Bebelusi de iulie-august 2005 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Fetele, am pus Poze noi .

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Irina, felicitari! Casa de piatra! Multa fericire si intelegere!

Kasi, Mada, nici Tudor nu zice mama. Zice tata, papa, baba, dar mama nu .

Am si eu o veste, din ciclul "boys will be boys": Astazi Tudor a dat cu piciorul in minge! O urmaream, prima oara am zis ca din greaseala, dar a dat de mai multe ori. Dupa vreo 5-6 lovituri s-a plictisit.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna seara fetelor!!!! Venim si noi sa dam raportul!!!!! Azi sunt tare fericita ca la noi a fost prima zi fara febra!!!! Uraaaaa!!!! Funduletul este putin mai bine, nu de tot dar progresam! Multumim tuturor celor care s-au gandit la noi si ne-au urat de bine!!!!

Eu am mai spus dar mai spun o data: Adevarat a inviat!!! Sper ca ati petrecut toate bine sarbatorile alaturi de puii vostri!!!

Nicoll- felicitari pt mica plimbareata!!!! Este normal sa o lauzi, ce daca e Paste! E puiul tau iubit si zile de Paste mai sunt dar numai odata merge puiul de-a busilea! Pupam racusorul de moment, leoaica in suflet! Sa stii ca asa pleaca maj, in spate si in 2-3 zile gasesc directia buna!! Pupici multi!!! Si felicitari si pt somnicul de noapte!

Andreea-AB- bine ai revenit! Te asteptam cat de curand cu multe vesti despre voi! Pupici!

Briana- multumim mult de tot, esti tare draguta! Si voua va dorim la fel!!! Iar pt stranuturi da-i si tu preventiv o zi nurofel sau calpol. La Mario a functionat!

Ema.nu.ela- f frumosi pantofiorii!!! Si multumesc pt sfat, chiar ma interesa unde gas scutece din alea, pt schimbat ca de lasat pe ele nici o sansa ca Mario nu are stare nici o sec!!!!! Asa ca var asta nu se poate decat daca face pipi pe unde apuca!

Andre_ea- ce frumos! se da singur jos de pe canapea! Acum sa te tii la alergari!!!!!

Anis- multumim pt capitol! Cum a fost la munte?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Nicoll- ma faci sa rad! Si eu faceam la fel ca tine ca si Mario spusese si tataie! Si multe altele, tata incontinuu, dar de ziua lui a zis si mama si ma striga pe mine toata ziua!!! O sa zica si mama si cand va zice nu se va mai opr! Vei vedea!

Irina- ne bucuram sa mai auzim de tine! Casa de piatra, fericire si noroc! Abia asteptam sa vedem poze! SI felicitari pt kg pierdute si Ioanei pt progrese!!!!

Andre_ea - nu cimva tu esti baba? Ca la noi asa era!!! Ia sa fii atenta cand mai zice daca nu cumva pe tine te striga! Si de mingie, si Mario se joaca dar cu mana! Eu il fac jucator de basket! Felicitari!

Monai- am vazut pozele! Tare frumusica fetita ta! Si ce rochita frumoasa are micuta Karatista!!!!!

