Bebelusi de iulie-august 2005 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Gesi, fiica mea ii tot face "tai" si "pa" Alexandrei... sa va traiasca! si sa stapaniti sanatosi casa!e frumoasa!

Dede, imi pare rau ptr problema ta... cum zici... o rezolvi pana la urma! sa fiti sanatosi!


Ella2000 si printesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

@gesi ..... coboraturile din perete, si regalele le-ati facut din placi de rigips? sau din ce? arata f. interesant....si a fost totul in regie proprie! felicitari....da ai dreptate, este tineresc, moder si este AL VOSTRU! (cel ptuin dupa 12 ani cand e terminat de platit, caci pana atunci e al bancii ..... asta fiind gluma ce circula printre noi aici...cei care ne-am pus capul la bataie sa avem "al nostru"!)

peca si niko(23 iulie '05)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna fetele,

Nu pot sa cred ce se intampla!!!!!!Iar ninge, avem deja 15cm de zapada si nu se opreste, ninge ca in decembrie.....si asa frumoase erau florile mele :(
Macar bine ca sunt panselute si rezista la frig...

Aidan mai are un dinte!!!Incisivul de sus stanga si desi e mic de tot, a inceput sa scrasnie dintii si ma doare capul cand aud.
Nu l-a durut prea tare, nu a fost foarte marait, nici febra nu a facut si a dormit bine noaptea.

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
Aidan Alexander

"Life isn't like a bowl of cherries...it's more like a jar of hot pepers.What you do today might burn your ass tomorrow."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Dede, nervi de otel, cu toti, asta iti doresc

Gesi, felicitari, putere de munca sa puteti sa-l duceti la capat. si sa fiti fericiti . E foarte frumos, si mi-a placut sufrageria f mult, dar cu bucataria m-ai dat gata super. E facuta pe comanda nu?!

Adriana, parca e jurnal de calatorie. Circula intr-un timp pe net, acest jurnal, cu un roman care a plecat in Canada. super Felicitari pt dintzishor

Legat de dintzi, de joi noapte pana sambata noapte a fost un calvar. Luca s-a trezit din juma in juma de ora, am fost la serviciu, belalie, chiauna, nici nu vedeam pe unde merg, iar ieri mi-a fost chiar rau: ficat splina, bila. Asa ca aseara i-am dat Nurofen, si l-am culcat cu noi, ca nu mai puteam. Si saracutzul la 9 a adormit si s-a trezit la 6, dar a in somn, si scancea. Deci il doare rau, plus ca e asa umflata gingia sus....off abia astept sa iasa



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luni


www.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Ziua buna fetelor si sa aveti o sapt scurta si usoara!

Offffff, mari suferinte de la dintii bebeilor, uram sa iasa cat de repede si nu mai nominalizam de frica sa nu uit pe unii si sa fiu banuita de partinire. Pupam gingiutele si puapam si mamicile chiaune!

Felicitari pt cei care au mai adaugat unul pina la setul complet!

Ema si Gesi, fff frumoase apartamente, munca mult dar rezultat super! Sa fiti fericite si sa traiti boiereste si-n pace&buna intelegere! Gesi, la cum scrii, m-au apucat si pe mine plinsurile!

Ella, te-ai vindecat dupa capsa aplicata?sau am sarit eu peste info?
Am uitat cam tot ce-am vrut sa scriu, ma prostesc pe zi ce trece.
Aha, Simona, prof de manag l-am avut pe inspaimantatorul domn Nicolescu.
Meserias bancul cu soacra. Poezia nu-mi apartine, mi-a mailuit-o o prietena muncitoare.
Adriana Pantera,asa procedez si eu cu Miss Hulpe, ma las pacalita desi-s ursoaica batrina. Nu sustin ca e abordarea corecta, dar atat pot eu sa fac, ma las in voia inimii si uit complet de militarie&reeducare. Cind sint pe culmea nevrozei, ii suier la ureche despre un viitor aspru....dar experienta mi-a aratat ca maraiala sau plinsul nu vin de la alint ci din motive reale, desi mai greu detectabile.

Urez La multi ani!!! bebelusilor nascuti astazi, cat si mamicilor nascute astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Peca intradevar mobilierul din sufragerie e facut tot din rigips (gips carton- cum ma corecteaza sotul meu), mai putin canapeaua. Am economisit astfel niste banutzi si am realizat ceva original. Mobila (policioarele, ca sa zic asa) a fost acoperita cu placi de lemn ca sa se poata intretina mai usor. Mai am cateva locuri in care vreau sa fac mici chesti din lemn care sa-mi fie utile, dar incet incet. In ce priveste "regie proprie", ideea a fost a sotului dar mana de lucru nu a fost a noastra. Cumnatul meu are firma de constructii. Tot o regie proprie a fost, dar mai vasta. Doar desenele de pe perete le-am facut noi intr-o noapte cand ne credeam artisti. Aaaa! Si balconul a fost luctat de manutele noastre: sotul a placat cu rigips si eu am vopsit si chituit gresia. Cu asta, da, ne putem lauda ca am facut-o in regie proprie cap coada.Am sa pun si poze curand. Si mi-a mai facut un raft in sufragerie pentru telefon care "scapase" la planul initial.

Albinuzza ma bucur ca ti-au placut fotografiile. Mobila da e facuta pe comanda. Intr-o bucatarie asa mica, ca sa poti realiza un spatiu cat mai util, nici nu ai cum altfel. "Un perete" de mobila care se gaseste in comert nu imi incapea pe o latura a bucatariei. Ce vreti 3m pe 1.5M, stil vagon.



http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Fetele, vroiams a va intreb, voi mergeti anul asta la mare??? Mie mi-e frica de gripa aviara, care e pe tot litoralul



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luni


www.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Anis. Monica, si eu vreau sa va multumesc ca ati pastrat listuta cu mamici muncitoare. Intr-un fel , ne "sustine" faptul ca sunt merite pe care cineva, undeva , ne sunt recunoscute.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Scuzati anagramarea dar sunt un pic zombi, ca in week-end am lucrat acasa pana tarziu (2-3 dimineata) si Ana s-a trezit tot la 7.00

Oricum, daca pana acum nu am anuntat dintisorii ei mici si frumosi, va anunt oficial ca a spart dintele cu nr. 5 (aseara).

Asa ca, daca se poate puneti-ne si noua in listuta macar dintele cu nr 5 (si sa imi fie rusine ca nu am tinut nici o evidenta..., imi merit o cearta buna.... )

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Diana, Anis, cum mai stati cu lectiile de mers in 4 labute ?

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput