Smecherasi de iulie-august 2004 (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neata!

Si eu tot cu curatenia, numai ca eu din disperare de cauza am chemat o firma sa-mi faca curatenie si eu stau si lucrez (si mai trag un ochi pe DC)

Stefi este la mama, sta afara cu orele, sunt multi mai multi copii in cartier si cum vede fetitele (de 7-8 ani) repede se duce la ele, ele canta, iar ea danseaza. Adoarme foarte greu si la pranz si seara, are chef de joaca, cu mancarea sta asa si asa, din fericire mama ii face bors si pe asta il mananca in orice combinatie. In concluzie, imi pare bine ca este la mama si Stefi se simte bine. Si, surprinzator, nu disper de dor, am prea multa treaba sa ma gandesc. Iar cel mai bun lucru, dorm si eu noaptea bustean

Am reusit sa citesc tot ce ati scris, sa vad ce imi aduc aminte.
Lia, felicitari, sa ai o sarcina usoara si incearca sa-i faci pe cei din jur sa te ajute mai mult.
Mitzura, cand te aud cum vorbesti de mancare ma paleste si pe mine pofta. Eu borsul de loboda/stevie il fac la fel ca orice alt bors (cu carne sau fara) numai ca pun multa loboda/stevie. Daca il fac fara carne il dreg cu ou si smantana.
Carmen, vazut tzucurei. Dar Ilinca de ce plange in baie?
Roxana, pupici lui Pat, bine ca ati scapat cu bine si usor. Asteptam pozele.
Daria, nu pui si tu o poza cu bucataria dupa joaca voastra? Si ai facut de-a bunataturi, mama-mama.
Corina, inseamna ca v-a priit vizita socrelei. A mai facut armata cu Eva, parca ea reusise sa o faca sa adoarma singura, nu?
Roberta, spor la curatenie, mai greu, cel putin la mine, este pana ma apuc, dupa aceea mai merge.
Roxa-boxa, spor la treaba! Dar Serban unde este? Sau faci treaba impreuna cu el?
Marcela, cum mai este cu gradinita? Pupacim vorbareata mica.
Nicole, sanatate multa Andreei, vazut pozele, este o dulceata de fetita, s-a mai schimbat de cand nu am mai vazut-o. Numai Stefi mi se pare neschimbata.
Liliana, ai dormit azi-noapte? Ca nu ai mai intrat.
Anca si Olvia, ce urat din partea lor sa va restrictioneze accesul la Internet.
Alice, cum a trecut noaptea, a mai facut febra Andrei?

fug la treaba, o zi buna!!!!!!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,eu-s tot mucoasa,da macar pare o zi frumoasa cu soare.
Super tari rockerii-tzucurei,pupam barbitza Ilincai sa treaca mai repede!!!
Si am vazut si un cavaler tare frumusel,pupici si lui Stefan.
Lia eu una n-as face radiografie!!!!Sanatate maxima!
Olivia raman cu voi pana in 2008,daca n-oi fi prea baba atunci(eu inainte de a merge sa nasc i-am facut capul calendar sotiorului meu,ca o sa fiu cea mai baba din salon,si spre norocul lui eram cea mai tinerica,restul aveau 36-37 ani)
Roxana spor la treaba,eu m-am spetit in week-end si acum casa arata de parca nu as fi facut curatenie
pupici,beau un ceai si mai revin

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Gabi, eu doar am mancat la pensiune, dar am fost la baie si era foarte curat, am plecat placut impresionata. In mod normal ar trebui sa aiba prosoape in camera, dar eu mereu imi iau 2 prosoape de acasa de rezerva. Pupici lui Stefan, super pozele!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Olivia, exista si masute de plastic, exista si scaunele cu spatar, si fara spatar...variatziuni variate...
Daria...;)...te-am convins! Supcese!...:)
Vazut poze de moata motzata...hehehe...a crescut mare! Sanatate!
Vazut poze cu Stefanut. Pupam!...:)
Vazut tzucureii, beton pozele cu okelari, alea cu urlatul la baie mi s-a facut milaaa!!!...hahaha
Maria n-a mai vomitat de doua zile, cu urletele a lasat-o un picutz mai moale!
Dar aseara am spalat-o in sufragerie la desene!......Lac era acolo...Da' mai bine apa decat vome!...:))))

Mai nou a invatzat cum ma cheama...Si ma striga neicaaa...ma strigaaa...De la "Mo-i-caaa"...la "Mi-caaa"...la "Ma-caaa"...si favorita mea..."Mu-i-caaaa"....
A invatat sa ii darame lustra lu' vecina de jos! Sare cand canta aia la desene de se zguduie casa!

Io de cand v-am auzit vorbind de mancare simtz un gol in stomac...:)
Trebuie umplut!
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina super tare ar trebui sa-ti schimbi si titulatura de pe forum
A mea nu poate sa-l zica pe "l" iat tacsu o pune sa zica fluture si flotari!!

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata!

unde-i mama de Miel si Pescarus sa stranga pagina asta , ca-i labartata de abia pot sa citesc!

multumim de aprecieri, are mami fetita mare ...si bolnavioara, dar o sa-i treaca!
ieri am fost la spital, diagnostic: viroza, infectie in gat, care a coborat si spre stomacel, ieri cred ca a avut 10 scaune apoase, mirositoare, a vomat de vreo 3 ori, n-a mancat nimic, e molesita, nu vrea nimic, maraie ...asa ca n-am avut de ales si am trecut pe antibiotic, n-as fi vrut, dar la felul in care se simte, nu i-ar fi trecut cu altceva!
eu sint terminata, numai cand o vad ca sta asa moale, si cand o vad ca refuza orice mancare (de regim) ma apuca durerile de cap ...sper ca astazi sa-si faca efectul antibioticul si sa-si mai revina!

am vazut poze cu tzucureii si Stefan, frumosi si scumpi ca de obicei, vaz ca Ilinca e fetita lui tati , am vazut si spatele ...Carmen, ce sa zic, frumos, ai dat o avere pe suvite?