Kasi- uite sunt eu pe aici, dar mai pe seara, cum v-am obisnuit!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Fetelor, stiu ca nu e frumos sa ma plang in preajma sarb, dar tb sa va spun ce am patit!!!!
Cum v-am spus, am fost ieri la tara la soacra, la aprox 150km de Buc. Si cand am intrat pe poarta mi-am dat seama ca am uitat mixerul acasa, luasem vasele dar nu si robotul!!! Si Mario tocmai tb sa papa! Si ma apuc sa-i fac cu furculita, am zis ca cine stie, desi el nu papa asa!!! Si cum era de asteptat, papa 5 lingurite pe care le vomita apoi pe bluza cea noua si se pune pe plans, iar eu incercam sa-l linistesc si sa-i mai dau macar cateva lingurite ca sa-l linistesc pana rezolv cumva cu papa. Si era flamand si obosit si urla cat putea de nu mai voia nici sa vada lingurita!!!! Si vine draga mea cumnata si mi-l ia din fata in brate si zice ca mi-l linisteste ea ca eu nu sunt in stare! Si ii zic ca tb sa pape nu sa doarma! Si ea imi raspunde: nu vezi draga ca nu stii ce vrea? Lui ii e somn si tu il fortezi sa manance!!! Incep sa plng, nervoasa, reusesc pana la urma sa il recuperez, il pun in scaun si vine soacra-mea si il ia sa-l adoarma ea pe picioare ca ii e somn, sa-l las ca in ziua in care e impartasit nu mai tb sa manance!!!! Stiam ele care l-au vazut de 2 ori si nici nu le-a intresat mai mult! Dar ele stiu mai bine!!!! Si Mario ma simtea nervoasa si era si el suparat si urla intruna! Si apoi ma intreaba cumnata mea draga! (Mario avand pielea alba de tot este la coada ochilor mai vinetiu, ca asa sunt si eu si se pare ca m-a mostenit la asta!) Auzi dar el e vanat la ochi? L-ai batut? Imi venea sa o omor!!! Insinua ca plange pt ca l-am batut eu!!! Si ii zic: uitati-va si la celalalt ca e la fel, asa are el ochii! Si zice in barba:da da da! Imi venea sa mor iar sotul era nervos pe mine ca ma iau de ele!!!!!! Si nu imi luase apa plata de acasa si cand i-am zis sa se duca sa cumpere i sticla mi-a zis ca de ce nu ii fac papa cu minerala!!!!! Si pana la urma sa dus dupa o gramada de scandal facut pt ca i-a zis maica-sa!!!!!!!!
Imi pare rau ca va tot sacai cu problemele mele dar simteam ca explodez daca nu ma descarc! Imi venea sa le omor!!!! Aizi, sa imi linisteasca ele copilul ca eu nu sunt in stare! Si mai vine mai tarziu si cealalta cumnata a mea si cand afla de scandal imi zice- si ce te-ai enervat draga, bine ca au putut sa-l linisteasca ele!!! Si eu ca tampite ma duc la prima, cea care mi l-a luat din fata si ii cer scuze, si ea imi raspunde nervoasa: "da, ma rog!" Doamne, iarta-ma, dar eu pe fiintele astea nu le mai suport!!!! Si imi spune soacra mea sa nu-l mai tot pun pe sotul meu sa ma ajute prin casa ca el e obosit ca se duce la servici si nu mai poate sa faca si ac treaba, ca eu nu stiu cum e! Pai ce, eu nu am lucrat niciodata? Ea stie cum e, ca ea nu a lucrat!!!! Offf, pai eu ma duceam si la servici, faceam si mancare, curat, spalat in casa si mai tb si aveam si facultate la zi! Asa ca daca nici eu nu stiu cum e..... si am lucrat din anul 2 de fac! Offf, imi pare rau ca spun asta dar abia astept sa scap!!!! Nici la ai mei nu va fi lapte si miere ca si tata e f dificil si nu tb sa il superi cu nimic si se supara f repede, dar macar e altceva si am mult ajutor din partealor, si nu va mai fi stres, injuraturi, jicniri....offf! Va rog sa ma iertati! Gata!!! Am terminat cu vaicarelile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Si sa va zic si de bine acum, ce a facut azi baiatul meu! Dupa atata suparare si oboseala acumulata, am adormit ieri la 23.30 pana la 7.30 cand s-a trezit baiatul! Si tot nu mi-a ajuns, asa ca am mai dormit o tura cu el de la 8.30 la 10.30 si de la 12.30 la 14.30! Si el la fel!!!El care dupa somnul de noapte nu mai dormea decat 3 reprize de 30 min!!!! Si apoi am fost la mama si era obosit si agitat asa ca l-am adormit in balansoar la mine in brate si a dormit asa inca 3 sf de ora! Iubitul meu mi-a facut un cadou de Paste, m-a lasat sa ma odihnesc si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

20.04.2006

Ce slujba frumoasa! Mami tocmai ce s-a spovedit si asteptam acum cuminti sa fim impartasite. S-a facut atat de cald in biserica. Mami incearca sa-si scoata geaca. Noroc ca sunt cu ea… lumea e mult mai binevoitoare cand ma vede. O ajuta doua doamne sa se dezbrace. Profit de neatentia lor si pun mana pe o icoana. Asa am vazut ca fac oamenii mari cand se roaga. Ia uite! Icoana asta nu e prinsa de nimic, pot sa o dau jos, daca vreau. Si vreau, pare interesant! Offf! O tanti se prinde de intentia mea si pune punct distractiei mele.

