Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Carmen,mersi..i-am bagat si cereale in lapte,ca sa-i mai schimbe gustul si tot nu-l vrea.

fug la culcare ca pe la 1-2 tipa de foame si sa prind macar cateva ore de somn.Totusi ma bucur ca papa noptea,chiar daca eu sunt zombie,e mai rau ca in primele luni.

mi-a zis dr ca e posibil sa nu manance nici un fel de lapte!!!Sa nu-i placa laptele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Irina e dulce foc Vladut ,cu dormitul pe burta piciorusele stranse si cu capul bagat in coltul patului asa doarme si Antoine ,ce pozitie interesanta au gasit

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Noapte buna mamici! Si somn usor Tonnia sa ai parte de treziri putine!

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Maddy - imi place sfatul dr. tale. Si eu as zice sa faci exact la fel. Se poate sa se negativeze si sa nu ajunga neaaparat la 100.000/ml.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Am intrat sa va spun somn usor ca vad ca pe aici este o liniste de nici musca nu se aude ,noapte buna ,gata la dodo

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Maddy tot asa a facut si Petrut timp de 2 saptamani, mai rau ca in prima luna, apoi s-a linistit si mananca doar 1 data spre dimineata.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Codruta am vazut lista cu ce mananca Petra pe contul comun. Multumesc frumos, o gasesc foarte completa si clara, o sa ma iau si eu dupa tine.
Ramane sa aflu ce iaurt fara lapte de vaca gasesc aici si daca ma injura cei 3 pediatri ca vreau sa-i dau galbenus si ficat. Da' mai bine nu le zic...

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

'Neata
Irina ce bine ca ne-ai lamurit, si la mama in calendar am vazut ieri tot asa, al meu e intr-o doaga, poate e plagiat.Cat despre Vladut, e o minunatie, tare dulce.
Miruna si Petra, pt mine sunt o enigma, atat de precoce si frumoase, si zambarete, ptiu, ptiu.Fetelor aveti niste copii de invidiat.Lenesul meu nu face prea multe dar in schimb povesteste mult:baba, mama, papa, apa, aia, ala(alo), iar unele chiar le constientizeza, cred, pt ca daca vede sticla de ceai, spune "apa" si casca gurita sa-i dau.Ieri, mancam o tartina langa el si mi-a smuls painea din mana strigand "papa" si si-a dus-o la gurita lui.Am inlemnit.Daca vede telefonul zice "ala"de unde am dedus noi "alo".Noaptea trecuta a fost cam marait, nu-si gaseste pozitie de somn, s-ar intoarce pe burta dar nu stie sa revina si se chinuie sa stea pe-o parte, si maraie intruna

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Buna dimineata.Ieri am fost la control,raportam:7100 g.,64 cm.A fost o curajoasa, nu a plins aproape deloc la vaccin ,desi i-a facut 2 intepaturi(au fost separate vaccinurile,si nu le putea amesteca in aceeasi seringa).La 5 luni a avut doar 6300 g.,deci a luat bine in greutate cu diversificarea asta,minca cam tot ce-i dau,sint o fericita.Sta binisor in fundulet,imi cinta toata ziua,inclusiv pe la 6 dimineata. b_irina_c,eu am 1,68 si doar 50 kg.Cel mai mult ma deranjeaza expresia"Vai ce slaba esti" de cele mai multe ori zisa de cele .Vladut este un dulce si un harnic,a mea nu doarme deloc pe burtica,nu-i place. LA MULTE LUNIbb-ilor:Karol anita,Teodora Sara,David,Andrei.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Codruta am citit si eu lista cu ce minca Petra la 8 luni.O sa o folosesc si eu mai incolo,Alexandra are doar 6 luni,si de acum o sa incep sa-i dau cite putin galbenus in pireu.

Am vazut filmuletul cu MAMA de pe adresa comuna,mi-a placut mult.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput