Faceti cozonac in masina de facut piine?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns americana spune:

A! Si inca ceva! Cum te descurci cu pounds in loc de grame, c anu stiu.. sau mai bine sa fac retzeta aia cu x cupe? masina mea s enumeste Toastmaster model TBR20H (www.toastmaster.com)

Multumesc din nou!

quote:
Originally posted by americana

Sinziana, sau cine poate sa imi raspunda, cautam o retzeta de cozonac cu cacao si nuca pe forum pt masina mea de facut paine, caci ca si tine, in America fiind, pe cine sa intreb, vorba aia.. Care din retzete ai folosit-o, mai tii minte? c ama gandeam ca daca deschid masina sa scot aluatul sa bag nuca si cacao, nu da inapoi aluatul?..

multumesc mult!


quote:
Originally posted by sinzi_ana

Multumesc fetele!!!
A iesit super cozonacul!!!!
Nu imi vine sa cred ca io am facut cozonac!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns americana spune:

Plus: la cate grade Fahrenheit se baga la cuptor si cat se tzine (scuze, dar ce sa fac, e prima data cand fac cozonac de vreun fel)

quote:
Originally posted by americana

A! Si inca ceva! Cum te descurci cu pounds in loc de grame, c anu stiu.. sau mai bine sa fac retzeta aia cu x cupe? masina mea s enumeste Toastmaster model TBR20H (www.toastmaster.com)

Multumesc din nou!

quote:
Originally posted by americana

Sinziana, sau cine poate sa imi raspunda, cautam o retzeta de cozonac cu cacao si nuca pe forum pt masina mea de facut paine, caci ca si tine, in America fiind, pe cine sa intreb, vorba aia.. Care din retzete ai folosit-o, mai tii minte? c ama gandeam ca daca deschid masina sa scot aluatul sa bag nuca si cacao, nu da inapoi aluatul?..

multumesc mult!


quote:
Originally posted by sinzi_ana

Multumesc fetele!!!
A iesit super cozonacul!!!!
Nu imi vine sa cred ca io am facut cozonac!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Americana, subiectul asta e vechi de un an. Sper sa mai intre careva dintre profesionisti pe el (daca avem noroc). Si eu am aceleasi intrebari ca si tine.

Gloria si Eva (22 dec. 2004)



Pasti 2006

Craciun 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

fetelor, eu am Alaska (cuva relativ mare, 2 paleti) si fac cozonac dupa reteta urmatoare:
300 ml lapte
500 gr faina 000
50 gr zahar
50 gr margarina
3 plicuri zahar vanilat
1 lingura coaja de lamaie rasa
2 galbenusuri
1 lingurita de sare
12,5 gr drojdie proaspata (jumatate de cub pakmaya)
Folosesc programul de baza, marimea de 1 kg, rumenire medie (3 ore 18 min)





Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Totul despre alaptat!

Mergi la inceput