ca in sala de nasteri ,atunci cand eram nascuse o alta femeie si si-a luat copilul in brate imediat (cat de frumos)iar eu dupa operatie cand mi l-au adus , din cauza anesteziei, l-am vazut tot stramb si toata noaptea am terorizat asistenta ce venea mereu la mine intreband-o de baiat daca e intreg,daca e bine,daca are toate cele,daca nu e deformat..
va urmaresc cu interes poate totusi ....avem speranta.
multa sanatate
si va pup

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

ma scuzati ca v-am trimis de atatea ori mesajul de mai sus dar nu stiu ce s-a intamplat dupa ce imi spunea ca am trimis mesaj nou aici la lista de discutii nu aparea.
nu stiu....
ma scuzati.
nu a fost cu intentie.

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Vio, mama a nascut cu cezariana la Suceava si natural la Botosani, deci nu cred ca te ajuta. Nu au fost problema la nasterea naturala, ci doctorul i-a spus ca poate naste natural. De altfel, si mie mi-a zis una din cele 2 dr ale mele (ori Mihalache de la CF2, ori Constantinescu de la Bucur) ca pot naste natural dupa cezariana.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput