Hai Buzau...Buzau... Buzau!!! (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Aha, deci fetele merg la Crang, la vreo terasa, la umbra, la o berica...
Dana, bine ai revenit pe aici. Ati inceput marea diversificare? Cu se impaca Oana cu Roxana?
Ileana, felicitari. Fain ca veti avea o fetita, sa fie sanatoasa si mancacioasa. Luca ce zice? E incantat? Si imi place tare mult numele Ilinca.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Diana, Luk e deocamdata cam in ceata. Macar stie ca o am pe sor-sa burta. Si mai stie ca nu vrea sa-i dea patutzul lui, dar o primeste sa faca nani la el in camera. Tot e un inceput, nu?

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)
POZE NOI; [Ilinca]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Ileana, pai Luca e un fratior bun. De fapt, am senzatia ca baietii accepta mai usor o surioara decat fetitele un fratior.
A mea a plans o luna cand a auzit ca va avea un fratior, imi zicea ca il va bate si ca il va arunca pe geam.Nu mai spun ca in fiecare seara imi zicea ca mi-a explicat ca trebuie sa iau o pastiluta roz si nu intelege de ce am luat una albastra, ca doar toata lumea stie ca roz e pentru fete si albastru pentru baieti.
Dar acum s-a obisnuit cu Peter cu toate ca mai are momente cand imi zice ca tot mai bine era daca avea o surioara.
Fug la Peter ca se maraie. De cand a descoperit ca se poate intoarce pe burta numai asta face si ma streseaza toata ziua, ca de intors pe spate nu mai stie sa o faca. Asta ca sa vedeti cum ne jucam noi toata ziua.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Diana, mie mi-e dor de tine...
Pe la mamicile noastre eu intru rar. Nu-mi place foarte mult atmosfera (din pacate ).
Asta e !

Fetele mele sunt bine. Oana a acceptat-o foarte bine pe Roxana. Chiar o iubeste. Si a inceput sa devina din ce in ce mai activa atunci cand e vorba de cea mica: o pazeste, o indreapta daca aluneca, o inveleste, ii aduce jucarii si i le da, ii canta, ii vorbeste daca plange.
Sunt foarte mandra de ea.

Sambata dis-de-dimineata plecam si noi la mare. Doar in 3. Roxana ramane la ai mei. Motivele sunt multe:
- mi-e teama de drumul lung in Dacia noastra cu pui mic de 4-5 luni,
- imi doresc niste zile mai relaxate (Oana e data in grija lui tata-sau zilele respective )
- ai mei vor sa se obisnuiasca si cu Roxanica.

SIGUR imi va fi greu, fiindca nu m-am despartit deloc de gazutza, dar asta e !

Cami, iti aduc maine in Crang niste CD-uri ?

Oana, cum mai e ?

Alina (Nally), mai da un semn, doamna !!!!!!!!!!!


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA
SURIOARELE

BOTEZ ROXANA ELENA

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Dana si mie mi-e dor de tine...
Pe subiectul de mamici si eu am intrat destul de rar in ultima perioada, iar ultima postare a Alinei m-a convins de "sinceritatea" multor fete. Dar vorba ta, asta este.
M-am uitat si eu mai atent in albumele tale si m-am topit dupa printesele tale. Sunt atat de frumoase si chiar seamana una cu alta. Au o poza impreuna, cred ca sunt imbracate in pijamale la fel,tare draguta.Iti vine sa le papi.
Iar de pozele unde sunt Oana si Luca, am ramas fara cuvinte. Copiii astia chiar se iubesc...
Drum bun la mare si sa aveti vreme frumoasa. Si lasa ca Roxana ramane pe maini bune. Iar tu profita de concediul sotului si relaxeaza-te.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Buna fetelor!
Dana, in ce statiune mergeti la mare? Mergem si noi de luni la Venus. Sper sa avem vreme frumoasa, m-am uitat pe prognoza meteo si cred ca va fi bine, nici foarte cald, dar nici rece, in jur de 27 grade.
Diana, ti-am vazut baietelul, sa-ti traiasca sa fie sanatos, frumusel foc, dar si surioara lui, o mandrete de fetita.
Va pup pe toate.

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)





POZE NOI ANDRADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Mironna, si Dana tot la Venus. Fuga, fuga schimbati nr de telefon sa va intalniti pe plaja. Ei parca au zis ca stau la Hotel Rodica. Daca o sa aveti vremea cum a fost la noi o sa fie excelent. Deja vreau iar la mare, sau macar la o piscina, ca m-am topit toata de cald. Si transpir intr-una, vai, vai, vai.

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)
POZE NOI; Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Noi o sa stam la hotel Raluca, 7 zile.

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)





POZE NOI ANDRADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Diana, frumoase poze! Ai niste copii superbi.
Toti copiii buzoiencelor sunt frumosi (na! ca m-am inclus si eu aici )
Eu intru mai rar, sper sa nu va suparati pe mine, ma simt oarecum in plus printre voi, mamicile cu copii micuti, desi imi sunteti drage... Voi discutati una, alta despre bebei, eu deja nu mai sunt in tema, dar din iarna cred ca ma apuc de treaba, vreau si eu un bebe mic.

Fetele, noi ajungem miercuri la Neptun, hotel Doina! Daca veniti la parcul de distractii, dati un semn, poate ne intalnim! Dana, nu stiu daca ai numarul meu de telefon, il poti lua de la Ileana!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Deci aproape toata lumea pleaca la mare...vreau si eu...
Pai sa aveti vreme frumoasa si poate va intalniti, va pozati si beti o bere pe plaja si pentru mine.
Ileana, cred ca trebuie sa fie tare nasol sa faci vara cu un bebe prin burtica. Intotdeauna mi-am dorit sa nu am sarcina avansata in vara,nu de alta, dar nu imi plac caldurile...Lasa ca mai ai putin. La sf. lui septembrie nasti? Parca asa am calculat uitandu-ma la tiker.
Mirona, multumesc de aprecieri. Lasa ca si Andrada e o printesa frumoasa.
Alma. Pai hai cu bebe.
Si mai scrie si tu de Diana. Eu ma intreb cand n-o sa ma mai strige fiica-mea sa o sterg la fund dupa kk, cand n-o sa mai urlu la ea la fiecare lingurita "mananca", cand si-o face baie singura, cand s-o culca singura si cand o sa fie si ea mai tacuta, nu de alta dar vorbeste in continuu. Voi cand ati scapat de toate astea?

poze

Mergi la inceput