Bebelusi de iulie-august 2005 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Acusor, nu iti face griji prea multe, se intampla.

Eu de exemplu ieri, pentru ca nu am fost atenta , mi-a cazut Ana din pat .
Are un maare cucui si a plans si ea si eu vreo juma de ora.

Oricum sunt o fraiera ca nu am avut grija de bebe, insa ceea ce vreau sa iti spun este ca se intampla.

Iar pe sot, .... ii trece.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Anis, , vazut poze....., super dulce Ingrid.

Cum se mai simte, ca am vazut ca iar aveati problemute !??

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

albinuzza, eu nu am dus-o pe Ana la mare in primul an!

Si acum sapte ani nu se punea problema de gripa aviara. Insa raman multe alte probleme!!!!



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

, scuze , era vorba de cea mare si nu de Ana.

V-am zis eu ca sunt cam zombi de oboseala.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Gesi, sa stii ca ti-am admirat si eu casuta.

SI sa inteleg ca tu esti cea talentata........

Oricum felicitari, a iesit extraordinar..





Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Gesi, felicitari din toata inima. Ati facut un lucru minunat. Si noi stam intr-un apartament din 2 camere, l-am mai renovat dar ce e important, e ca-i al nostru. Si mama si socrii daca vin...mai si pleaca.

Brianamica bravo pt. dincutz. Si la noi s-a crapat putin gingiuta, oare mai este? Deocamdata este chin.

Albinutzza noi speram sa mergem la mare mai ales pt. Dani. Eu nu am fost dintr-a VIII-a si pana atunci mergeam in fiecare an la Neptun si Eforie N, dar ne plimbam prin toate statiunile. Mi-e dor. Anu asta ne suim in masina si o roim...va inchipuiti ce bagaje o sa avem atunci?

Yasmari, eu ma simt:

quote:
Pupam gingiutele si puapam si mamicile chiaune!
. Mi-e ciuda pe mamicile care-mi zic "Numai am auzit ca da cu dintisorul in linguritza...."

Anis mie sincer imi place listuta. Si mi-e drag sa-i vad evolutia. Apoi RESPECT pt. mamicile muncitoare.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz
www.dropshots.com/svety" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Anis, vreau sa propun si eu o lista a mamicilor care nu au NICI UN FEL DE AJUTOR!!!, care sint departe de tara, de casa, de parinti, de rude si care isi cresc absolut singure copiii!!!
Care 24 ore/zi, 7 zile/saptamina, zi si noapte sint acolo mereu, incontinuu, cu copilasii lor.
Care nu au nici un minut pentru ele si care nu au pe nimeni aproape, sa le stringa in brate atunci cind efectiv nu stiu ce sa mai faca.
Care toata ziua nu vorbesc decit "baby talk" si nu mai stiu nimic altceva decit diferite modalitati de a juca "cucu-bau" si toate jucariile de la Chicco si Fisher Price ...

... Si care, cu toate acestea, nu asteapta sa fie puse la "Panoul de Onoare"

Dar daca tot se fac liste de-astea de "mame muncitoare" (ca parca celelalte nu sintem), propun sa trecem in lista si celelalte fete.

Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Oana sa stii ca si eu m-am gandit la asta. Eu nu sunt decat la 80km de parinti si socrii dar de dimineata pana seara sunt doar cu Dani ca sotul ajunge la 8 acasa...Daca fac curat, nu reusesc sa fac mancare, daca fac mancare Dani se smiorcaie si ma pomenesc cu casa vraieste. Mama imi mai zice ca e dezordine si la sot ii place sa aibe casa curata; imi vine sa plang! Cand vin pe net, aha vezi ca ai timp!

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz
www.dropshots.com/svety" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Oana, nu stiu de ce esti atat de suparate pe noi, mamicile muncitoare. Sa stii ca eu cand intru in casa imi pleaca bona in urmatoarele 3 minute. Vin dupa 10-12 ore de balamuceala, dupa care pana noaptea tarziu stau cu fetele (verific lectii, facem baita, papam etc) Noaptea eu nu prea dorm pentru ca lucrez si acasa si daca nu fac asta avem probleme cu dintisori, burtici sau si mai rau. Si sa stii ca nici pe mine nu ma ajuta NIMENI. Ma trezesc dimineata la 6 sa las mancarica proaspata pentru bebe, singura fac curat in 4 camere, calc pentru barbat si copii, fac piata , gatesc si asa mai departe. Sincer, as fi preferat de 1000 de ori sa stau acasa cu fetele mamii si sa ma bucur de fiecare zambet si boacana a lor.
Tu chiar crezi ca este usor sa ti se spuna prin telefon ca a zis puiul "bau" in timp ce se juca cu un strain ?

Sincer, nu vad de ce ai asa o problema cu scosul mamicilor muncitoare.

Degeaba lociuesc in Ro daca nici mama si nici soacra mea nu se gandesc o secunda ca am 2 copii cu serviciu greu si cuun sot care se aseaza la masa si intreaba "noi ce manca?" in conditiile in care eu nici nu am apucat sa ma schimb.

eu zic sa nu fii suparata pe noi si sa nu iti doresti nici o secunda sa fii in locul unora dintre noi.

Stiu ca iti este greu acolo, am si eu pe cineva acolo, foarte apropiat care are o fetita de 3 saptamani si stiu cum e, insa asta nu inseamna sa ne condamni pe noi.... nu cred ca este drept


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Multumesc pentru incurajari fetelor !
Sotului i-a trecut supararea. Imi reprosez ca nu m-am uitat deloc pe cutie. Fiecare sticla era in cutia ei iar calciu are cutia albastra. Nu stiu ce-a fost in capul meu.
Sper sa nu se mai intample.

E l-as duce pe Teo la mare anul asta. L-am vazut la TV pe directorul patronatului agentiilor de turism si zicea ca s-au vandut multe bilete pt vara asta. Cica Basescu ar fi zis ca nu-i nici un pericol.

Gesi, foarte frumos apartamentul. Ati facut treaba buna!

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput