Mamici casnice (32)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Cami am facut "friptura cu bere la cuptor"...cu 2 mici modificari:1.nu aveam ceapa verde si am pus ceapa "normala", 2.am adaugat si o rosie
A iesitttttt
Si pe langa asta am mai pus in farfurie si putin pilaf si am facut si o salata de varza acra... si pun'te frate pe mancat......noroc ca mi-am pus putin in farfurie




www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Sarbatori fericite!!!
"La douazeci de ani, domina vointa; la treizeci, mintea; la patruzeci, ratiunea." (Benjamin Franklin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:

quote:
Originally posted by ange

zina23, pai treci la treaba.e tare simplu.coptul dureaza.pusul in tava este o placere.

symaco,nastere usoara!



Camelia eu as face dar n-am cuptor unde sa-l coc...
la noi aici nu exista aragaze cu cuptor incorporat iar ca sa cumpar cuptor imi trebuie vre-o 500-600$ si n-am...
nasol...dar asta e...

http://photos.yahoo.com/zina_georgy2005


Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

zina 23,nasol.ti-as trimite eu prin posta dar esti departeeee...

Miha,bravo.sa aveti pofta.
data viitoare pun si eu rosie.Nu mi-am dat seama ca rosia se pupa bine cu berea
Cand ai timp sa incerci rulada de pui umpluta cu carene tocata(tot de pui).Aia mori mancand cu o garnitura a cote!
Cum faci tu drobul?
zimi si mmie ca anul asta vreau sa fac totul in casa.De 6 ani tot comand dar sunt de tot kk
am comandat ca sa avem si noi in casa preparate de Paste ca de mancat le manca gunoiul naspa rau erau.

Cine ne da o reteta de cozonaci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:


Camelia merci intentia conteaza
Mamici noapte buna.....
Corina mai da si tu cate un semn ca apoi zicem ca ai nascut si incepem galeria!!!
pentru

http://photos.yahoo.com/zina_georgy2005


Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

mihaela, cum e friptura aia cu bere la cuptor ca nu am mai auzit? vreau sa o fac si eu! eu stiam cu vin, dar dami-o te rog pe a ta!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

quote:
Originally posted by gegea
Apropos, de Paste, vom fi pe-aproape...

Geani mamicule, unde aproape? Moldova ceva? Hai ca eu am pierdut sirul si am dat de mqesasjul asta, multumesc mult de tot de aprecieri pt pozici.

Mai eu n-am putut vedea pozele cu bebe de la 2 luni, nu merge linkul, nic nu mai stiu ale cui erau dar hihihi nu dati cu rosii ca vroiam mult sa le vad. Acum haimsa zic ce vroiam.
Adinellu' bine ati venit din spital si sa nu te mai gandesti la boli si doctori, pupa Andreiutu' si bucurati-va ca altfel nu vine iepurasul la voi
Anastasia maica nu ne mai da emotii, era sa ratez nasterea noroc ca printzesa tine cu tanti Andora si mai sta acolo nitel.... cand o sa fiu eu online atunci sa indraznesti sa scoti capsorul
Cami
LA MULTI ANI
DE ACUM PT MAINE

Fetelor sa speram ca si Tinuta o sa intre sa mai povesteasca.. eu am prins-o ieri parca pe mess si.. hehehehehehehe/..... bebe e mancacios tare si o seaca pa mami de laptic si de stat la tatica, acum sa vedem cum se acomodeaza scumpa me gemanuta la noul statut... pup dulce de tot scumpetelul si grasunelul micut si asteptamnoi vesti!
Lucia acum Liviu e ok? Mananca normal?