Lia, asa cum ti-au zis si fetele, ce sa cauti la raze ...sau tu n-ai motive de ingrijorare si cauti?

Adela si Monica, mancati ...ca aveti voie orice, se dau ele kilogramele jos ...aveti experienta acum!

Alice, ce face Andrei, cum se simte?

va pupacim, fug la bucatarie, ii fac moatei o supa de pui cu morcov si orez, sper ca macar din asta sa manance putin, i-am luat si sprite, acum doarme, era obosita ca noaptea trecuta am luat-o cu mine in pat, imi era teama sa nu vomite si sa n-o aud, asa ca nici eu, nici ea, n-am dormit bine deloc!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Olivia, scuze, uitasem de intrebarea despre vaccinul de hepatita A. sigur ca se poate face si aci. sunt destule variante.
Ioana ce sadism! rade de cupil!
Cristal tot fara vomitaturi sa o tineti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Vazut Ilinca accidentata care plange de-ti rupe sufletul, mare teatru si in ea
Si vazut un Stefanut tare crescut si tare neastamparat, si Leeloo, ochisorul i-a revenit foarte fain

Deci, cin` se inscrie pt pt lunile octombrie/noiembrie/ decembrie 2007 ?
La gandul asta parca ma simt mai bine, iar copiii vor si pe atunci mari si cuminti
Leeloo - cum sa nu te`astept, stii ca pan`atunci sigur slabim si noi

Amironeanu - pupam pe Stefania zburdalinica si spor la odihna voua !
Carmenp - mi-ai placut pozele, dar de unde barbia tuflita ? Iar Ionut e tare cuminte cum o admira pe sor`sa in crize :-)
Kim - cand pleaca Luca exact ?
Roxanaz - am tot vrut sa te intreb si am uitat ... de la ce a facut puroi Patrick ???
Roxa-boxa - cum e cu pijamalele ? Cu spor sau fara spor ?
Adema - tu pi undi umbli ???
Lia - ciocarlia - cum mai sunteti ? Beti sirop de muguri de plop si pin ca trece tusea aia urata, garantat. Asteptam vesti si pupam buticiul mic.
Mitzura - imi place de tine ca esti tare optimista, te admir pt asta foarte mult !
AncaMaria - ce program are mandra la gradi ? Sunt asa de curioasa de sistemul de la voi , poate ne povestesti detailat !
AndreeaPhilip - cum e Pupi ??? ??? ???
Rain - ati fo` la medic sau sunteti mai bine ??? Da`ne vesti bune despre motzata
Cristalina - ye ye yeah, asa da, apa muuulta, ca e fun si s-o tineti tot asa muuult, fara alte cele Super fain cum te striga, la noi io`s mami si mai nou tata`so care oricum avea muuulte derivate este Alyes (Alex). Ai fo` la medic ?
Vrabiutaaa - ce vesti ne dai, e sau nu e bb2 ?
Pako - te asteptam p`acilea ... chiar daca nu e totul super ok inca, sigur va fi mai incolo, speram ca sunteti ok toti
IoanaG - mey, in cate zile s-a autosesizat Maria cu pipi ala in pantaloni ??? Ca ma stresez oleaca
Mimilinca - pe unde umblati fetele ???
BlueAngel - cum sunteti ???
SimonaR - chiar atata munca sa nu ne scrii si tu doo randuri ...
Roberta - super fain cu sora ta ! Esti norocoasa. Cu fundicul iritat, io stiu de tinut in vant si alifiile cu oxid de zinc ... Pupam sa treaca repede
Alice - da` tu modernizezi tot apartamentu` ? Moama ce elan pe tine
Roller - ce mai faceti ???
DoamnaBibi - voi cum sunteti ???
DanaSoacra - vaz ca nu ai timp nici tu ...

Pupam gasca. Sunt p`acilea cu acelasi chef de munca de ieri
O zi faina sa aveti !






Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Aaa...uitai de vaccin ...Il am si p'asta pe lista, pana acum n-am ratat niciunul numa' ca asa ma bate domnu' tata la cap sa nu mai vaccinez atata la Maria...! Exista multe variante, p'alese!...:)

Uitai sa raportez, omu' meu e mai cobza decat cobza de ieri. Zicea ca isi simte picioarele de cauciuc si are impresia ca se indoaie invers de la genunchi, ca la gaina!...
Io sper sa nu o luam!!!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria trece-ma si pe mine pe lista,da noi trebe sa muncim mai mult de 3 luni, ca la cat de jmecheri sunt hormonii mei...
Cam intr-o saptamana, mandra se cerea la olitza si la pipi(ca la kk se cerea demult),dupa ce statuse doar in chilotei,o puneam cam din 2 in 2 ore pe olitza si-i sugeram sa faca pipi(dupa care laude si pupicii de rigoare)si cam inca vreo 3 saptamani mai apar incidente datorate lipsei de viteza la semnalul "iepede a oitza".Acum suntem gagici,consumam un pampers pe zi(pe care-l uda doar noaptea dar nu tot timpul)afara ii pun,dar nu face ca nu-i pisacioasa(ca ma-sa)desi bea destule lichide,face cam la 3 ore, dar juma de olitza.A si eu stiu cand trebe sa faca pipi ca se bataie,de pe un picior pe altul,ca daca-i ocupata cu ceva, sta pana in ultimul moment si striga"maiia tzine-te,tzine-te nu te capa"
Rabdare si tutun
hai pupici ca ma duc la cumparaturi

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput