Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

XANDRA da ii dau suculetul cu bibe,domnisoara nu vrea cu lingurita,este fan biberon,si in plus trebuie sa-i pun si manerele la bibe ca sa prinda cu manutele de el,altfel facem scandal si nu bem
fetele acre diversificati,kk si-a schimbat consistenta??ca daria de cand ii dau pulpa face gros ,este normal????

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

Toata lumea doarme ,numai eu nu am somn ,stau la o berica si citesc din urma

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

XANDRA Eu am vazu ice age mai demult il aveam pe un cd,il intreb maine pe tati si daca vrei ti-l trimit trimit

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gogolos spune:

Si eu tot Pampers folosesc si sunt destul de multumita de ei, mai putin de nr. 2 care a fost sub orice critica, la fiecare al doile scutec era ud pana sub ceafa cu pipi. Acum suntem la 3 si e ok (pe bune, eu nu simt nici un miros, si de cand am nascut am un nas super sensibil). Noi am incercat si Happy dar nu mi-au placut deloc! Dupa o jumatate de ora de la schimbat erau plini si bebe era mereu ud pe hainute. Dar stiu mamici care folosesc cu succes Happy si le plac foarte mult. Eu tot la Pampers raman.
Fetelor, mie de vreo saptamana bebe tot incearca sa se ridice in fundulet cand il tin in brate sau in plan inclinat. La inceput am crezut ca se aduna de spate ca are colici, dar acum e evident ca incearca sa se ridice. Ei bine, nu mult (sa nu credeti ca hop si sare in fundulet, se ridica numai vreo 2cm), numai se incovoiaza de spate si isi trage piciorusele la piept. Sa il las? Numai sptamana viitoare ma duc la pediatra si imi e cumva jena sa o sun sa o intreb doar atat... Eu ma gandeam ca daca el vrea, sa il las cate un pic, dar imi e un pic frica sa nu ii dauneze, mai ales ca, v-am mai spus, ni s-a spus clar ca pana la 6 luni sa nu il las in fundulet.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ela, e normal sa-si schimbe consistenta. de-acum, cu diversificarea, kk sa arate in toate felurile, culorile. atat tim cat nu e apa chioara, e ok.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Neata,fetelor!

Noi suntem mai bine cu mucisorii,si azi cre'c-o sa facem si baita(pe seara,pe la 9-10),si cred c-o sa si iesim azi!

Ela,Xandra vorbea de Ice Age 2-da,acum a aparut,dar eu am o varianta "piratata"din cinema!
Aaa,Madagascar-su-per...mai ales dansul tribal,de la sfarsit...fain de tot.Si mai mi-a placut faza cu pinguinii,cand s-au dus la Pol,si le era frig,dardaiau,si-au zis:Super nashpa aci,vrem la tropice,la sucuri si umbrelute!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor,
intrebare-intrebatoare: please-please-please:
cat se da preotului pt "citit"?

Eu inca n-am ajuns pt molifta si ar trebui sa merg azi. Intr-o societate ideala n-ar trebui dat nimic, dar in a noastra....

N-am nici un chef, asta-i problema.
Dar vin Pastile, botezul...

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

NEATZA...

LAVI, eu am fost la biserica si i-am dat 100.000, dar am fost sicu vladonele, caruia i-a citit si lui, i-a facut dezlegare de l-a bagat in altar!!
ELA, a dat parca 400.000 ca a venit acasa preotul

Silvia bravos ca scapati de mucisori...

Multam fetelor cu poli, clar m-am convins sa-i iau unul "mai cu mot", am gasit ceva asemanator dar la 300 ron o sa mai rumegam.

cica se schimba vremea iara

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy, multumesc!
La biserica merg si eu. Alte opinii????

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, io i-am dat 500.000 cand a venit acasa, si 200.000 cand m-am dus eu la biserica. dar asta-i un preot d'ala dedicat, de-ti face placere sa-l asculti si isi da silinta. nu mananca cuvinte, termina cuvintele, vb. clar, etc. i-am dat de drag.
dar cred ca 100.000 e ok pt. un "serviciu normal".
c

Mergi la inceput