Impreuna, Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Dani, tin pumnii stransi! Sa-ti dea Dumnezeu sansa, ca talent ai suficient.

Doris, si eu voi fi pe aici, asa ca ne "vedem".

Silvana, da-i o pupa lui Paul cel viteaz de la soacra si Eva.

Katik, sper ca esti mai bine. Sa te odihnesti mult si sa fii vesela. Endorfinele ajuta enorm de mult la insanatosire.

Mihi, drum bun si distractie placuta!

Psxman, sa ai si tu parte in viata ta numai de lumina si iubire! Multumim pentru urari!

Domnisorica mea a fost azi la petrecerea unei fetite de la balet si a venit toata pictata pe fata. Se pare ca s-au distrat la maxim. Din povestile ei, s-au ocupat doamnele de acolo excelent de copii.

In alta ordine de idei mi-au venit socrii din Cluj si stam la povesti, pregatim Nelu Mielu si pupacim kupilasii cu mare verva.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thessa spune:

Buna seara,Timisoara,
bulina_buclucasa,gabirus- botezul este la Catedrala,la ora 14.30
danitin- avem incredere in tine,sigur vei face fata tuturor interviulilor,oricum noi iti tinem pumnii
Katik- cu rabdarea treci marea-dupa ce te faci bine recuperezi cu o pulpa de miel,nu?
fetelor care au plecat din tm le dorim drum bun,sarbatori fericite!!!!
Doris, Katik- si eu raman prin zona,desi din pacate soacra mea s-a operat azi,si trebuie sa ma impart intre bebe,pregatiri si spital si ce e mai grav e ca noi maine vom pierde slujba la biserica si nu vom lua lumina,--tuturor celor care au ramas acasa le uram de pe acum-Paste fericit,iar celor care nu sabatoresc Sfintele Pasti,le dorim odihna placuta in aceasta mini-vacanta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Fetelor va doresc si eu un Paste Fericit, pace si lumina in suflete!

Mamica se spiridus,iti doresc mult noroc sa ti se indeplineasca dorinta!
Silvana, ma bucur ca micutului ii merge bine...

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Am terminat tot, am reusit intr-un final sa ies si cu Ines in parc, tati fiind la lucru, vad ca de acolo v-a urat...
Sunt franta, dar ce frumos miroase in casa...a curat, a cozonaci.
Trecand prin 700, ce credeti ca a vazut Ines?
Iepurasi....Danitin, si eu am luat-o razna...
Ce sa mai scap de acolo?
A bagat manutza in cutia omului, si-a ales unul mic, mic si alb, o dulceata.
Normal ca l-am cumparat, dar pana sus , ne-am tot gandit amandoua ce sa-i spunem la Buni, ca era cat pe ce sa ne scoata afara cu tot cu el.
E, am calmat-o, cu promisiunea ca luni il vom duce la o cunostinta la sat.
Lume, lume, asta daca bietul iepuras mai rezista pana luni...atata il zmotoceste, il pupa in bot, il inveleste cu patura, sa nu va zic, dupa ce curatenia a fost gata, pe unde s-a si nu s-a ....toate cele, mici si rotunde...
Asta e...dar sincer, nu stiu daca se va bucura maine de cadourile aduse de iepuras, cat s-a bucurat de animalutzul asta...
Mai ales ca e prima data cand vede un iepuras viu...
O sa facem poze cu Bocanila sa-l vedeti si voi.
Gabi, Thessa, Katik, deci maine ne ciocnim pe aici...
Eu va urez maine ca azi nu am deloc inspiratie...
Celor care nu mai intra pana marti,

Paste fericit, cu multa Lumina in case si in suflete!
Sa ne revedem cu bine in curand!


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Woooow, ce activitate aici! Am postat mai devreme si ma gandeam ca pana maine ... liniste! Si cand colo ... gramada de mesaje

Thessa, multa sanatate soacrei, Doamne-ajuta sa fie totul bine!

Pako, vii marti?

Hola, Dolores? Como estas? Iepuras, zici? Am vazut si eu azi in Badea Cartan! Doamne, ce dulci erau! Daca nu era Calin faceam si eu ca fi-ta ca nu am mai multa minte

Am alergat azi dupa miel pana la epuizare, am fost in toate pietele posibile sa facem "marketing".

Am obosit asa ca merg la nani.

Pe maine!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna dimineata! Sper sa avem soare azi!

Spor maxim la pregatiri si pentru Katik odihna placuta!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Asa e, Gabi, si azi mai am de facut una alta...
Sa impachetez cadourile, sa merg la fini...
Sa-i scot la mama cozonacii di Maria, si sa iau un tortuletz de la Trandafirul.
pentru cele care nu ati stiut, la trandafirul azi este expozitie cu vanzare...
Speram sa nu ploua.
Mai revin, dar oricum diseara si la noapte aici voi fi!


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata! s-a trezit si ratza!
chiar este activitate prin zona, nu gluma
thessa, numai bine soacrei tale, sigur se va termina totul cu bine ca este sarbatoare mare si Doamne-Doamne vegheaza de acolo.
bey fetelor, era s-o patesc si eu cu iepurele viu dar am zis "lasa, la anul" ca acum n-am mai avut putere si de ala. ca oricum la anu' va fi concurs la smotocit iepurache
nu ma pot abtine, trebuie sa va spun doua perle de-ale fiica-mii: suntem in masina si la un moment dat, fara nici o legatura, fiica-mea cica: am vazut la circus gaina mare, mare (adica strut). nimeni nu i-a spus niciodata asta. cealalta, vede la tv marsul de pe Via delorosa din ierusalim, pe calugari carind crucile si zice:" uite ce multi nenea, duc multi de X (ics)".
gabi, sunt super vesela, pot sa maninc cit de cit dar mai stau cu medicamentele la indemina (nu mai am injectii). si ma si odihnesc cite un pic. banuiesc ca a ta Eva e in plina activitate, nu?
doris, sigur ne ciocnim pe aici!!!
felicia, cum e pe acasa?
na, pupici la tot poporul, cu si fara iepurasi



22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Doris, bine ca mi-ai amintit de Trandafirul! Chiar vroiam sa trec pe acolo.

Katik, ma bucur ca esti mai bine acuma! Haioasa Krisztinka. Imi place mult perioada asta cand au copii fantezie si reinterpreteaza realitatea dupa imaginatia lor.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao fetele! Hop si eu, asa un picut, ca am trecut scurt pe la lucru. Maine am liber si s/ar putea sa lipsesc si luni asa ca va mai urez o data Sarbatori Fericite.

Spiridusul a fost super incantat de iepuras. A chiuit, l-a tras de urechi, l-a mangaiat, a incercat s-i indese un morcov in gura. Din fericire iepurica e tare pasnic si rezista eroic la asalturi. E tare dulce...Am facut poze le pun cat de curand
Dupa ziua de ieri lucrurile s-au mai asezat. Acasa am tot ce/mi trebuie> un cosulet cu oua colorate / mi/au iesit foarte frumoase, iepurasul, cadouri pentru spiridus - pe lana canapea - ascunse bine. N-am reusit sa ma aranjez eu dar sper sa prind o ora libera dupa amiaza pentru infrumusetare. Duminica plecam la casuta noastra ca vrem sa facem cuibul de iepuras acolo in curte.
Va multumesc pentru sprijinul moral si am sa va tin la curent.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput