Dieta hipocalorica (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cornelia,si eu zic ca ai fost cuminte.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Diadaniela, pe la noi nu mai dai?

O salut si pe Silvana, spor la slabit fetelor!

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Gabita, tu ce fel de biscuiti papi? Ca eu am luat unii, cred ca digesta, si am zis ca aia sigur au prins al II-lea razboi mondial, asa erau de tari si de fazi.


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Briza, am luat bisc. Digesta. Dar am scris ca nu-s buni si nu mai iau!!! Un pachetel de 12 buc. (vreo 80-90 gr) m-a tinut 3 zile la servici... Acum m-am intors la vechiul Fitness. Totusi e mai bun la gust.
Cornelia, ai fost cuminte!
Va pup si spor la slabit!

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Eu asa stiu ca nu e bine sa mananci 'aproape nimic', ca dupa o vreme organismul absoarbe maximul de calorii din oricat de putina mancare. Deci, parerea mea e ca totusi e mai bine sa numeri caloriile, sa nu fie mai putin de 1000/zi.
In ultima vreme m-am pus pe Activia dimineata, cu ceva biscuiti pe langa, sau fructe. Am incercat sa ma imprietenesc din nou cu fibrobar, dar nu mergeeee... la pranz incerc sa mananc salata de cruditati, dar cateodata mai adaug si o felie (sau doua) de paine cu mezeluri sau telemea. Seara beau apa multa, si daca chiar nu mai pot de foame, mai bag o activia.
Nu am mai mancat de mult carne, si acuma imi lasa gura apa numai cand ma gandesc la o pulpitza de pui. In weekend am sa fac la cuptor, cu stafide si cu bere... yummmy.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Gabita, m vazut ca ai scris de digesta dupa ce apucasem sa scriu mesajul si nu l-am mai editat.
Cu fibrobarul nici eu nu ma intelg de loc. Adica dc reusesc sa indes unul cu forta e OK, chiar tine de foame, dar nu pot sa il inghit . Si chiar stiu pe cneva care il mananca de placere. Of, eu sunt f sensibila cu stomacul, dc nu imi place ceva si ma fortez, imi iese imediat herpes la gura , asa ca mai bine stau in banca mea cuminte.


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Carmen, si eu te salut! Iti doresc sarcina usoara, un bebe sanatos si voinic.
De luni revin pe baricade. Pana atunci va pup, we placut si spor la slabit.

Silvana si soricelu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Buna, fetelor.
Mai dau si eu pe la voi, ca zilele astea doar v-am citit, n-am avut tupeu sa si scriu, ca n-am fost deloc cuminte (cu mancarea) De ieri am inceput sa beau niste ceaiuri (coada calului, verde, papadie, vanilie) sa-mi mai pacalesc foamea. Problema mea e seara, ca ma culc tarziu, stau la calculator si simt nevoia sa rontai ceva... Daca beau ceai e mai bine, sau mai bine ar fi sa ma culc mai devreme, am citit undeva ca daca dormi mai mult slabesti mai usor.
Mie Fibrobar-ul imi place, am avut niste tentative de a-l manca in loc de o masa, dar n-am reusit, mi-a facut mai mult foame, asa ca il mancam in loc de ceva dulce.
N-am raportat nimic pe 1, ca n-am avut ce , asa ca mai bine sa ramana ca data trecuta...
Azi am meniul asta: dimineata un iaurt mic si un mar, la pranz o salata de ton si o portocala, seara o salata de rosii, cu ceapa, branza, ulei de masline si busuioc. Si pe parcursul zilei 4 cani de ceai si poate mai intra si niste apa

Pupici si spor la slabit.

Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/iulianicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Neata!
Carmen,n-am mai trecut pe la voi,ca ma simteam cam in plus.
Fetele ,astept sa-mi vina doamna care ma maseaza.
Stiti careva cam cate sedinte de masaj trebuiesc facute pana incepe sa dispara celulita?
Eu zilele astea am mancat mai putin .Mancare normala,dar putina .Sa vedem ce-o sa iasa.
De cantar nu mai zic nimic ,ca inca nu l-am primit.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Dana, din cate stiu eu, trebuie cel putin 10 sedinte de masaj anticelulitic profesionist.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput