Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by LUCIA MIRELA

Flavia dna Olteanu e genul de femeie care are o afacere, are bani multi si situatie materiala super si considera ca banii sunt totul, are menajera care se ocupa de casa si cred ca si de copii. Dupa mintea ei n-are sens sa gateasca in casa ptr ca se duce sa manance la restaurant. Copii pareau needucati sau mai bine zis prost crescuti. Cel mare de fo 12-14 ani cand ii face mamica de imprumut sanwichuri pt scoala le arunca cu tupeu la gunoi ca el nu are nevoie de mancare ci de bani. Iar dna Olteanu cand ajunge in sfarsit acasa primul lucru pe care il face e sa isi intrebe sotul cat a castigat in perioada aia.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!!

desene noi






Hmmmmmmmmmm
O astfel de femeie merita numai asa :



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

"La douazeci de ani, domina vointa; la treizeci, mintea; la patruzeci, ratiunea." (Benjamin Franklin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

ASta ziceam si io.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama ce ma enerveaza persoanele astea de bani gata care ii sfideaza pe ceilalti. Imi vine sa ii
Nu ca ma deranjeaza ca au bani, ci pt ca banii le-au alterat caracterul (daca au avut vreodata asa ceva).
Si in special in educatia copilului, sa il inveti sa se comporte in halul asta, pe urma se mira ca ii intoarce spatele la batranete, dupa ce obtine ce vrea



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:

Subscriu la cele scrise pana acum....
Ar trebuii sa se de-a putin cu capu de unle probleme poate asa i-ar veni mintea la cap...sau ...slabe sanse?!

Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:

aaaa am uitat sa va zic c-am pus poze noi cu Akira...


Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna, fetelor!

Lucia, sanatate multa lui Liviu!

zina, eu ti-am zis si in celalalt capitol ca ai o frumusete de copil, dar cum nu ai dat pe-acolo, ti-o repet si aici. M-au fascinat pozicile, e atat de expresiv si de frumos.
Cat despre greutate, hmmmmmmmm... cam pe-acolo ne-am situat si noi. La 5 luni avea 8.500 grame, a fost si este o dolofanica, dar cred ca totul sta in puterea lapticului de mama. si te asteptam mai des pe la noi.

Andora, bine ca-ti faci timp si pentru noi din cand in cand. multi si sa stii ca ne lipseste prezenta ta zilnica!

Tina, Doamne ajuta! Suntem cu gandul alaturi de tine si de bebe!

Nici eu nu am vazut emisiunea de aseara, dar din cate povestiti, nu am pierdut mare lucru si nu mi-as fi facut decat nervi vazand asa un specimen de mama.
Stiti cum e... banul e ochiul necuratului, fura ratiunea si tot ce e mai frumos din caracterul omului. M-a durut insa sufletul sa vad ca si copiii au de indurat, constient sau inconstient.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

neata
Fl.,da,da!am un vecin super fain!Dar nu se vede decat ziua.Noaptea e cam greu sa dai de el.Se confunda usor cu negrul(culoarea)
Ieri toata ziua nu l-am scapat din ochiSi-a curatat omul gradina din fata si toataaa ziulica a stat afara.Cum aruncam ochii pe gema dupa copii(erau afara) cum dadeam de omul negru
Da pun poze cu el daca vreti.da-l astept pe colegu sa ne faca o foto impreuna

alexa si mami,oricand putem vorbi despre dermatita.Am trecut peste faza aia care ma irita numai cuvantul "eczema"
poate ne intersectam deseara pe mess.Dimin. acum ma duc sa-mi cumpar seminte de flori.Vreau sa-mi pun flori in gradina dar crescute de mine.Nu am ce face si trebuie sa-mi gasesc de lucru
Vorba colegului:"pica (prin magazine) florile gata crescute pe tine si tu te chinuii sa pui seminte,sa le uzi,sa le canti!"

Tinutzo,ori de cate ori vad fetele cu plancarde in mana gen "haide Tina!" ma napadesc lacrimile. Ma faci sa traiesc cele mai frumoase clipe ale vietii mele si anume acelea cand am dat nastere copiilor mei
Fugi de aici ca ma inebunesti!
Sa nasti astazi ca "ardem" aici de grija ta.
Pt. a mia oara "nastere usoara,Tinutzo!"

bey si am vazut un oarecare "marius..."si am uitat
bun venit la noi! esti un el sau o ea? asta ca sa stiu cum evoluez in fatza ta

astazi trebuie sa greblez iarba ca nu vine nimeni sa o faca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Dana_ch,venim cu catel,purcel,vecini cu cine vrem noi

Fl.,intalnirea aia a DC-ului chiar va fi pe 1 iunie mai? eu ma gandeam ca o fac si ei in vara mai tarziu incola!In felul asta apar si fetele de prin strainatatzuri
in fine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


casnicutelor multumesc ptr raspuns,abia astept sa ne intalnim,probabil ca va fii intr-un we

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:



Ange saru-mana .... multumesc ...
Sunteti toate dragute ...saru-mana
Sanatate la toti sa creasca mari... si sa dansam la nunta lor
Eu v-am ma retrag ca trebuie sa vina sotu de la munci...
Maine sper sa dau eu
Noapte Buna!!! precizez la mine e 21.oo ma iertati...DA?

Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput