Sp. Stanca - Cluj

Sp. Stanca - Cluj | Autor: Zuzi

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Eu urmeaza sa nasc la Sp Stanca din Cluj si ma gindeam ca poate exista printre voi persoane care au nascut aici si ne pot dezvalui impresii si pareri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna fetelor!!!
Si eu voi naste tot la Stanca si m-ar interesa si pe mine mai multe detalii.Doctorul meu este Dan Mihu.Poate stiti ceva despre el...


Miha 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

Buna fetelor
eu de mult caut pe cineva sa-mi inpartaseasca experinta nasterii la Stanca dar nu am gasit.
eu voi naste cat de curand asa ca daca nu o sa posteze nimeni pana atunci la ac subiect o sa va spun eu ce si cum.
O sa nasc cu Fulga Florescu si sper sa nasc normal. as fi vrut sa stiu si eu cam ce tre sa contina bagajul pt spital ca am inteles ca nu la toate spitalele te lasa sa-ti aduci camasi de noapte, scutece si hainute pt bebe......cica eu ei p-acolo, dar nu sunt sigura si as vi dorit sa stiu mai mult despre asta...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Hei vin si eu pe lista pentru spitalul Stanca ...poate cineva tot ne va zice ceva,
Monica 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna fetelor! Nu vreau sa va faceti impresii gresite, dar eu va spun din experienta mea. Am pierdut o sarcina la 32 saptamani din cauza unui doctor de la Stanca, care a pus gresit diagnosticul . Am fost internata pentru inducerea nasterii de miercuri pana duminica (in 2003) si cate am vazut si am auzit acolo nu mi-am mai dorit sa intru in acel spital (ma refer la mamici, nu la partea de bebelusi). Din aceasta cauza eu am nascut acum la Gine 1, cu alt medic.
Va doresc succes si o nastere cat mai usoara!

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Salutare, fetelor!!!

N-am nascut la Stanca, dar am auzit si de bune si de rele, ca despre orice maternitate....3 prietene(din care 2 forumiste) au nascut acolo si au fost f. multumite....io le zic aci: roxana1974 si mariana tache...sper sa nu se oftice...si poate va zic ele mai multe
...daca vizitati medicul si la cabinetul lui particular e o.k., se ocupa mai bine de voi....dar sa va asigurati(mai ales daca nasteti vara) ca nu urmeaza sa mearga in vacanta, caci am auzit astfel de cazuri in care gravidutele au nascut cu medicul de garda si n-a fost prea placut(refuzul total al epiduralei, de ex., nebagare in seama, si altele)... asta dupa ce cotizasera 9 luni cu varf si indesat!!!

...o prietena imi spusese ca adusese de acasa scutece si altele de trebuinta pt. bebe, dar ca s-a servit toata lumea din ele, bine mersi....
...in legatura cu hainutele pentru bebe, e ok sa aduci doar cu ce il veti scoate din spital, in rest e imbracat din dotarea lor!!!

Haideti pe topicul Cluj, d ela prieteni dintotdeauna, unde-s o groaza de clujence, si cu siguranta va va raspunde lumea mai repejor!!!

Nastere usoara!!!

Florina, mamik Elisei (1 an si aproape 10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Cu ce medfic ai nascut la GIne 1 acolo voi naste si eu cu MUresn Daniel.
E ok acolo in clinica?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Roana, eu cu Muresan Daniel am nascut. Pentru mine a fost un super doctor. Dar asa cum zicea si Florina, se aud si bune si rele si de doctori si de spitale.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzi spune:

Care este link-ul spre topic-ul de Cluj ca eu nu la-m gasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73990

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_goji/album?.dir=3929

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73990
link-ul clujencilor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_goji/album?.dir=3929

Mergi la inceput