Ieri fuseram in parc si facuram alte poze dar nu am avut timp de uploadat... haha ma intreba sotul de ce folosesc perfectul simplu daca nu-s olteanca, dar mie mi se pare mai scurt cuvantul asa ca nu va mirati
Fugim afara ca avem planuri mari.. vrem sa ne spovedim daca nu e coada ff mare si daca are gogoasa rabdare.....
Pup dulce si burtica sa stea in stand bye pana apar eu aici

PS" Mama mia ma tot gandesc la Lacul Rosu al Flaviei si asa as vrea sa ma teleportez si eu acolo....

Editez ca uitai...
PASTE FERICIT CATOLICILOR PT MAINE!
A propos, oare e bine sa zicem "Paste fericit"... ca e tare trist partial, doar dupa Inviere vine fericirea..... sau cum se face urarea de Paste? hai c-am luat-o pe aratura, scuzati

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Adriana friptura cu bere a postat-o Cami acum cateva zile si cam asa suna:
friptura cu bere

-muschi porc sau vita si chiar copanele de pui(eu am incercat cu toate.iese la fel de bun)
-ceapa verde(pt. pus pe fundul tavii) cam o legatura
-ciuperci proaspete
-o jumatate de ardei rosu
-usturoi(5-6 catei)
-condimente si o bere mica 330 ml parca(nu conteaza marca
-ulei(pt.tapetat tava)

intr-o tava pe fund se pune ceapa verde se stropeste cu ulei apoi se aseaza elegant rondelele de cotlet(muschi) sau pulpe de pui.
Printre carne se pun ciupercile si usturoiul.Se adauga ardeiul rosu taiat in cubulete mici si condimentele(de care vreti).Eu am pus sare,piper,cimbru si putina baia iute.
Peste toate astea se toarna o bere mica(acum depinde de tava).LA tava mea a mers 330ml.
Bagati la cuptor si in max o ora e gata.Eu la orice friptura timpul de coacere il las mai mare.Cu cat sta mai mult carnea in cuptor cu atat se fragezeste mai multAsa cred eu
Primele 30 de min. se acopera cu folie de aluminiu si urmatoarele 30 de min. fara folie ca sa se rumeneasca.

Cami sa imi dai si mie reteta de rulada ca nu ai dat-o arata bestial...



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Sarbatori fericite!!!
"La douazeci de ani, domina vointa; la treizeci, mintea; la patruzeci, ratiunea." (Benjamin Franklin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna seara fetili...
Iaca ma bag si eu pe aici sa vad shtiri, noutatzi, noi nascutzi ... nimic, mai asteptam Corina, lasa ca pina la pashtele ortodox, apare si Anastasia.

Asha, sa spun... ufff, am muncit toata ziua, oua roshii, preparat pentru fripturica de miel, salata boeuf si alte prostii... adica mincaruri. Miine voi ciocni un outz cu Isabella.
Fetelor care e floricica in zona asta... ?!
Mai bag si miine un oki sa fac felicitarile de rigoare.
Va doresc noapte buna si miine o zi cu soare, ca la mine ploua...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Chiar asa, LA MULTI ANI FLORIILOR!Andora am dat-o in final pe antibiotic, doctorita a zis ca trebuie sa fie un microb care nu apare la analize, ca analizele au fost ok, asa ca i-am dat de 2 zile antibiotic si usurel am mai adaugat cate ceva la alimentatie cu multa precautie sa nu o luam iar de la capat. Inca nu mananca decat: pilaf, banana, paine prajita, carne si Almette si uscaturi la greu. Azi i-am dat si primul ou si vad ca e bine. Din pacate a luat-o prietenul sau de aceeasi varsta care ne-a vizitat de 2 ori si a inceput ieri cu diaree si azi cu voma. Mi-e groaza!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

buna seara!
PASTE CATOLIC FERICIT!
LA MULTI ANI! FLORILORcami
la noi a fost o vreme super cu putin vinticel, dar ne-am plimbat, ne-am jucat afara, a fost bine.
miine ne-am facut planul pt un gratar de peste la iarba verde, sa speram ca vremea o sa tina cu noi.
somnic dulce!

alexa

Mergi la inceput