Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LA MULTI ANI BEBEILOR,ALAIN NICOLAS SI EDUARD,SA FITI CUMINTEI SI SA VA BUCURATI PARINTII!
LA MULTI ANI SI BEBEILOR SARBATORITI IERI

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Mire... tinem pumnii la vaccinut...
3 intepaturi??

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

NICO,da trei .asa a fost si vaccinul de 2luni,de avea dani piciorutele duble
CRISU,SI POATE INTRI MAI DES.CAT DESPRE COLICI...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

http://www.river.as.ro/paste_fericit.jpg
Mirela inca nu sunt vinata dar mai am timp, ca umflat tot e..bine ca nu mi-am spart arcada!Si noi mereu cu termometru sau supozitor in fund, din pacate!Crisu la noi sunt colici cred ca amestecati cu reflux...si noi dormim bine seara, dar pe la 3 sau 4 dupa papa trebuie sa o ajut sa faca kk!
La multi ani bb Alain si Eduard!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Pana la 3 luni n-am avut probleme cu colicii...dar acum intr-a patra luna e jale
Incepusem si diversificarea cu suc de morcovi si mere, acum ar fi trebuit sa-i dau si mar ras cu biscuite, dar daca face crize mi-a recomandat si medicul sa mai stau putin ca sa nu o agit mai rau.
Sunt mamici printre voi care au dat la bebei cereale pana sa implineasca 4 luni?

Crisu 23 si Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Neatza gagici

Nico, cea mai usoara reteta si buna rau Ciuperci pleurotus, le rupi pe fibra, asa in mai multe bucatele. Nu e nevoie sa le speli daca iei din acelea la tzipla. Le torni claie peste grama in putin ulei si pui condimente de cartofi prajiti. Le prajesti pana cand se inmoaie putin si iti plac tie la gust. Toata operatiunea dureaza 15 min. Din jumatate de kg de ciuperci iti ies doua portii maaaari.

Mire, pupici pt bb sa treaca cu bine peste vaccin

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Mire...Un pt puiut..dragul mamii...

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Deea..saru'mina...Da' n-am ciuperci in casa decit la cutie...si pe vremea asta..nici nu pot sa ies...

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna dimineata fetele. NU stiu de fapt, cine se poate lauda cu o zi buna, ca vad ca toate suntem care mai decare mai faultate.
EU sunt chiauna, moarta, terminata. Dupa ce ca am luat raceala de la Ana de ceva vreme si ma chinuie nu gluma (MOni, sanatate, sper la tine sa se lase doar cu gat dureros), am avut aseara si asta noapte niste show-uri, de mai aveam putin si saream pe fereastra. Cu circul de seara cu zbierete de la 7 la 9, sunt invatata. Am spatele franjuri de la tinut fata in brate si leganat. Si nici macar nu e prea grea (din pacate). Dar de la 12 la 3 dimineata a urmat tura 2! Si noi nici macar nu ne laudam cu colici. Daca avea colici, era o explicatie, dar asa.......? Ea cred ca plange de oboseala si se isterizeaza rau! Ce sa-i fac eu daca ziua e un copil minunat, vesel, rade, e curioasa, beleste ochii peste tot, o mai aranjeaza bine si nenea la kineto? De dormit ziua doarme tare putin, asa ca dupa 7 incepe distractia cu oboseala acumulata. Isi tine ochisorii aia deschisi cu forta! Nu mai poate de somn, dar nu s-ar culca nici cum.
Giova, vezi ca poate si la tine Marco a facut criza si de la oboseala. Daca ai avut un copil cuminte pana acum, ai sa fi surprisa ce racnete isterice poate sa scoata dintr-un motiv atat de simplu ca oboseala. Ana se incoarda ca un arc, se face purpurie la fata si zbiara nene si tremura si tot asa. Nici nu pot s-o tin in brate asa rau face. SI toate astea au inceput dupa 3 luni! Cred ca de la varsta asta devin ei constienti de ce ii inconjoara si nu mai fac fata afluxului de informatii care-i coplesesc. SI seara se descarca......pe noi.
Mirelutza, tin pumnii la vaccinul lui Dani. Sper sa scapati usor de data asta.
Irina, bafta la doctor. Sa vii sa ne dai vesti bune!
La MULTI ANI Sarbatoritilor de azi!
toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

ciao fetelor,
uite ca ma bag si eu la raport ...
Filip cumintel ca de obicei ... din cand in cand mai trage o tura de plans din cauza colicilor ... mama lor de colici ca nu stiu cand trec si parca acum il doare burta mai tare, pana acum nu prea am avut probleme!

Acum doarme si eu am pus ceva supa de broccoli la foc si intre timp mai casc ochii pe aici ...

Am mai pus si cateva poze mai recente ...

Vazut ultimele poze ... ce bebelusi draguti avem unu si unu!
Deea m-ai uns la suflet cu primii pasi pe munte ... ce bine va sade printre branduse!

povestesc mai multe dupa ce termin de facut papa ... asta daca nu se trezeste tzaca!

pup,


Angi de motanel

Mergi la inceput