Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Mihaela(mariussimiuc) bine ai venit
Cateodata ne mai apuca si cu babatii sexosi, mai rarut ca e mai dragut

Am uita sa va zic noapte buna, somn usor 7 purici pe-un picior

Vb maine

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Urasem noapte buna, dar am intrat si am vazut mesajul Mihaelei si nu ma pot abtine sa nu-i zic cateva cuvinte poate-poate reusesc sa o imbarbatez nitel.
Eu zic ca e de inteles atitudinea Mariei, nu te culpabiliza, nu ai ce face. Probabil asa simte ea dragostea tatalui ei si se gandeste sa profite la maxim atunci cand i se ofera. E inca mica si afectiunea ei poate fi cumparata cu o vata pe bat, cu o inghetata, cu o punga de pufuleti si ce-o mai fi pe-acolo, mai ales ca, probabil, tu ii interzici toate astea (si e de inteles, pentru ca din cate imi amintesc, a avut probleme de sanatate, sunteti inca la regim, faceti analize periodic etc.)
Mergi si discuta cu el, numai voi doi, trebuie sa inteleaga ca TU esti cea care se ocupa de cresterea si educatia fiicei voastre, iar el, prin prezenta lui de scurta durata in viata voastra, nu are nici un drept sa calce in picioare ceea ce tu construiesti zi de zi pentru ea. Este tatal ei si are un drept sa o vada, dar asta nu inseamna ca poate da buzna in linistea si in ordinea voastra si sa darame totul.
Iarta-ma daca consideri ca am gresit intervenind, dar am un caz similar foarte aproape de mine si, implicandu-ma destul de puternic, cunosc din trairile unei mame in situatia ta.
Si nu mai spune ca visai alta viata pentru frumusetea ta mica. Dragostea ta o va intari si o va bucura in fiecare pas al vietii ei.

si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si eu bantui pe aici la ora asta

mariussimiuc aici avem subiecte variate, inclusiv cel mentionat de tine:) Deh, avem timp, se pare ca treburile casnice ne inspira
Daca vrei, hai sa bantui mai des:)

Cami tu ne-ai zis o data ca ai un vecin simpatic, ce mai face? Daca tot pui poze cu varza, poat ni-l arati si pe dl.:))

Geani mie-mi place cum ai zis

mmiha de discutat cu el e clar ca trebuie, sa speram doar ca va si intelege sa coopereze la binele fiicei lui. Sa inteleaga de pe acum ca pentru binele ei voi 2 trebuie sa colaborati.

Fetele, vad ca ati avut un week-end plin, asta scuza absentele:) (ca ma simt si eu:)))

Uitati cate o pt dimineata, sa savurati in timp ce stam la taclale

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata fetelor si Fla taaaare buna cafeluta virtuala , tre' sa fac si una reala ca simt ca mi se anuleaza tensiunea si eu odata cu ea

N-am mai intrat de ceva timp dar azi era musai sa-i spun Tinei si aici NASTERE USOARA SI RAPIDA ! I-am zis lui Gogo sa-i spuna ingerasului bebelui din burtica ta sa aiba grija de el si de mami lui si sa intre Mark sa ne anunte cand vine clip cea mare . Nu stiu la ce ora mergi la spital, presupun ca dimineata, dar ma voi gandi la voi toata ziulica . Doamne-ajuta!

Mmiha, tare bine a zis Geani , asa ma gandeam si eu si asa e normal, sa vorbestifrumos cu domnul si sa inteleaga ca un om matur ce este ca un copil nu poate si crescut asa, tot efortul tau e deturnat de o zi in we cu el? Cum sa nu te enervezi, copiii la varsta lor pot fi cumparati, eu ma uit la Gogo ca azi face un an jumate dar e o profitoare cu bunicii, chiar daca am vorbit serios cu mama tot ii face toate voile . Ne-am ales cu un tip de marait tare enervant prin care obtin ce vrea de la bunnici, ea care zicea frumos ce doreste (cum stie ea, ma rog). Stii ca exact cum ai spus tu de Maria ajunsesem si eu sa fac cu ai mei cand aveam 3-4 ani, spuneam "mama rea si tata rau" si fugeam mereu in dormitorul bunicii.Urmarea - ne-am, mutat separat. Dar imi poveteste mama cat de dureros era...... Bafta si sa inteleaga taticul ca educatia unui copil trebuie respectata.
Mariusismic, eu sunt gata de vorbit despre barbati sexosi si cumn vrei tu, desi si gandul e cam pacat ca e inca post, dar merge nitica fantazie . Mie-mi place Nick Cage... hai c-am dat cu batu-n balta.
Adinellu' sanatate, n-am citit doar am auzit, dar va tin pumnii sa va treaca febra rapid

Mai fetelor ce vorbiti de intalneala? Pe 1 iunie am inteles ca va fi in Herastrau, dar noi cand ne vedem si unde?

Hai ca va pup, o zi super si o saptamana la fel, vedeti ca ne pregatim de sarbatiare, ne inmultim cu un membru



Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Bai nene m-am uitat si eu aseara ca toanta la tanti aia Olteanu, duca-se, am ramas cu ochii ca cepel pana la sfarsit..... totul a culminat cu imaginea de final, imensitatea tolanita cracanata pe un fotoliu clantanind ca stie ea ce e mai bine si tacanindu-l pe servilul de barbatu-sau la cap... pfiii ce m=-am enervat, asa ceva n-am vazut. Mai dar cei de la Protectia Copilului nu se uita? Era si un bebe de un an pe acolo parasit de amma-sa pt emisiunea lu' peste

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Andora ce scumpa esti la vedere
Am inteles bine? Membru nou? esti ? Daca da, felicitariiiii, ma gandeam ca ni se cam scurteaza lista de gravidute pe aici:) Atunci inseamna ca n-ai stat degeaba cat ai lipsit, deci te motivam

Fetele din Buc. eu sa fiu in locul vostru n-as rata intalnirea de pe 1 iunie

mmiha am uitat sa-ti zic ca mi-au placut pozele cu mamaruta ta in parc, o frumusete. Cum de descurci cu parul ei asa de mare si cret?

Tina abia asteptam vesti ca ai nascut si ca sunteti bine, mai ales sa stim ce e bebe, baietel sau fetita Nastere usoaraaaaa

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Am trecut sa va salut.Am avut iar probleme cu Liviu si burtica lui in weekend, am fost cu el la urgenta, se plangea iar de burtica si facea diaree. Se pare ca nu e nimic grav dar trebuie iar regim strict.Va pup si mai apar si eu pe aici cand pot, azi mai rar ca vine mama pe la mine.Miha sa iti fie de bine cu vopsitul.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Fla nuuuuuu bate mai peste gura ca te sinucide sefu' meu Hihihi, ziceam de bebele Tinei care capata un nou aspect si intra-n alt mediu de azi sau maine
Lucia imi pare rau de burtica lui Liviu, sa va treaca repejor, tot aud in perioada asta de diare, gaturi ragusite si burtici dureroase.... o sa vezi ca trece si-l va lasa durerea sa deseneze iar asa frumos cum stie el

S-a sculat fiica-mea si se joaca pe aici, ma duc sa-ncerc sa-i dau papa, apoi in parc la fugareala si flori in copaci...
Pup dulce.. Tina cand merge la spital? Ca am si eu o rpoblema.... Corina tu ce faci burticule?

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:

Buna dimineata mamicii!!!
Se pare ca am ratat un capitol intreg...tare aiurea diferenta de fus orar...plus ca am fost ocupata si n-am mai ajuns la calculator de ceva zile
Sotul n-a facut program in week-end....am fost plecati la muntele Fuji...
As fi dat eu dar mi-a luat-o Flavia inainte asa ca eu dau ceaiul si
Urez si eu .... nastere usoara Tinei sa de-a Dumnezeu sa nasca cu bine si sa nu se chinuie....
Miha bun venit in
Noi azi am fost la control de 6 luni si am facut si vaccinul...am un urias... de 9 kg si 72 de cm
pentru

Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc mult andora! Asa e cica e o chestie virala.TINA nastere usoara!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput