Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Monica, cum esti? Ai nascut pe 12 pana la urma???? Daca da, te asteptam cat de curand inapoi sa ne povestesti experienta nasterii tale si sa vedem poze cu bb mic! Pana atunci, multa sanatate si tie si lui bb!

Oana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Fetele io am nascut pe 7 iulie ...nu am ami apucat 12 iulie.Pe la 2,30 noaptea mi s-a rupt apa...m-am perzentata cu tasca la spital,pe la 7 au inceput contractiile si la 10,50 am nascut.Cristian a avut 3,200.,54 cm si Apgar 10.In final am nascut normal fara anestezie...am crezut ca mor de durere nu alta..da macar am scapat in 4 ore,.
In spital a fost ok ,am stat 4 zile si ne-am carat catre casi....niste calduri acolo de numa.Conditiile sunt bune innafara dusului care e groaznic.Asistentele sunt si ele ok in funcite daca dai ceva sau nu...
Dac aveti intebari ,ca si io am avut,apelati cu incredere,Monica
Cristian..10 zile si Daniel 4,4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by arghirmonica

Fetele io am nascut pe 7 iulie ...nu am ami apucat 12 iulie.Pe la 2,30 noaptea mi s-a rupt apa...m-am perzentata cu tasca la spital,pe la 7 au inceput contractiile si la 10,50 am nascut.Cristian a avut 3,200.,54 cm si Apgar 10.In final am nascut normal fara anestezie...am crezut ca mor de durere nu alta..da macar am scapat in 4 ore,.
In spital a fost ok ,am stat 4 zile si ne-am carat catre casi....niste calduri acolo de numa.Conditiile sunt bune innafara dusului care e groaznic.Asistentele sunt si ele ok in funcite daca dai ceva sau nu...
Dac aveti intebari ,ca si io am avut,apelati cu incredere,Monica
Cristian..10 zile si Daniel 4,4 ani



Monica, felicitari! Sa-ti traiasca bb Cristian si sa se faca mumos si sanatos...Ai scapat repede...4ore...domnie! La asa un travaliu scurt visez si eu...Pupici!

Oana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatocae spune:

Monica, ce coincidenta!!!Si eu am nascut tot in 7 iulie...la Gine 1, la ora 9 dimineata. A iesit un Luca mic si dragut dupa numai 3ore si ceva de travaliu. Am avut anestezie peridurala, Doamne iti multam pt cine a inventat-o. O recomand cu caldura, cu conditia sa vorbesti dinainte cu anestezistul , nu sa lasi pt ziua nasterii. Sper ca cei doi baietei ai nostri sa fie sanatosi si cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Mihatocae, si eu voi naste la Gine 1 si as dori tot cu epidurala. Mi-ai putea da detalii? Cu ce anestezist ai vorbit ? Cum a fost?

Chiara 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

arleena o sa intreb la Stanca modul in care ii masoara pe copii, dar din cate am citit eu masuratoarea se face din varful capului pana la calcaie cu piciorusele intinse si pe ceva tare( adica masa sau ma rog sa nu fie moale ca atunci mai pierzi din lungime). Dar cat trebuie sa creasca bebe pe luna de esti ingrijorata?
Monica spune-mi te rog daca ai nevoie de haine pt. bebe in spital si cum de ai stat numai 4 zile? Eu stiam ca 5 pt. nastere normala si 7 la ceza. Prietena mea care a nascut lunea trecuta abia azi iese desi bebe nu are probleme si e si mare(3800). Aaa..pompa de san ti-a trebuit sau fiind la a doua nastere nu mai e nevoie?

Mihaela 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Servus fetele,si amu pe rand
MIhatocae chiar ca e coincidenta...asa a fost sa fie ca eu am nascut mai repede adica l;a 38 sapt si 2 zile.Sa ne traiasca bebeii..
Asiza mersi de urari sa dea Dumneszeu sa fie bine toate mamicile..si pretena mea
Mihaela cu care nu mai apuc sa pove pe mess...la Stanca imbraca bebeii cu hainute de ale lor asa e politica i
da 5 zile se sta la mine a fost ceva mai special ca cu discopatia mea incepuse sa ma doara rau spatele de la paturile alea covata si au hotarat sa imi dea drumul acasa daca si bebe e ok evident.
Va pup ca-s chiauna ca tare rau doarme bebe nopatea...cred ca il apuca colicile....,MOnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Tare mare placere imi face sa va citesc ... framantarile astea ale voastre imi dau fiori... ce vremuri cand eram si eu gravidutza!... dar au trecut, iar acum nu mi-a mai ramas decat sa ma bucur ffff tare alaturi de fiecare gravidutza pe care o cunosc; de aia am dat o cetire pe la voi.

Legat de banii pt neonatolog: am nascut de 2 ori si nu am dat nici un leu la neonatoloaga; eu zic ca nu-i necesar atata timp cat bebe e ok; intotdeauna au fost dragute si orice le-am intrebat au raspuns; iar de copii s-au ocupat e clar, ca doar de aia sunt acolo.
Nu mai stiu care ati scris, dar tare m-am distrat amintindu-mi ca si eu faceam la fel (cu Simon, ca m-am mai desteptat la a doua nastere!): dadeam bani la asistenta de la copii de noapte ca sa-l tina pe Simon acolo ca sa pot dormii .... br ce mama denaturata (sa nu spuneti la nimeni ); radeam cu colegele de salon si ziceam ca le platim cazarea la bebei la hotel ... ce vremuri...
Gata; va pe toate, mai ales pe gravidutze!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

A! La prima cezariana am stat 4 zile in spital, iar la a doua 5
(am avut pile, dar nici asta nu spuneti la nimeni )

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by mihatocae

Monica, ce coincidenta!!!Si eu am nascut tot in 7 iulie...la Gine 1, la ora 9 dimineata. A iesit un Luca mic si dragut dupa numai 3ore si ceva de travaliu. Am avut anestezie peridurala, Doamne iti multam pt cine a inventat-o. O recomand cu caldura, cu conditia sa vorbesti dinainte cu anestezistul , nu sa lasi pt ziua nasterii. Sper ca cei doi baietei ai nostri sa fie sanatosi si cuminti.




Sa-ti traiasca si tie bebelusul, sa se faca mare, frumos si sanatos si sa va bucure in fiecare clipa a vietii voastre! Ptiu...da' ce noroc ati avut voi cu asa un travaliu scurt...io la ce noroc am de obicei, nu m-as mira sa intru si la cezariana de urgenta...ia uite ce prostii m-am apucat sa vorbesc.......Adevarul e ca mi-e o frica de nastere...ca nici nu vreau inca sa ma gandesc ce si cum...-ici la toate!

Oana 17+

Mergi la inceput