Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata fetelor dragi, dupa o pauza de 2 zile!

Nu am citit nimik-nimik in urma, am fost extrem de , ca i-am facut camarutza lui titilici + curatenia de primavara de rigoare!!!! I-am cumparat perdelutze frumusele, urmeaza covorul si mobila!

Azi noapte a dormit deja in noul barlog si a fost super!!!!

Sper ca voi sunteti toate ok. Citesc si revin! Pupicesle muuuuulte!!!!


Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

lavi, la biserica i-am dat 6 lei. intentionam 10, da' cum a cerut si prosop, i=am scazut din tarif.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEATA,hai ca ne-am trezit si noi,mai devreme ce-i drept,pe la 9,ca fii mea s-a trezit cu o logoreeeeeesi tipa din ce in ce mai tareii place ei asa,si de dim pana seara numai in tipat in toate felurile o tine

cristina-multam de raspuns,asa este face cand galben ,cand verde,cand cu nuante de portocaliu de la morcov

lavi-nu stiu cat se da ,la mine a venit acasa,si are dreptate joy mi-a cerut 400 000 si pe cea de 40 de zile nu mi-a facut-o ca cica trebuia sa ma duc cu fata la biserica,in consecinta nici pana azi nu am ajuns,dar trebuie sa ma duc ca vine botezul si cica nu este bine sa intrii in biserica daca nu ai molifta asta facuta

gogolos-si noi patim la fel de vreo 2 sapt dar se ridica si de picioare si mai nou se prinde cu mainile de pantalonasi ca sa se poata ridica,eu nu o las si incepe scandalul,dr mi-a zis sa o tin in fundulet dar numai cu spatele lipita de mine

silvia-eu sunt cam in urma cu filmele,mereu trage tati cate unul ,el ii vede apoi il sterge ca eu mereu ma plang ca nu am timp sa le vad,pai cum sa am cand de dim paan noaptea stau pe net

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata fetele!
Ia uite a iesit soarele in sfarsit!
Noi iar am fost puturosi, azi ne-am trezit la 9, am papat putin si din nou somnic pana acum 15 minute.
Raspund si eu repede la ce se mai discuta pe aici si ma duc sa fac suc, ca vrem sa plecam in parc.
Feli ce carut i-ai luat Ilincai? Eu am vazut unul misto in Metro, de la Chicco, super usor si haios, are si un maner de care se strange sa-l transporti usor, insa e de la 6 luni incolo. Ma cam bate un gand, mai ales ca era in jur de 3 mil parca. So...daca ai facut prospectiuni in domeniu...ti-as fi recunoscatoare
Ela si Miruna face la fel kk de cand cu diversificarea. Colorat ca un curcubeu si destul de tare. Atata timp cat face zilnic cred ca e bine, nu da semne ca ar deranja-o burtica
Noki felicitari ptr amenajarea camarutei lui Sarah !
Sa o stapaneasca sanatoasa.
Lavi eu nu am avut cand sa-mi faca molifta si mi-a citit repede la biserica inainte de botez. So...banii i-am dat toti odata. Nu are rost sa-ti spun cat pentru ca e enorm, noi am facut la Casin iar scorurile acolo depasesc normalul. Dar am inteles ca undeva la 100-200 mii e super bine daca mergi tu la biserica.
Silvia bravo....scaparati de mucisori. Poate daca va simtiti bine veniti si voi la plimbare maine daca e frumos.

Apropo de plimbare, maine se anunta vreme frumoasa,ne vedem?

Si tot legat de plimbareli am si eu o intrebare: Noi la pranz papam supa crema de legume. Ceva sugestii cum sa o pastrez? E in regula daca o iau fierbinte si o bag cu tot cu bibe in termos? Sau trebuie musai sa fie proaspata cand i-o dau?

Va pupicesc si sa aveti un week-end minunat in continuare

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sa va zik ce-am mai facut io aseara (copilu-i cuminte, deci n-am chestii de pove despre el)
aseara am varsat o cana cu ceai verde si fierbinte pe canapelele mele cele albe (si pe mine, m-am oparit, da' mai rau mi-a parut de canapea)... scoate pernele, baga vanish, baga la spalat...
drept consolare, husbandu' mi-a pus filme cu... COLIN FIRTH (si hugh grant): adik - love actually (filmul meu preferat din toate filmele - l-am vazut de doojde ori cel putin, dintre care de 3 ori la cinema), si brigitele jones. eh... la bj2 am cam adormit, ca era deja 2 noaptea, si mai cautam si ce-i bun de introdus la fi-miu in alimentatie dupa grupa de sange. cik pana la 9 luni n-are voie decat fasole verde, morcovi, mazare, cartofi dulci,dovleac, dovlecel, squash, caise, mere, cirese, banane (!!!), afine (!!!), mango, pere, prune si vita. si abia de la 9 luni cereale, si din cereale numa orez si... kiwi :)))
hi-hi-hi, ardeiu sta in chicopoli si se uita la tablourile de pe pereti cu interes :)))
taica-su s-a carat la tara la sapat gropi si mi-a lasat radio guerilla :((( si mi-e lene sa schimb postul...
hai ca va las. poate ma car si io p-afara
c & andrei-ardei cocotat pe scaunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Incepem raspunsurile:

Ilenutza- din pacate, nu Io eram cu semnitele alea de facut laptic. Astept cu interes daca la descopera altcineva, sa anunte unde!

Gogoglos- si Sarah face la fel -face ce face si tot vrea sa se ridice in fundic, tinuta de manutze! Dr meu mi-a zis ca de la 6 luni, asa ca nu prea o las!

Paula- bine ai venit in gascone!

Lavi- ehehe, de 2 zile muuuulte s-au mai intamplat!!! Asa ca de atuncea vrem din nou titzele lui mami, in schimb NU mai vrem deloc bibe!Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Diseara la cantar voi decide.

Ideea e ca i-am pus seara in bibele de 120 ml de Bebelac cerele - orez fulgi de la Milupa, de la 4 luni+ fara zahar si dizolvabil in laptic, jumatate de linguritza. Asa vineri si sambata seara. A papat titzele, apoi neam biberonul cu laptic + cereale. Oare sa-i schimbe cerealele asa de tare gustul si mirosul incat sa nu mai accepte lapticul facut cu ele? Sau s-o fi saturat cu titzele si nu i-a mai trebuit deloc supliment? O fi coincidenta cu cerealele? Io diseara am zis ca fac 2 bibe: unul cu Bebelac simplu, altul cu cereale, sa vad ce se intampla!

Intr-o alta ordine de idei: mi-a veit si mie CM!Dap, de ziua lui buni a mea, vineri si a ta, Xandro, cuscra rea ce esti!
Nu ma doare deloc, curge decent, adica si-a pastrat bunurile obiceiuril ante-bebelac!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

quote:
Cu scutecele, e clar ca parerile sunt subiective. Mie mi-au placut mult Pampers nr. 1, nr 2 au fost o dezamagire crunta, dar totusi ok fata de nr. 3 care put rau .

Ca bine zici, Maria!!! Ma rog, io nu am mai ajuns la Pmapers 3, ca am trecut pe LIBERO, de care sunt SUUUUPER multumita! Amu sunt la de-aia Midi - 5-8 kg!!! Aviz si tie, Ripley!

Joy- poze cu Sarah in polly sunt si la noi, la semnatura, la Martie.

quote:
In plus, il duc pe rotile dupa noi si de multe ori stam toti 3 la masa, chiar dc ea doar se uita. Dar mancam in familie :))
Ripley, ti-am zis io ca e suuuuper!!!!1

Mandy- bine ca te simti mai in forma! Fa-ti analizele mentinate de tine si adauga si o glicemie. sa nu fifacut o hipoglicemie, ca tot ziceau ca ai apat zahat, ai adroit si apoi ai fost ok.pentru tine!

Corapino- si noi incepem miercuri supica de legumoase! dar dr, meu a zis doar morcovi si albituri la inceput. Apoi peste 2 sapt sa bag caroful. Am intrebat io de dovlecel si conopida. A zis ca dovlecel peste 6 luni si conopida, peste 7.

Sucul de mar-alte fructe: noi am ajuns azi la 50 ml. ii dau cu linguritza, cam 30 de linguritze mici, de la primii pasi, din silicon. Faza e ca nu vrea din bibe. A baut ieri doar 10 ml din bibe, restul i l-am dat tot cu linguritza. E ok? Pot sa-i dau asa, cu linguritza? Nu intra prea mult aer?

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

intreba cineva odata de jucarii pt bb-i..MANDY parca?
iete colea un link

http://store.babycenter.com/category/toys?scid=te-store:20060320:2700:17603:7675


NOKI, ce bine mi-ar pare sa numai fie nevoie de bebelac seara, adica sa se sature cu laplap de la tine.
ma uit acum la poze.

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nokiiiiiiiiiiii, pai asta-i si ideea: orice aliment nou se baga cu lingurita! cu bibe doar in cazuri extreme, dak nu se poate si nu se poate cu lingurita. asa ca sararica ta procedeaza corect :). sucul se "bea" cu lingurita.
stai linistita, ca nu inghite aer.
hai pup, ca am de spalat... biberoane
si storcatul de fructe
c & bbandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

NOKI, haica te iau si pe tine la o intrebare...cam cat sunt de deschise picioarele? adica ce distanta este intre ele?


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput