Bebelusi de iulie-august 2005 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


, pai daca va mai doriti BB, ce mai astepti mama draga !


La treaba !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

-uite,cu toate stim ca nu e sigura
'Consta in evitarea contactului sexual in perioada ovulatiei, cuprinsa intre prima din cele 4 zile care preced ovulatia si cele 4 zile care urmeaza dupa ovulatie'
-'Utilizarea metodei este precedata de urmarirea si notarea pe un calendar a primei zile de menstruatie (care sunt totuna cu prima zi de ciclu menstrual) timp de 6 luni consecutiv'
-'Se noteaza durata ciclurilor menstruale (in medie, de 28 de zile).'
-'Pentru persoane care au cicluri menstruale egale, de 27 – 28 zile, ovulatia se produce cu 12 - 16 zile, in medie 14 zile, INAINTE de declansarea urmatorului ciclu menstrual (numai daca nu apare intre timp sarcina)'
-'Din ciclul cel mai scurt se scad 18 zile, obtinind astfel numarul zilei din ciclul menstrual de incepere a perioadei fertile; din ciclul cel mai lung se scad 11 zile, obtinind numarul zilei in care perioada fertila se incheie'



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Ana inca face febra mare !

Am sunat doctora nu are cum sa vina ! Mi-a dat nevralgin 7 pic si Panadol 5ml la 8 ore, iar eu simt ca ma urc pe pereti !

SI mi-a recomandat sa ii fac urocultura si copro ! O sa merg la farmacie sa iau recipiente. Dar cum pot sa iau urocultura ??!!

Nu stiu ce sa ma fac cu doctoritele astea ! Asa m-as fi linistit daca ar fi putut sa vina....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Ce este nevralginul ??- ca eu cu medicamentele multumesc Domnului dar nu le am !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Gesi, multumesc pentru aprecieri! si nu m-am patat cu nici una dintre fete! dar am vrut baietzi! ca de! vezi... ei nu se gandesc la calendar ca si noi ...
apropos!
Albinutzza eu stiu ca 8 la ciclul de 28 dar daca te cunosti... la mine functiona bine la 8 zile, dar... nu e sigur ...cum spun fetele! suntem diferite! oricum... o surioara???
brianamica, ai "mama si copilul" ? acolo arata exact cum sa-i recoltezi urina! daca nu se poate si explica! sanatate Anei si sa auzim de bine!
Emmaaimee, ce pot sa-ti doresc decat o noapte intreaga de somn???asa patesc si eu cuPaula, o tin intre noi sa apuc doua - trei ore pe noapte!

Ella2000 si printesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Diana, ai disparut ?



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

noutati despre printesa mea:
Paula a inceput sa cante... clar "la-la-la-la" si o tine muuult !!! v-am povestit ca eu cant mult. tare si fals! dar cant!

A stat totusi mai mult mami! si asa imi pare de rau ca a plecat! mai ales ca a dus-o si pe Iulia!!! o sa - mi fie dor tare!

Ella2000 si printesele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Brianamica, are aceeasi substanta activa ca si algocalminul!
dar i-a dat picaturi sau ce?

Ella2000 si printesele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Ella , inca nu i-am dat !
Mi-a spus doctora la telefon si o sa ii cumpar cand plec de la serviciu ca pana atunci nu am ce sa fac !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Brianamica,fetei mele mai mari i-a dat asa ceva la un anisor si cateva luni... e posibil sa fie voie si mai devreme...de aici nu te mai pot ajuta! e bine sa intrebi sa vezi si in prospect! sa se faca bine repede! dar de ce novocalminul nu e bun?

Ella2000 si printesele

Mergi la inceput