viitoare mamici din Cluj

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

Ripley dar tu cum ai ajuns sa nasti la Nanu? si de ce cu o doctorita ca nu inteleg?
Si de ce nu te-ai dus de la inceput la Stanca sau la Gine 1?
Zi-mi mai multe cum ai ajuns sa nasti la Nanu?
32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Gabita, am ajuns sa nasc la Nanu pt ca pe dra mea fiind pensionata de 3 ani de la Stanca si cu cabinet privat din 1990 n-au mai lasat-o cu mamicile la Stanca brusc si dintr-o data. Si atunci cu 1 luna inainte de nastere mi-a spus ca am de ales: mergem la Nanu care a chemat-o cu mamicile acolo sau merg la Stanca dar la Fulga Florescu. Deci cum nici nu s-a pus pb. sa nasc cu altcineva decat dra mea, si nu am avut de ales, am mers la privata. Nici ea nu mai avusese acolo decat 1 nastere, care a sfarsit cu cezariana ca n-a putut coopera cu mamica care s-a ascuns pe sub paturi si-a facut isterie, nu a stiut cum e cu nasterea naturala acolo si cu moasa. Experienta mea a facut-o sa schinbe si abordarea si sa-si impuna propriile reguli, ca doar nu moasa conduce medicul ci invers.
Nu o lungesc, ca iar ma enervez :)Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

O sa mai incerc sa vad si un alt doctor! Ce parere aveti despre dr. Cruciat de la Gine 1?
Daca stie cineva ceva, sa-mi dea si mie de stire!
32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

O sa mai incerc sa vad si un alt doctor! Ce parere aveti despre dr. Cruciat de la Gine 1?
Daca stie cineva ceva, sa-mi dea si mie de stire!
32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Dr. Cruciat e un doctor tanar, din cate am auzit nu prea delicat cu pacientele...dar e un doctor f. bun. Stiu ca dl.dr. Muresan si d-na dr. Puscas isi lasa pacientii pe mana lui Cruciat in cazul in care ei lipsesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

O cunostinta mi l-a recomandat si a zis sa merg pe mana lui ca ii super tare!

Cred ca la urma urmei tine de norocul pe care il ai, si de faptul ca ai sau nu complicatii la nastere!
Cum ne-a fi norocul!
Sanatete la toate si bebici sanatosi!
32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

Apropos, voi de unde va faceti cumparaturile pt. bebe?
Carucior imi trebuie f. usor, ca stau la et. 4!
32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Stiu si eu ca este fte. bun Cruciat.
In plus la nastere nu va fi niciodata singur in Gine 1, asa ca oricum o intorci tot mai bine esti.
Sa ne tii la curent cu ce ai decis, te rog.
Pupici.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cel mai simplu este sa-mi trimiti un pm cu o adresa de YM sau MSN mess si putem comunica altfel.Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

Eu plec acum la Bistrita pentru Sarbatori!
Asa ca va urez la toate Sarbatori Fericite!
Adresa de msg: gabriella_rusu@yahoo.com
Ma intorc prin 27.04.2006
32

Mergi la inceput