Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Apai Cami, io n-am prea inteles ce vrei tu sa spui cu intalnirea care are legatura cu "sarbatoarea" de pe DC:) Lamureste-mi neuronu

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

noapte buna fetele,vise placute!!

ma bag in pat sa ma uit la tv,sotul vrea la calculator.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Dana,pe tine nu te ratez colega

Flavia,sa fac rezumatul
1.la munte am zis ca ne intalnim noi,mamicile casnice.Corect?
2.la intalnirea DC ma gandeam sa mergem si noi "mamicile casnice".cu toate.cu stegulete,tricouri,caciuli sau ce o fi cu marca "mamici casnice"
3.eu,Cami sau ange sau colega,as vrea sa ma intalnesc la Bucuresti cu fetele care locuiesc acolo la o cafea,o maslina ceva.Asta pana hatarati voi marea intalnire a casnicutelor.

acum ai inteles? sau fac un alt rezumat
glumesc
sa ai o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Aha, atzi trecut la scris.
Am lipsit ca sintem in asteptarea a doi iepurashi, si nu stiu exact de care paste vin, de asta catolic sau de cel ortodox si urla Isabella, am noroc ca urla mai mult ziua, la ceilaltzi patru urla noaptea. Asha s-a covrigit saraca linga mine, si ma stringea cu minutzele si se mai aseza pe pieptul meu si se invirtea si nu-si gasea locul. I l-am gasit eu, am pus-o in patutz, a inceput sa urle iar, am stat pina acum precum calul in picioare, vad ca nu se mai aude, o fi adormit.
Gata, trec la galerie...
TINA, TINA, TINA, NASTERE USOARA, EU SIMT CA-I LA NOAPTE SI MIINE NE SPUI CE E. EI LASA CA DACA N-O FI LA NOAPTE NE SPUI DUPA MIINE, MARTZI.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Gata Cami, am inteles:)
Problema este ca intalnirea asta de care e vorba acolo, este pe 1 iunie, atunci se sarbatoresc 5 ani de DC si se vrea a se marca momentul in ziua respectiva. De aia ma miram ca vi tu in tara asa repede:)

Danelutza Isa, sa nu o chinuie mult dintisorii, uf ce greu e sa treci prin asta :(

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Buna seara
am reusit si eu sa-mi culc copii,dar mai atata treaba...un morman de vase...la noi a fost o zi minunata,au venit nasii,am fost la biserica apoi am luat masa la noi si dupa masa am iesit la plimbare binenteles dupa somnicul bebelului.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Noapte buna, fetelor!
Sa aveti o noapte frumoasa si vise frumoase!

Geani si Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Bantuind prin alte colturi de DC,am aflat ca mamicile casnice nu vorbesc numai despre mancare si alte alea...Acuma sa nu credeti ca asta era impresia mea,Doamne fereste...
Despre barbati sexosi vorbiti? ca poate ma prind si io!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Noapte buna,ma duc la somn

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Gata fetele am revenit si noi pe acasa....M-am vopsit...negruuuuu abanos, am fost in parc, in Herastrau , in pav H si apoi pe la Romana la cumparaturi.
Maria a facut crizele ei obisnuite in parc pentru ca nu stie de cine sa mai asculte...eu zic intr-un fel colegul alt fel si nu mai reusesc sa ma mai inteleg cu ea.
Sunt super nevoasa si super iritata pentru ca eu incerc in timpul saptamanii sa o educ asa cum stiu eu mai bine, si de bine de rau e un copil super cuminte si super educat....darrrrrrr, de fiecare data cand ne intalnim la sf de sapt cu "tati" ma apuca crizele alea urate si nu ma mai stapanesc.
Maria incepe cu : "lasa-ma in pace...nu veau, nu pot, piaca acasa...etc" si ma simt in compania lor ca o tampita care se duce doar ca sa le care hainele , ghiozdanelul si jucariile.
Dar nu inteleg de ce face asa...pentru ca atunci cand iesim impreuna, numai noi doua, nu iese din cuvantul meu!

Ii face toate poftele, ii cumpara toate prostiile, ii da sa manance toate kk-turile, si ea nu are voie...vata pe bat, pufuleti, ciocolata...inghetata...etc
Ceeeeeeeee sa fac? Sfatuiti-ma va rog din suflet
Am zis sa nu mai iesim impreuna...si nici macar ei doi sa se duca singuri...da nici asa nu se poate, imi reproseaza ca e si copilul lui si are dreptul sa faca ce vrea cand e cu ea....dar nu se poate asa...in concluzie...ce reusesc eu sa o invat in timpul saptamanii se duce pe apa sambetei in wek.
E groaznic...am zis ca daca ne despartimvoi avea mai multa liniste...dar e din ce in ce mai rau

Adinela sanatate multaaaa, e bine totusi ca nu refuza sa pape, e un semn bun...dar febra...nu stiu ce sa zic...

Tina ....hai...gata?[:d]
Te asteptam cu drag, cele mai frumoase ganduri si rugaciuni sunt pentru tine...... data viitoare cand vei scrie vei fi TINA MAMICA.Esti in gandurile noastre in fiecare secunda si asteptam nerabdatoare sa primim vestea cea mare. DOAMNE AJUTA!

Fetelor, asa suparata cum sunt m-am uitat putin la emisiunea "schimb de mame"....si sincer mi-a fost scarba sa ma uit pana la final...Doamna Olteanu sucks!!!

Maria acum doarme dusaaa, sforaieeee, cu bunica....nu stiu ce sa zic, e ca un mister, acasa sa linistit, a papat tot, a gasit tubul de vopsea si sa facut violet pe manute[;D], sa probat cu hainutele noi (am gasit costumas de balerina si e tare incantataaaaaaaa).

Offffffff as fi vrut altceva pentru ea, as fi vrut o alta viata...

Fetele am pus poze noi de azi din parc.

Mergi la inceput