Doamne, ce frumos canta doamna de langa mine! Aproape la fel de frumos ca mami!

Hai ca a venit si momentul impartasaniei. “Mmm” ce licoare buna…daca deschid gurita mai primesc? Se pare ca nu! Mai sa nu primeasca nici mami, caci preotul ramane cu ochii la mine. Nu-i asa ca-s de-o frumusete rapitoare??!!
Primim si anafura! Ce bine, mi se facuse un pic foame in timpul slujbei! “Mmm”…de data asta mai primesc.

[…]

Saptamana asta am de rezolvat o mare dilema! Care dintre iepurasi imi va aduce ouale vopsite si cadourile?
Offf! Cunosc atat de multi iepuri! Cum pot sa aflu care dintre ei e cel cu cadourile?
Sa fie iepurasul cafeniu pe care mami mi-l pune seara la culcare in patut? Daca e acesta trebuie sa am mare grija peste noapte sa nu-l strivesc, sau sa nu-l strang prea tare la piept in timp ce dorm.
Sau poate e iepurasul alb, cu inimioara rosie, pe care il mai rod, din cad in cand, atunci cand ma supara dintisorii. Sper sa nu-l doara!
Sau poate e iepurele cu ochisori rosii si manusi de piele din povestea cu Alice pe care o ascult cand dorm peste zi. In cazul asta trebuie sa fiu numai urechi si sa adorm inca de la primele acorduri ale povestirii.

Uite-l pe tata! Hai sa-i zambesc! <<ta-ta, ta-ta>> …ca nu se stie de unde sare iepurele!




http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Urez si eu acum bebelusii nascuti in 23, 24, 25, pe primii imi cer scuze ca i-am uitat pana acum! La multe luni inainte cu sanatate si fericire pt:

bebeii nascuti pe 23:

VICTORIA HRISTINA [kasi]
NIKO VLAD [peca]
ALEXANDRU-MARIAN [BB23]

bebeii nascuti pe 24:

ALEXANDRA [cati]
ALEXANDRU [pisicut]
CHRISTINE [Ica_1975]

bebeii nascuti pe 25:

MIHNEA GABRIEL - globuletul de aur [Monica-Elena]
CRISTINA [boga]
SEBASTIAN MIKAEL [Kulta]
MIHAI [Cris Ciurea]
IOANA-BIANCA [beby]
GEORGE CALIN [monik25me]
TUDOR [oanabomboana]
ALESIA [Costi]

Sa fiti toate viata vostra sanatori, norocosi si fericiti!!!!

Va pup si eu acum si va doresc noapte buna!!!!!!

Joker- nu iti mai urez nimic azi, sper ca macar de sarbatori sa te odihnesti si tu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Gesi- tu ma fascinezi cu povestile tale si cu imaginatia pe care o ao! O sa ai o fetita tare fericita si mandra de mamica ei! Felicitari!!!!! Si pupici pt amandoua!

PS- care era iepurasul pana la urma, ca m-ai facut curioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Simonaci te inteleg perfect. Si eu, spre marea mea rusine, in prima zi de Paste, m-am certat cu a mea soacra. De atunci ma gandesc intr-una cat am putut sa ma schimb de cand am intrat in familia sotului meu...in rau! Au trecut atatea ore de la certa noastra (cumplita) si mie nu-mi pare rau de ce s-a intamplat. Singurul lucru de care imi pare rau este ca nu am ales bine momentul si ca nu trebuia sa ma cert si sa ma enervez in asa o zi sfanta. In rest nici un regret! Sunt normala? Si plecasem de acasa atat de optimista si plina de bucuria primului Paste alaturi de printesa noastra draga.
Offf! Sotul meu mi-a fost alaturi si imi este. Ar trebui acest lucru sa ma bucure? Nici eu nu mai stiu! Sa-l pun contra mamei lui intr-o zi in care trebuie sa fim impacatii cu totii??!!

http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput