Perle d`ale socrilor (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viermisor spune:

Doamne ce ma enerveaza si pe mine soacra-mea.
As umple si eu cateva pagini cu mizeriile ei, dar va zic numai una.
Facea sotul naveta Brasov-Rupea, cu trenul, 60 min pana la serviciu. Se scula la 4 dimineata sa ajunga si 'sarita' mi-a spus ca trebuie sa ma trezesc si eu sa-i incalzesc ceaiul ca nu se poate sa mearga nemancat la servici (ca el asa-i invatat).
Si inca una: "Cum adica copil! Daca va hotarati sa faceti copii, inainte trebuie sa ne intrebati pe noi. Poate noi nu suntem inca pregatiti!"
Aoleuuu am vrut sa ma descarc, si mai tare m-am enervat.



Mari & Bianca(18.07.2004)

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viermisor spune:

Numai acum am citit pagina 3.
Daniela draga am ras de am trezit-o pe asta mica. Nu sunteti normale!




Mari & Bianca(18.07.2004)

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

quote:
Originally posted by viermisor


Si inca una: "Cum adica copil! Daca va hotarati sa faceti copii, inainte trebuie sa ne intrebati pe noi. Poate noi nu suntem inca pregatiti!"




Deci,asta-i tare de tot,pe bune...

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Fetele care aveti specimene pe langa casa omului(a se citi soacre) va invit sa va descarcati la subiectul 'Clubul nurorilor'.Va asteptam!

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

Eu nu stiu decit doua versuri de cintec de jale pentru soacre acre (pentru alea dulci, nu...)dar, in compensatie le poti repeta la nesfirsit:

E cam asa....

Strofa:

Deee ceee ai pleecaaaat....
Deee ceee ne-ai lasaaaaaaaat...
Bis

Refren ( featuring sau backing vocals):

Atit de tirziu?
Dubi-du-bap

Atit de tirziu?
Dubi-du-bap...

Hai, bis...





Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii



E tare buna cantarea de jale!!


Claudia si Alexandra ( 8 iunie 2004)
--------------------------------------------
Poate ca, pentru lume, tu esti o persoana
Dar pentru anumite persoane tu esti toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:



http://pg.photos.yahoo.com/ph/cris1313_2000/album?.dir=/22a6re2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cris1313_2000/album?.dir=/9dfbre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

Eu nu stiu decit doua versuri de cintec de jale pentru soacre acre (pentru alea dulci, nu...)dar, in compensatie le poti repeta la nesfirsit:

E cam asa....

Strofa:

Deee ceee ai pleecaaaat....
Deee ceee ne-ai lasaaaaaaaat...
Bis

Refren ( featuring sau backing vocals):

Atit de tirziu?
Dubi-du-bap

Atit de tirziu?
Dubi-du-bap...

Hai, bis...





Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii





Mersi Daniella.
Stiam io ca nu ma lasati la greu.
O s-o repet bine sa nu incurc versurile.
Dca nu gasesc pe nimeni de featuring, o sa bag un solo ca n-am incotro.



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Mumyca,

si eu am de a face cu o "soacra de-adevaratelea" cam tot de 8 ani. Si in atia ani am ajuns eu la concluzia:

- NU ai cum sa o multumesti pe soacra. Oricat de multi saci o sa cari tu la tara, oricat de buna, draguta o sa fii cu ei, oricate cadouri le-ai face, oricat de frumos o sa te porti cu sotul/copilasul tau, o sa se poata MAI BINE, si FIUL LOR MERITA MAI MULT.

Asa ca dragelor eu am incetat sa fac cel mai mic efort de a fi cea buna-draguta-zambitoare.
Si soacra mea spune:
- Asa sunt eu, mama, nu pot sa nu spun adevarul: ce fusta urata ti-ai luat, eu nu as purta asa ceva, ce urat te-ai tuns, mie nu-mi place cum ati aranjat camera/casa, fata de masa e murdara....
Orice observatie va trece prin cap, n-a scapat-o!

Ei bine fetelor, da si-a gasit nasul: nu iert ABSOLUT nimic, imi spui tu una iti spun eu una si mai si!

- Nu va place fusta? Am obesrvat ca sunteti f "moderna", v-ati mai cumparat ceva in ultimii 30 de ani?
- Nici tunsoarea mea, o sa vin la dvs in cartier sa ma tund cu 30.000 cum va tundeti dvs, cum ati dat 150.000, si nu ati cerut banii inapoi?
Acum ii e si frica sa ramana singura cu mine, desi eu i le spun si de fata cu altcineva.

De revelion: eu am gatit pt toata lumea, masa mare, eu mai mult in picioare si pe la bucatarie, si ea gaseste sa se planga:
- Vai, papusa, asa mese faceam si eu in tinerete. mai trece un timp...vai papusa ...nu-s ce alta prostie.
- Stiti, pe mine ma cheama Cristina, asta daca de atatia ani nu ati observat, si va rog sa-mi spuneti asa de acum inainte!
Sa vedeti ce tacere de gheata s-a lasat, chiar si mama mea a zis ca-s cam dura!
Si daca zice ceva...cum parca dvs va placea adevarul, si eu oricum nu mint!

Asa ca draga mea, tu vezi-ti de familia ta, de copilas si de sot si nu incerca sa le intrii sotilor in voie ca oricum nu vei reusii asta niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

quote:
Ultima ,nu pot sa-i zic perla pt ca e prea nevinovat termenul ,erau pe la noi si venind vorba despre copii ( ne dorim de 3 ani , dar din toate investigatiile a reiesit ca , cauza ar fi oligoastenoteratospermia sotului )ea spune "Pai sa incerce R. cu alta fata sa vada daca respectiva ramane..." si apoi continua "si daca vrea sa-l tina , R. sa-l recunoasca"




SUNT INGROZITAAAA !!!!



Catrinel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:


quote:
Ultima ,nu pot sa-i zic perla pt ca e prea nevinovat termenul ,erau pe la noi si venind vorba despre copii ( ne dorim de 3 ani , dar din toate investigatiile a reiesit ca , cauza ar fi oligoastenoteratospermia sotului )ea spune "Pai sa incerce R. cu alta fata sa vada daca respectiva ramane..." si apoi continua "si daca vrea sa-l tina , R. sa-l recunoasca"


In ce se transforma femeile astea dupa ce devin soacre ? Cred ca au loc niscaiva mutatii genetice ca altfel nu se explica.

Eu am marele noroc ca soacra mea ne viziteaza o data la 2-3 ani ( si sta pe aceeasi strada cu noi } si atunci foarte scurt asa ca nu are timp de perle :D




"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 16+ si Ruty 4,10 ani
POZE : http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea
JURNAL http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=1865

Mergi la inceput