Szeged - 7

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pupici Szegedistelor!

Lucia, nici eu nu inteleg o boaba ungureste! eu i-am dus analizele gata facute (ca le facusem ptr Bucuresti), cele de sange si se pare ca nu mi-a mai trebuit decat sa raspund la acele intrebari de pe formularul ptr anestezie si sa aduc EKG ( pe care-l fac maine). Eu zic ca cel mai sigur e sa gasesti pe cineva care stie ungureste si sa-ti traduca. Succes si sa dea Domnul sa reusim cu toate!!!
Lachi, am dat raportul la FIV!
Delphi, nu i-am scris dr ca el mi-a zis ca indiferent cand vin uratii eu sa incep stimularea din 05 mai! si punct! probabil ca stie el ce stie...astea sunt intrebari pentru mine. Sa stii ca timpul trece f repede, nici eu nu mi-am dat seama cum a trecut luna asta cu AC! succes in continuare si tie! esti cu putin in urma mea!
Mirabela, Mi-Ka, fetele care au mai facut FIV : injectiile cum trebuie sa le fac? dimineata sau seara? la aceleasi ore?

tuturor!


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Injectiile le faci cand vrei, dar sa respecti intervalul orar. Adica daca le faci pe la 6 seara, sa fie in jur de 6...nu 8.
Ce sa zic...am tot citit la fete , ca fac diphelerinul dimineta si menogonul/puregonul seara...
Pt. cei de la Medsana...nu conta!
Cei din alta parte, mi-au zis ca pot sa le fac de odata.
Cum te simti bine....cum poti...
A..alta "legenda"este, sa te misti putin dupa injectii...sa se disperseze mai bine solutia...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Ieri nu am reusit sa intru pe aici, m-am simtit rau de tot (am si ). Dar acum sunt bine .
Andicu eu faceam si Dipherelin si Gonal F dimineata in jurul orei 7. Le faceam una dupa alta, dar in locuri diferite, Gonal F intr-o parte a burtii si Dipherelin in cealalta parte. Apoi in urmatoarea zi, schimbam partile. Dipherelin ma durea putin. Mie dr. mi-a spus sa le fac dimineata. Cand mergi la Szeged?
Delphi chiar ca trece repede timpul.... Deci mai ai putin si incepi si tu. Nu mai am rabdare, de abia astept sa reincep si eu tratamentul pentru FIV.
Lucia cand incepi tratamentul? Iti doresc succes!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia munteanu spune:

Fetelor dragi, va multumesc ca-mi raspundeti, am gasit si un mesaj mai vechi de-al lui Rh si o sa iau de buna lista pe care o posteaza ea cu toate analizele care trebuie facute. Nu prea cred insa ca s-a cerut si rubeola, si eu cred ca este o analiza de baza, vreau s ao fac oricum. Eu am primit Lyndinette din a doua zi a ciclului timp de 15 zile (nu stiu de ce asa putin) , dupa care, merg din nou la Szeged, cam peste vreo 12-15 zile, dupa care, cred, voi incepe tratamentul. Dr a zis ca pt noi are " a strong reccomandation" pt FIv, suntem dupa 6 ani de investigatii, laparoscopii, inseminari (8), fara diagnostic clar, deci, ne-a zis ca NU MAI ARE ROST sa asteptam si sa trecem urgent la FIV (eu am 34, sotul, 39). Chiar m-am speriat destul de tare, cind l-am auzit vorbind astfel. Asa ca, Dunezeu sa ne ajute pe toate si sa fie bine! Totusi, nici una dintre fetele care ati facut FIV nu ati povestit prin ce stari ati trecut in acele 2 saptamini de asteptare. Cred ca trebuie sa ai multa putere, curaj, incredere, sa speri ca va fi bine, sa nu plingi, sa nu te gindesti la ce-i mai rau. Eu una, nu stiu cum o sa trec peste aceast aperioada. Va pup pe toate, sa nu va lasati, lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Buna dimineata!
Andicu, injectiile e bine sa le faci la aceeasi ora in fiecare zi.Nu conteaza daca sunt in burta(sunt mai putin dureroase)sau in brat, important ar fi sa le faci dimineata.Explicatia ar fi ca se absoarbe substanta mai bine, tonusul fiind mai bun.
Referitor la ziua de inceput a stimularii, chiar nu mai conteaza cand vine ciclul, ovarul tau fiind in repaus ca urmare a AC.Deci data de 5 este data unui nou protocol, practic atunci repui ovarul in actiune, de atunci cam la a 14 zi(dupa monitorizari eco) se face punctia.Si sper sa ai cat mai multi foliculi maturi!!!
Lucia, bine ai venit!Referitor la intrebarea ta, sa stii ca eu n-am reusit sa ma menajez in cele doua saptamani de asteptare, am mers a doua zi dupa ET la servici,cu stres, nervi si tot tacamul de rigoare.Asa ca de data asta am de gand sa-mi iau concediu, deci o sa vad atunci la ce o sa ma gandesc, poate alte fete norocaose - mi-ka, leliutza, rh - o sa-ti spuna ce ar fi mai bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata!

Va multumesc de ajutor! deci cel mai bine e sa le fac dimineata. Asa am sa fac. Maine ma duc la cabinet si sambata si de duminica o sa-mi fac curaj sa le fac singura. Acum pun o intrebare tampita: le fac din picioare, nu?daca sunt in burta...
Noi o sa fim ca-n Stan si Bran; plecam si cu calculatorul in portbagaj ; am ajuns la concluzia ca n-avem bani de laptop si asa ca o sa ne caram cu PC-ul la TM, ca nu rezistam fara nici eu nici al meu sot.
Crinuta, noi duminica plecam la Timisoara.Ai grija de tine! multa sanatate! dar de ce ti-a fost rau?
Lucia, mult succes si trebuie sa fii optimista, si o sa fie bine! o sa vezi tu! noi iti tinem pumnii!
Maine si sambata mai am de facut bagaje, azi fac EKG-ul si vineri rezolv cu concediul medical, si gata! buni de drum!
Ma gandeam cum sa fac, ca-mi da 14 zile concediu medical si dupa-aceea trebuie sa-mi iau o saptamana de odihna si pe urma iar medical? si mai imi da inca 14 zile? voi cum ati facut?


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphi_07 spune:

'neata fete dragi

andicu multa, multa bafta!...
eu cand am facut fiv, in vara, dr mi-a zis sa fac diphereline dimineata la aceeasi ora subcutanat si seara la aceeasi ora menogonul, intramuscular...acum habar nu am...da' iar zic: nu-l intrebi mai bine pe dr?...eu o sa-l turbez cu intrebarile...sa fiu sigura ca fac bine...ca mi-am propus sa-mi reuseasca acest fiv (ceea ce mi-am propus si pt tine)
daca o sa-l intrebi cum si cand e mai bine sa faci injectiile, te rog scrie si pe aici...sa-i menajam creierii bietului om
de fapt, eu te rog sa-mi povestesti tot ce se petrece cu tine....cum iti faci injectiile, cum te simti, ce-ti mai zice dr, cate zile o sa-ti faca stimularea, cand o sa fie punctia, cate ovocite, cati embrioni, cand et, cand bhcg, cand petrecerea in cinstea bebelui, samd...tot, tot, tot
hai sa fie cu ochisori

mii de pentru toate fetele...aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ciau fetele,

nu-mi merge netul acasa si va scriu de la servici.

Timisorenecele!!! ne hotaram cu locatia pe 08.05??????? si ora???

Andicu, ne dai poze cu noul tau look( sa te recunoastem macar noi pe tine )

pupici la toata lumea

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Da, Pussi. Am vrut de aseara, dar nu mi-a mers netu acasa! din nou! eu zic sa spui tu o locatie si o ora si pe urma vedem cum reusesc si restul!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Andicu cred ca mi-a fost rau ca am mancat ceva mai greu. In plus am avut niste neplaceri si suparari in ziua aceea si cred ca a avut un efect negativ si aceasta. Dar acum sunt bine. Am sa-ti tin pumnii, dar o sa mai vorbim, oricum.


poze

Mergi la inceput