Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Godzila, in fiecare seara sa-mi urezi o noapte buna!!!!! A functionat: 2 treziri, ceea ce inseamna un mare pas!
Dar pana sa adoarma, nu va spun, fetelor, ce urlete am putut sa aud, racnete, asa a facut in preziua aparitiei primului dinte, deci ma astept sa vad/simt azi un coltisor din al doilea. Categoric cele mai mari dureri sunt inainte de a se sparge gingia, chiar daca ulterior se sparge mai mult pe intreaga suprafata a dintelui.

Mimsi, de ce vrei sa bagi la blender iaurtul? Eu nu-l bag, nici nu-l amestec pt ca devine prea lichid. Bagi numai ce vrei sa pui in el, de ex banana. Iar cu semintele de rosii m-ai dat gata! Pe-alea cum le scoti frate?

nanadana, ce misto sunt iaurturile alea! Mai bine o punem de-o afacere, cred ca am sparge piata!

Hilde, Paste fericit! Ti-am spus de acum ca poate pleci si nu mai ai net!

Sofia, e haioasa foc Nuka! iar cu castile la urechi e mortala!

Nanadana, si eu sunt fan Antoine! Cu sau fara basmaluta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna dimineta fetelo, ce faceti de nu sunteti prezente la ora asta?, dormiti?, Trezirea fetelor ca e tarziu, aseara erati asa active ca nu apucam sa scriu ceva ca deja se si trecea la pagina urmatoare....

Tonnia, ma-i incurajat tare mult in legatura cu dintisorii, deje ma ingrazesc cand ma gandesc la ziua de azi.

Si sa nu uit sa va intreb , bbi vostrii au facut febra cand le-au dat dintisorii?

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelo, eu mi-am terminat si cafeaua, si voi tot nu va-ti trezit?

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna dimineata...nu stiu cand a trecut ziua de ieri, dar cand m-am trezit sa sciu si eu ceva erati "duse" cu parapanta

multumesc de incurajari ...Sofia, eu eram deja in club, ca l-am mai picat o data....nu as fi asa suparata daca nu mi-ar expira scoala....pe care oricum am facut-o intr-o mare sila si nu cred ca as putea sa o repet!!!!!

eu declar cu mana pe inima ca la cap precedent am citit tot, sunt cat de cat la zi....

copilul meu are toate semnele iesirii dintilor, si inca pe deasupra...daca nu as sti ca e perioada as spune ca e alintat!...
insa nu "rasare" nimic. Gingia nu e inflamata, nu e rosie...ieri l-am pasat de la unul la altul, pana cand sotul a protestat ca la el se nimerea numai nervos!.
eu zic saru'mana ca doarme noaptea, dar ziua scoate untul din noi!

ce ziceti, o sa fie cald azi?!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

am uitat sa laud forumul...si voua vi se intampla sa intrati nelogate si sa va logati automat apoi?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor de cand ma chinuiesc sa termin albubul de foto. din martie.... , nu mi se incarcau pozele, dar azi am reusit, asa ca cine doreste poate vedea albumul din luna martie in intregime

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata - vodca taie greata

La multi ani fetelor de pe 13 octombrie!!!
Simo, nu i-am dat 3 mese, doar ca in a doua am bagat iaurt.
Azi am in program sa vopsesc cioara, macar de craciun si de paste sa fac asta, ca tare m-a mai albit copilul asta.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

neata'
Tot din urma vin... uf... ca nu mai apuc sa fiu odata la zi...

Nanadana acum am vazut intrebarea ta (aseara citeam din urma si rasundeam asa ca desi am scris imediat dupa tine nu am vazut nimic pe pagina aia , scuze). Istoria bubitelor lui Vladut: la 4 luni jumate erau doar sub ceafa si Calapod a a zis ca-s de la transpiratie si trec singure. La 6 luni nu trecusera, ci devenisera mai mari si rosii. Si la dermato cand am fost mi-a zis asa "nu stiu de la ce sunt, bla, bla" si mi-a dat ceva cu cortizon pe care nu i l-am dat lui bb. Acum cu mustela e mai bine, sper sa dispara de tot. Corolar : habar nu am de la ce sunt, dar sper sa treaca cu mustela (la cati bani am dat pe ea sa faca bine functioneze).



Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

vad ca toate faceti treaba....plec si eu la ...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anto nu am facut nimic special aseara... Ficatei cu pireu.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput