Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

POLI felicitari!...sa-ti traiasca puiul si sa fie sanatos,sa va bucure toata viata

si pt ILDY,MARIA si SIMONA...si eu tot scurt ca si voi.

Nu am intrat de mult pe aici dar vad ca nu se scriu prea multe,pacat...fetelor v-ati mai intalnit?!

SANZI ce mai faci,cum e Marina?
ILDY imediat trebuie sa nasti si tu!...bafta si sa fie totul bine

Robert e bolnavior,a luat un virus urat si are febra,rosu in gat si nas infundat,luam sirop si sper sa ne treaca repede.

Cam asta ar fi despre noi.

Eu am niste poze in link-ul 2,cu fete din America, de pe DC ,si copilasii nostrii...daca aveti timp va doresc vizionare placuta!

si sanatate la toata lumea!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Ehei fetele!
Sunt cateva luni bune de cand n-am mai intrat pe-aici si sper sa ma reprimiti, chiar daca rarut, incerc sa fiu mai activa.
Polixeni felicitari! Sa-ti traiasca baietelul!



A & B
Eli si puisorii Bianca Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Fetele nici o miscare?!
Crismir esti in state? Sa-i faci exudat dupa raceala, ca asa o tin si eu cu Bianca de la Pasti din raceala in raceala. Sanatate lui Robert.

A & B
Eli si puisorii Bianca Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

fetele!!
Va multumesc pt urari!!!
Vai asa dor de Brasov m-a palit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ce noutati mai sunt prin Bv?Cred ca atunci cand voi veni in Bv nici nu o sa-l mai recunosc!!!
ILDY nastere usoara!!Hai ca mai ai un picut din cate vad.Ce ginecolog ai?Ce bebeu ai??
Va pupicesc pe toate!!!!
Il puteti vedea pe bebic aici
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gpoli_ro/album?.dir=c3f3re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

POLI & NIKOLAS (16 martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Noi suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru mare, plecam pe 23 iunie. Asa ca nu prea imi mai sta mintea la scris ca am de rezolvat o gramada de treburi practice cum ar fi: cu ce tren sa mergem ? De noapte sau de zi ? Sa plecam din Bucuresti sau din Brasov ? Sa iau la cuseta sau normal ?

Adevarul e ca nu prea ma vad la 6h30 dimineata sarind cu Marina din cuseta sa coboram in gara in care trenul nu sta decat vreo 2 minute!

Duminica ne-am plimbat prin Schei pe drumul spre Solomon si am nimerit la jocul junilor (cred ca erau tinerii). Sa o fi vazut pe Marina cum dansa de zor pe muzica de la juni! La un moment dat a vrut sa intre in cerc, dar nu am lasat-o prea aproape ca aruncau buzduganul si nu toti erau maestri. Ca sa plecam de acolo a trebuit sa o iau cu forta desi era tare obosita, a adormit in urmatoarele 5 minute.
Stie cineva de unde se pot cumpara sau inchiria costume de juni (si de fata si de baiat si de copil) !?
Sau unde se fac cursuri de dansuri populare pentru copii si de la ce varsta ?

Mai pe seara am urcat pe Pajistei pana sus si ne-am intors pe la Podul Dracului. Cam noroi, dar era un aer asa curat dupa ploaie.

Bine ai revenit Polixeni. Asteptam poze cu Nikolas, un nou pui de brasovean. Ah, acum am vazut si pozele. E asa dragut suprins cum se trezeste si se intinde! Ca sa nu mai zic ce palarii frumoase are.

Maria Gastaldo, ne bucuram ca ati sarbatorit asa frumos 1 iunie. Noi nu prea am sarbatorit atunci, dar ne-am scos parleala weekendul asta.

Ildy, ai nascut ? Sau te mentii pe pozitie ? Ce a zis bebe dupa cheful tras la intalnirea de 10 ani ? I-a placut !? Vine si la intalnirea de 20 ?

Bidiloi, recunosti ca esti lenesa la scris si ai vrea ca noi sa fim altfel ? Nu stiu daca apropierea verii e de vina, dar fluxul pe forum a scazut simtitor.
Nu, nu am reusit sa ne mai intalnim, dar eu inca mai sper.

Crismir, sanatate lui Robert. Si Marina e mucoasa de vreo 2 zile si Theo. Sper sa le treaca inainte de mare.
"Se certau pe jucarii la leagane" - nu stiu de ce dar titlul acesta de poza imi suna foarte cunoscut!
Dupa cautari obositoare am reusit sa le vad pe fetele de pe DC din Florida. Cu brasovencele nu ai reusit sa te intalnesti cand erai aici.
Uau, ce castel. Si noi vrem!

Elisor, uite ca mai miscam, nu prea mult, cat sa nu adormim de tot. Bine ai venit inapoi sa ne mai activezi. Tare scumpi "cei doi frati cumintii... in aparenta". Doar nu vrei sa spui ca acesti ingerasi ascund nistre dracusori !? Cat au ?



Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Polixeni vazut una bucata bebe, tare scump (mi-e dor de vremurile alea, azi ma napadesc nostalgiile, ca e chiar ziua lu' fii-mea) doarme ca un mosulet apoi ne da si noua buna ziua, un pic de gimnastica...si parada de palarii.

Sanziana Bianca 1 an (azi 13 iunie) si Andreas 7 ani si 10 luni. Cuminti sunt amandoi, cand vor ei...adikmai niciodata, dar sunt scumpii mei si ii iubesc.
Concediu placut la mare! Cel mai bine ar fi sa plecati naoptea, totusi mai rupeti un pui de somn pe tren, ziua e mai obositor.
E superba zona, eu am stat pe Pajiste (ma rog, Fantanitei, strada sora cu Pajiste).

A & B
Eli si puisorii Bianca Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

buna fetelor,

merci pentru urari si pupicuri. va urez si eu numai bine, bucurii multe si multa, multa sanatae.

eu inca nu am nascut dar astept din clipa in clipa sa fug la maternitate. incep sa nu mai am rabdare.

quote:
Originally posted by sanziana72

Ildy, ai nascut ? Sau te mentii pe pozitie ? Ce a zis bebe dupa cheful tras la intalnirea de 10 ani ? I-a placut !? Vine si la intalnirea de 20 ?




Da, i-a placut lu' bebe la intalnire, a dansat mai mult decat mami, desi imi ardeau talpile dar am zis ca sa nu ne obosim prea tare ca era un pic periculos.

pupici la toata lumea si va tin la curent.

Ildy 39+ Blanca Andreea

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20600;104/st/20060619/dt/7/k/3b28/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Ildy tinem si noi pumnii la o nastere usoara si un bebe sanatos, chiar asa, pe cine ai medic?

A & B
Eli si puisorii Bianca Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:



M-AM SATURAT DE FIRG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Si iti tinem pumni sa ai o nastere super usoara si sa fiti sanatosi multi ani.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Si eu, si eu

Chiar asa, stiti ceva de vara?
Anul trecut pe vremea asta (13 iun.) am nascut-o pe Bianca si erau niste calduri...

A & B
Eli si puisorii Bianca Andreas

Mergi la inceput