Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

HRISTOS A INVIAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

JOY, ma bucur sa aud ca bb e mai bine.Paste fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa va calauzeasca pasii, sa va aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma voastra!Hristos a Inviat!

Ela draga sa stii ca si Dariuca mea a experimentat o cazatura in aceeasi zi ca si Daria ta, adica pe 19 !!! Inca am imaginea aia in cap cu micutza mea pe spate ... a cazut de pe canapeaua din sufragerie ! Am plans eu mai mult ca ea; de fapt toata ziua, de fiecare data cand imi aminteam, dadeam la soricei! Offfffffffff si nu am lasat-o singura decat cateva momente - asta e- trebuie sa fiu mai atenta cu ea de acum inainte! Si dupa ce a ridicat-o nu stiam cum sa verific mai repede daca e OK ...

Joy, ma bucur ca sunteti bine! Sanatate multa!!!

Va pupicim,

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Paste fericit si din partea nostra. De azi am inceput sa-i dau cereale. Nu se mai poate, este barbat si nu-i mai tace gurita de foaeme. De maine ii bag si suculetul de morcov sau de portocale, sa vad ce am.
Voi ce mai faceti, ai vostri sunt mari, papa, unii poate au inceput sa stea si in fundulet...ce as mai opri timpul in loc sa ma bucur de el mai mult.
Pupici tuturor si Sarbatori fericite alaturi de cei dragi.






Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Christos a Inviat !!!

Ce slaba miscare azi pe aici...e normal,doar sunt sarbatori si toata lumea are musafiri sau e plecata in vizita.

Noi azi am fost la parintii mei,stau la curte, a fost super, am mancat afara,am facut gratar (ca tata a zis ca fara gratar nu se poate chiar daca a facut mama mile la cuptor), a dormit Bianca afara in carut, a fost superb.Apoi am fost si la socrii mei si am mai stat si pe la ei cateva ore bune,cand am ajuns acasa a adormit Bianca pentru prima oara singura in pat de obosita ce era!Nici macar nu am apucat sa o dezbrac. Ma duc sa ma uit la tv ca vad ca pe aici nu prea e nimeni,poate apareti mai pe seara.
Pupici pentru fete si bebelaci.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Ne-am intors si noi din vizite si mandra mea doarme de la 7,30, record pentru perioada asta a zilei!
Sper ca v-ati simtit toti bine la fel ca noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou!
trec si io in graba pe-aici sa va zic "Hristos a-nviat!"
si sa va zic ca azi a fost la constanta o zi absolut superba si am facut baie in mare (doar la picioare, of course).
poze cu bb cu cracisorii in apa, incerc sa pun maine in contul comun.
sa nu mancati prea mult!
c & bb andrei-ardei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!!

Eu sunt la brasov si am intrat un pic sa va urez Sarbatori fericite si sa urez sarbatoritzilor zilelor care au trecut "La cat mai multe luni"!!!

Noi suntem ok, pe drum a fost super ca a dormit majoritatea drumului, iar aerul de munte l-a dat pe spate. Doarme cate 3-4 ore dupaamiaza de ma rog sa se scoale sa manance. Il scot afara in curte si e cel mai fericit. O sa fac poze si am sa vi le arat cand ma voi intoarce. Eu mai stau cred ca inca o saptamana asa ca...o sa mai intru in limita timpului. E nasol ca aici am conexiune dial-up si...merge mai greu si nu prea am rabdare.

Inca o data va pup si ...o sa mai intru sa va citesc ca...dependemtza e mare.!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

hola ola

CHRISTOS A INVIAT!

fetelor, nu am apucat sa mai intru...sambata uite ce mi se parea ca-i ma bine vladonele, dar noaptea...am innebunit, l-am pazit sa nu se innece. si saracu asa obosit era ca il luam din patut si incercam sa-l trezesc ca numai putea respira si se innegrea si nici nu clintea..
asa capan la urma, ieri amajuns la budimex...cica-s numai mucisori, nu este rosu in gat, dam in continuare cu ser fiziologic - dar nu asa...2-3 picaturi cum ii puneam eu !!!!- cica 6-7 picaturi de 6-7 ori / zi, plus vibrocil.
ieri jumate de zi am stat afara ca adormise in carut si am zis sa doarma saracutu', dupa care cealalta jumatate de zi, la mine si la cristi in brate...

azi noapte el a dormit bine, dar eu tot am facut ture la patutul lui.
mananca mai bine acum, ca sambata dupa amiaza iar a inceput sa nu-mi mai manance si sa verse.

acum va inteleg pe toate cele care ati avut bb-ii bolnaviori cum este...Doamne, numai prin asta sa nu treci!!!

MULTAM MULT FELICIA SI ELA DE GRIJA SI DE SFATURI

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Cu maaaaaaaaaaaare intarziere, urez LA MULTI ANI lui Mirabilis si Joy cu ocazia Sfantului de ieri!!! Sa fiti sanatoase, fericite si sa va bucurati de bbeii frumosi!

Joy, bine ca macar stii ce are, lasa ca o trece si asta...

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput