Ai nostri, ca brazii (ianfeb05) (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Haideti sa ma laud si io cu ceva. Cu lungimea si greutatea, v-am ajuns din urma. Victor are 81 cm si 10,4kg. Anda daca ai timp te rugam sa ne modifici, dar nu e nici o urgenta. Eu sunt mandra, pentru ca Victor si-a dublat lungimea de la nastere, despre greutate nu mai discutam.

Cu sanatatea suntem mai bine. Cu nazbatiile la fel, dupa o zi de ieri cand da fost mai apatic de la starea febrila, azi a recuperat. Maica-mea e disperata ca reuseste sa urce in pcioare pe calutu si pe tricicleta si e foarte periculos. Am venit aucm acasa si le-am gasit pe toate intoarse ca sa nu se mai poata catara pe ele. E nashpa ca nu a iesit la plimbare nici ieri si nici azi si e tare energetic.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Ubi, multumim, este una din pozele mele preferate!

Nu am mai ajuns la trecutul pe sub masa...iar cu impartasitul, nu stiu cum sa fac. ea se trezeste cam tirziu (dupa 9). cam pina la cit se impartaseste??
ma gindesc ca mi-e greu sa mergem singure cu caruciorul, nu?? unde il las?? ca banuiesc ca biserica e full...voi ati mai fost cu cineva in afara de copil?



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Ana-Maria, ma bucur ca sinteti mai bine.
sa ni-l mai arati si noua pe nazdravan.

Am observat ca daca o tin pe Reb o zi intreaga in casa nu ii prieste . Azi am trimis-o la plimbare chiar dca e vremea asta.


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Haios titlu!
V-am citit pe sarite. Am deschis rpd si poza cu Rebeca Patriciei si m-a amuzat teribil... chiar "babutza stirba"!

Crinuta, Ruxi nu mai vrea sa zica "tata", a spus prima data si de cand a descoperit "mama", o tine doar asa.

Sa vedeti ce faza-mi fac picii mei: pana acum, fiind parolat monitorul, cum ma ridic un pic de la PC, Eric se repede sa-mi ia locul (caci intr-un minut intra in stand-by si trebe parola). Mai nou, si Ruxi face la fel , a invatat sa se urce pe scaun si butoneaza de zor daca nu-s atenta.


Ma alatur si eu fetelor cu dureri de spate ...
S-au acutizat de la vremea asta nasoala!
Ana Maria am inteles ca tu ai fost la fizioterapie, si eu am trimitere de vreo 3 ani, dar n-am ajuns nici acum... Poti sa-mi spui si mie te rog cum e? Cat dureaza? Unde?etc. Merci.
Acasa ce pot sa fac? Indometacinul supozitoare e bun? Mama ma omoara sa-mi pun d-asta, dar nu-mi prea surade ideea.


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Patricia, noi acum am fost cu sotul si l-a tinut el pe Vlad si era asa aglomerat...cand am mai fost cu carutul, dar cu alte ocazii, l-am lasat la intrarea in biserica, dar e greu sa mergi singura, mai ales ca acum o sa fie nebunie. Trebuie sa va duceti pe la 8-9 dimineata.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna seara, fetelor.
N-am reusit sa trecem azi pe sub-masa la biserica. Contrar celor stiute de mine, la biserica noastra abia maine seara se va organiza acest obicei... V-am scris caci poate intereseaza pe cineva. Cat priveste mersul cu caruciorul la biserica, eu asa faceam in zilele neaglomerate, insa acum parca e riscant sa las caruciorul afara nesupravegheat...


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Dana, sunt bune supozitoarele! Incearca si voltaren-gel

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cuceririle lui Mamzel Zuluf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

VErica - sotul meu a facut gimnastica pentru coloana la ANEF, pe Splaiul Independentei. Parca au fost 10 sedinte de 2 ore.

Avem cateva poze noi pe site.

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Anda am citit articolul despre AndreeaC, tare frumos l/ai scris,Doamne de cand nu am mai plans asa. cu totii ar trebuie sa ne tinem puii mai mult in brate .....



Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ixxi ai dreptate, l-am citit si eu!

Eu sunt fan al scrierilor Andei, f. frumos, m-a emotionat!

Ubi, Alexandra e o ubita! F. dulce!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput