Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Explicati-mi si mie ca eu sint cum scrieti mesajele de va apar cu rind gol intre ele si incepeti o alta fraza de la inceput? Mie imi apar frazele unele dupa altele.Am incercat sa scriu cu "list"dar tot apar stelute.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

salutari,
n-am mai intrat de lene si de stres; Maria bineinteles ca s-a captusit cu o raceala-nu stiu daca de la Miruna sau din Cora si la noi ca la nimeni tine o sapt bineinteles si copilul din ce in ce mai rau cu mucisorii; asa ca performam aspirat zilnic
m-am saturat de racelile astea norina, jadi nu dati si voi niste nume si tel de doctori homeopati? ca eu parca nu i-as da copilului diverse fara sa-l vada un medic; sau cristina cge, tu ziceai ca medicul tau e si homeopat?
in afara de asta, fata se dezvolta f bine; a inceput sa manance intre 200-300 ml pe masa de diverse (supa, lapte, etc); acum incep sa ma ingrijorez daca nu mananca prea mult si se ingrasa prea tare :)maine o cantaresc; i-am amenajat loc de joaca pe jos dupa modelul Ioanei -copila nu mai daca e ceva interesant sta in fund sa se joace, altfel nu vrea decat in picioare-si de aseara sunt in posesie de covoras de neopren cu cifre de la bila; MAria citeste cu interes cosmopolitanul, editia rosie cu monica birladeanu :) si ii place f mult tubul de colectat caca:)
am citit niste carti si ziceau sa le dam copiilor jucarii neconventionale, obiecte din casa: carlige de rufe, clante, etc; eu i-am dat un melc fain din croatia, seringa, pompita, tub de picaturi de nas si cum va spuneam cosmopolitanul.. in buc a cumparat cineva carti din acelea de panza? pe unde s-ar gasi?; a, da si o colectie de capace de plastic

si de cand citesc carti de psihologia copilului sunt ingrozitor de ingrijorata despre cum o sa o educ eu pe MAria, daca plec la 8 dimi si vin la 7 seara; da asta e alt subiect...

in weekendul asta vin socrii-abia astept ca soacra-mea e o comoara in relatia cu copilul si pot sa mai bananai si eu prin oras cu sotul asa de capul nostru
a, da am primit suplimentul da mi-au dat 9 mil desi tb sa-mi dea incepand cu februarie(adica 6 mil dupa calculele mele); imi bag piciorul, eu i-am anuntat corect; sau suplimentele se dau inclusiv pe luna in curs, adica si aprilie? habar n-am

nororc ca am salvat acest mesaj ca bineinteles mi-a dat eroare la prima trimitere


Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,

Foarte scump Vladut si cum doarme el pe burta...Alexandru nu a dormit niciodata pe burtica.

Sunt moarta de nesomn..s-a trezit copilul de 4 ori asta noapte si deja e a 2 a noapte...se trezeste papa 80-100 ml si se culca si peste 2 ore jumatate iarasi la fel si uite asa face toata noaptea cand ar putea papa totul in maxim 2 mese .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


'neata
flavia apesi pe enter si se muta cu un rand mai jos,cred ca am explicat bine.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Dana merci ca m-ai luminat.
Acum mi-a iesit.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Neatza fetele

Mai, sa stiti ca si pe mine ma batea gandul sa-i iau pampersi de-aia chilot, ca nici al meu nu mai sta deloc la impachetat in scutece. Deci, Ioana, care-s mai buni? Ca diseara fac un drum in cora.
Kid, stiu , crede-ma ca tare mi-as fi dorit sa fiu acasa de cateva luni, dar asta fuse. Ne vedem noi in weekenduri.
Irina, super tare Valdut, cum sta el in picioare sprijinit de orice. Si Matei tot asa chircit doarme, nici nu stiu cum de nu ii dor toate alea, da' daca se trezeste vesel nu ma intereseaza prea tare restul.
Mifloricico, ai plecat din bucuresti? Sau ne vedem azi la un impins de carucioare (tu), respectiv carat copil urlacios (eu)?
Jadi, sa conduci sanatoasa masina! Si ce culoare ziceai ca e?

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


ma bucur ca am putut sa-ti fiu de ajutor,eu spre rusinea mea am noroc cu don soara mea ca ma mai lumineaza,iar daca e la scoala pun mana pe telefon si-l sun pe sotz....pana acum vreo3 luni am avut net prin telef si era cam scump asa ca lasam fata sa stea ...nici eu nu prea le am...

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!
Flavia si eu cu enter dau un rand mai jos. Cred ca tu uilizezi "Introdu Lista" (ultima casuta)-eu nu folosesc nici un aliniament dat acolo, ci scriu pur si simple.
Irina, super Vladutz! si dragutz si harnicutz (ti-am mai zis eu rima asta ) Nici noi nu dormim pe burta niciodata.

Ma bucur ca va ajuta lista ea cu diversificarea. Stiu, pentru ca daca eu nu aveam o doctora care sa imi dea "mura-n gura" totul eram pe dinafara total (ca eu eram out of space cu gatitul-nu ca acum stiu, dar se pare ca incep sa leg mancarurile) Si sper sa ajung sa hransesc zilnic intreaga familie cu mancarea facuta de mine .

Marinela, pentru mine sunt o enigma copiii cuminti, care stau singurei si se joaca si dorm .

Karmenutza, Maddy, eu i-am dat Milumil 3 si cand l-am gustat nici nu se compara cu Nan (pe care l-am gustat si ma miram de ce nu papa Petra, cand am incercat acum 4-5 luni sa ii dau).
E super bun, dar putin cam gros. In asta sigur nu trebuie cereale bagate.


Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

astept sa vina bona, nu de alta dar sotul m-a anuntat ca azi la 11 trebuie sa mergem la notar sa vindem fostul apartament si eu nu am carte de identitate ca e la perschimbat... asa ca azi ma duc sa vedem ce rezolvam.
Am copilul cam agitat si atunci am inceput sa bat cu un ou kinder in masuta si ce credeti, copilul meu s-a linistit instantaneu ba mai mult se uita in gol de ziceai ca e hipnotizat... i-au trebuit 5 secunde sa reactioneze. Poate mi se pare numai mie.

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Sinteti careva dintre voi asistente?Ce stiti despre creditele care trebuie adunate pina la sfirsitul anului pentru a avea dreptul la libera practica?Si noi cele care sintem acasa trebuie sa le facem pe toate,parca 120 de credite?Am pus subiectul la discutii generale ,dar nu am primit nici un raspuns.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput