Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Silvi..bine faci ca-l duci la doctor..Ia-ti si un spray cu apa de mare si pompita...Eu asa scap de mucisori urgent..x2
Am gasit si link sa vedeti omida..desi in realitate e faina rau..in poza nu pare chiar asa...http://www.miniblu.ro/detalii_produs.php?id_prd=130


Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Asta e gagici cu bebe al meu. dependent 100%de ma-sa.
dar merg eu la Alba si il plasez mamei mele, poate se dezvata.
Va dati seama Clau ce prost se simte, ca nu a fost in stare sa-l calmeze. dar are un plans de ciuda, e de-a dreptul isteric cateodata.
Nu s-a mai trezit sa pape decat la 4 dim. a papat ultima masa la 19.30. azi dim. la 9.15 a papat.acum e bine, rade, chiuie, isi suge degetele.
Eu astept tipa la masaj.
Nico ma bucur ca ai primit banii.
Irina tin pumnii sa fie bine la cardiologie.
Moni, Cata de ce sunteti chiaune??? o iau bebeii razna.
Mi-a dat si mie Anda aseara linkul catre subiectul cu fetita decedata. doamne, nu-mi vine sa cred. ce se intampla oare in lumea asta????tot mai multi bebei mor, ori inainte de nastere, ori imediat dupa.
Chiar asa, nu stim ce norocoase suntem, ca avem bebei sanatosi. restul problemelor sunt neimportante pe langa tragediile astea.
Doamne fereste-ne de asemenea tragedii!!!
fug sa ma pregatesc de masaj, pe urma mergem cu nasica sa luam haine de botez.Numai ca e o vreme cam naspa afara. ce cald si frumos a fost ieri.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Gio..masaj..mmm.misto...Vreau si eu........

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Noi am luat-o de la prima ora cu urletele, voma si plins cu lacrimi....nu mai pot!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

CATA...mAI SUNT SI ZILE DE ASTEA...a MEA A MINCAT 65 ML...si e flainda..ca dim a varsat...

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Kikiriki, incearca la Cantacuzino pentru Infanrix Hexa. Noi acolo am gasit, e drept ca acum o luna, dar tot in conditiile in care pe piata nu se gasea (doar SensiBlu si HelpNet comercializeaza din cite stiu).


Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Monica la zombi ne luam de mina...sanatate ca vad ca-ti da tircoale raceala!Silvi cred ca are numai mucisori!Giova aici e o vreme nasoala rau...ploaie, vint, frig, tot tacimul....fa masaj si pentru mine! Super ca a dormit asa bine Marco!Nico Bia a ras acum 100 muls si pus in bibe...parca vad ca mi-l vomita peste 1 ora...asa a facut ieri...acum doarme la mine pe brat ca au epuizat-o urletele! Pup pe Daria sa nu ia exemplu prost de la Bia cu voma si maraieli!


mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

kikiriki..gasesti la Medlife...2050000 lei
Noi cu mari straduinte am mai papat putin,..pe total 95 ml...

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

fetele si eu sunt prin preajma,si in aceeasi stare de spiritdaca va consoleaza cu ceva...
dani s-a trezit cu urlete la 12.20noaptea si pe langa sculat toata casa ,a sculat si vecinii.la 5.30aceeasi poveste...desigur burtica.ieri n-a facut kk deloc asa ca i-am bagat pe la 6.00 un supozitor fara rezultat si la 9.30iar.a facut un pic lichid (mustar spre verzui).ata ete...
MONI,naspa si cu raceala si cu oboseala.sper sa ai o zi usoara
NICO,tie iti urez spor la trebi si o placintica cuminte
GIOVA,cunosc plansul de care zici.daca inghite mult aer incearca sa-l ragai de mai multe ori.eu il ragai cam de trei ori la o masa
CATA,ESTI asa,sau nu?si eu mi-am dat intr-o zi cu usa de la congelator peste nas de am crezut ca vad stele verzi,ca plangea copchilu'si eu cu ochii la el si ma maimutaream.hai calmeaza-te ca se va linisti si bia...
IRINA,CA NU AI MAI INTRAT DE MULT,NE ERA DOR DE TINE.asteptam vesti bune de la dr.
DENISA,si de tine ne e dor!ce mai face emma ?
JG deci si carla e cu colici la greu.barem sa nu ma mai simt singura pe aici la cat ma plang,nu ca m-as bucura...poate pe voi va parasesc mai repejor.relaxare placuta,vreau si eu la ploiesti.
BOMBO,ceva vesti despre jasmine,ca arde inimioara lui dani,ca nu mai stie nik de cosanzeana lui.si bineinteles o
MARAKI,
DEEA,ANASEBE,ANAM,KIKIRIKI,BEE,SILVI,MIRA,TATIANA,
noi meregm azi la vaccineala,3INTEPATURI,ca sa aiba de ce se criza bebelul.mi-e cam groaza...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Salutare la toate mamicile si toti bebicii
N-am mai scris de mult timp pt ca nu mi-a mai mers net-ul...
Fiecare se plange de cate ceva...offf...cand n-o sa ne mai plangem?! Eu ma plang de colici... Desi ne apropiem de 4 luni tot ii avem.
De dormit dormim bine, de la 10 seara la 8 dimineata.

Crisu23 si Alexandra

Mergi la inceput