Bebelusi de sept-oct 2005 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Alinam, sper ca si-a revenit Vladutz si ca sunteti bine, iar cu ciocolata esti tare ...cu soacra ce sa mai zic..superAi reusit sa ajungi la homeopat?Mary 79, nu stiu daca te ajuta cu ceva,dar sa stii ca si eu sunt cam in situatia ta. Adica daca are fetita ceva, imediat pic in depresie si imi vine sa plang si orice lucru minor mi se pare grav, dar pe moment nu constientizez si ma panichez. Eu, probabil am ramas cu sechele de cand am fost in spital cu ea , si probabil cosmarul pe care l-am trait acolo , ma va urmari toata viata. Nu vreau sa treaca nimeni prin ce am trecut eu. La tine , nu stiu ce ar putea fi, dar mai mult ca sigur ai tras si tu vreo sperietura care ,te-a afectat mai mult decat iti dai seama. Oricum, trecem noi si peste astea, ce nu ne omoara, ne intareste , zic eu. pt tineNorinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Bona mi-a raportat ca fata a mancat un borcanel mic de la Hipp intreg - pui cu legume si orez. Este pentru prima data cand se intampla acest fenomen. Cred ca nu ii place cum gatesc sau o stresez eu cand sunt acasa (vorba lui jadi).

Mie mi-a venit CM din decembrie, si pe atunci alaptam exclusiv...asa ca...depinde de organism, cred. Oricum durerile la CM sunt la fel de mari ca inainte de nastere, cel mai rau a fost pana am terminat cu alaptatul ca nu puteam lua Nurofen sau Solpadeine Cine zicea ca dupa nastere nu mai ai dureri nu stie ce zice. Voua vi se intampla la fel? Eu am avut mereu dureri, dar am sperat ca dupa bb se schimba treaba...Si ma doare si la mijlocul perioadei, la ovulatie, asa macar stiu ca functioneaza clocitoarea pot sa ma apuc de bb 2, hi hi.
Oare ce-o mai face Meme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Nu am scris 3 zile si acum nu ma mai opresc. Sper ca nu am pus monopol pe capitol, dar daca am ramas in urma...ce sa fac Sofia, ma numar si eu printre norocoasele cu bebe mancacios. Slava Domnului ca nu sunt mofturoase, ca cel putin mie , asta mai imi lipsea, ca si-asa are destule carente.Nuka, e mai dulce ca oricand, iar in leagan pare tare fericita.Va pupam pe amandouaMaddy, multa sanatate si voua, speram ca v-ati facut bine Roxi23 super gangsterul Simona, kiwi i-am dat si eu fetii, dar promit ca nu mai fac, acum dupa ce vad ce au zis fetele Kid, acum am vazut ca ai inceput serviciul. Tine-te tare si mult succes, trebuie sa fie naspa pana te obisnuiesti...Mifloricico sa-ti fie de bine plimbarea. Care va sa zica te dixtrezi, ai? Bravos! Cum a fost fara cupil?? ca si eu o sa experimentez de Paste 3 zile fara ea si ma gandesc deja de acum cu groaza,,Gabiarama tocmai sunt si eu cracita (scuzati, dar asa zic eu) si te inteleg, mai ales ca tu ai si 2 puiuti. Sanatate multa! si nu va pup , sa nu facem schimb de virusi Ioanaaaa unde ai fugit?? Aveti toata admiratia mea, toate cele care v-ati lasat de fumat si reusiti in continuare. Desi nu ma numar printre voi , tare mi-as dori, dar mai am de lucrat cu vointa . Adica vointa am avut, (nu am fumat toata sarcina) dar apoi mi-am batut joc de ea. Nu Faceti ca mine Nu va pup , ca sunt bolnava, dar va trimit Norinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Kid-ule, imi pare rau ca e tot asa. La mine nici inainte nu ma durea nici acum dupa. singurul lucru pe care l-am remarcat este ca imi vine regulat fata de dinainte...aaa si nu mai am dureri. Inainte chiar ma durea jos, nu inauntru si aproape afara, dar acum nimic. Si ma bucur

Norina multa sanatate, tie si bebelinei. Imi pare rau de situatie


Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

fETELOR, VA MULTUMESC pentru ca mi-ati apreciat gangsterul.

O intrebare: cat iaurt se da zilnic la bebei de 6,5 luni?
Ca al meu a mancat de prima data 100 g cu 2 linguri cereale!


"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Salutare!

Am venit si eu mai devreme de la serviciu si am zis sa ma bag putin in seama pe forum!

Cuscra, ce de-ai mai prestat aici in prima ta zi de munca... Si ai schimbat si capitolul, ptiu ptiu! Ai grija insa cum rasfeti fata ca Serban mai nou nu mai adoarme decat langa mine, in pat . Au fost suficiente 2 zile ca nu mai puteam de dor. Reintegrare usoara, ca sa zic asa .

Roxi
, e dulce foc Darius! Si noi i-am facut poze lui Serban cu ochelarii mei la ochi .In legatura cu iaurtul cred ca poti sa ajungi si la 150g, dar prima data era bine daca ii dadeai vreo 20g si cresteai treptat in 3-4 zile.

Alinasper ca ati petrecut frumos de Paste!

Simonaeu stiu un bb de 4 luni care s-a umplut de bube de la kiwi.

Multumim fetelor care au remarcat mesajul anterior si ne-au felicitat pentru dintisor. Si cum mai zicea un clasic al grupului nostru, multumim si celor care au avut de gand dar n-au apucat sa o faca.

Noi suntem raciti, avem bronsiolita.Adica Serban. Am fost la dna dr Calapod si ne-a dat tratament fara antibiotic si ne-a chemat miercuri pentru revizie . Cica asta risca sa nu fie asa usor de tratat mai ales daca are un teren alergen ( ta-su trage de nas 360zile/365 ). In rest in we l-am socializat la greu. A fost cu noi la resto, la bazin si in vizita. S-a comportat exemplar, deci il mai luam.

Intrebare: voi dati la bone prima de Paste? Si daca da, cam cat? Sau dati cadouri...?

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Si mai am o intrbare: a dat cineva la bb de 7 luni coaja de paine? Eu i-am dat in we si tare ii mai placea sa o molfaie. Cred ca 10% i-a ajuns in stomac, restul imprastiat peste tot. Avea frimituri si in urechi. Pot oare sa-i mai dau sau mai bien pas..?!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Norina dupa cum vad mi-ai virusat nora, abtine-te mai ca Vladut o vrea sanatoasa. :) La homeopat nu am ajuns inca, din lipsa de timp da trebuie sa ma duk neaparat pt fierea asta a mea si pietrele din dotare ca nu mai pot, toata saptamana trecuta am suferit.

Simodina coaja de paine nu i-am dat dat s-a autoservit cu minibrezel din castron cand nu eram pe faza si ce mai ligea la sare ca vaca..... ii place, numai ca l-am vazut la timp si i l-am luat inainte sa il inmoaie, orikum painea are gluten stiu ca anya zicea sa nu le dam macar pana la 8 luni gluten, da fiecare face cum crede, adevarul e ca noi de la 5-6 luni rodeam covrigi (cand ne mancau gingiile, asa mi-a zis mama, da acum nu pot sa zic si faza aia: "si uite ca sanatosi suntem" ca nu e cazul meu :)

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Norina

Nadina - imi pare rau ca bb are bronsiolita. Bine ca nu ti-a dat antibiotic, pentru ca in astfel de infectii este cam inutil (cu toate astea se cam da, din pacate)

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

ce faceti fetelor? am intrat in saptamana patimilor si nu mai danseaza nimeni? postiti?:)

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput