Perle d`ale socrilor (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Soacra mea e femeie de treaba, am mai spus-o, dar tocmai m-a scos din sarite cu o "presupunere" de-a ei si anume:
fetita mea de 3 ani jumate a facut Herpangina o boala virotica nasoala cu febra mare, varsaturi si rosu in gat cu afte. Si soacra mea insista (dar insista frate, de ma face sa o iau razna) ca de-aia a facut fata febra mare si rosu in gat, ca am dus-o la Mac cu o zi inainte si sigur a baut ea acolo suc rece!

Degeaba i-am explicat eu cu toate argumentele posibile (inclusiv poze de pe net cu un gat inrosit si cu ulceratii) ca nu faci febra aproape 40 de la un suc rece, si in cateva ore, degeaba!!! O tine pe-a ei...

Se uita la mine nevinovata si zice: e tare rece sucul ala, of of!!!

UUfff!

Dara si Darisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

am si eu o perluta:
in timp ce era sub supravegherea lor am gasit-o pe fiicamea molfaind un chistoc de tigara...cand am intrebat-o pe soacra de ce lasa fata sa mestece chistocul ala stiti ce mi-a raspuns:"ca poate fata simte nevoia de nicotina!!!!" la un an si 5 luni????????

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Scuze, dar daca la 1 an si 5 luni ii da sa mestece tutun (sau nicotina, in fine) la 5 ani ii da hasis??????
In situatia data socrela mea ar fi vazut fata doar in poze!!!!!!!!!
Cum este posibil asa ceva????????? Si tu nu i-ai spus nimic???
Nu, ca faza asta mi se pare cea mai "tare".
Cand vezi atatia inconstienti parca te imbolnavesti si tu!

Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

pai asta am si facut...mi-am luat copilu' imediat de acolo.
din nefericire suntem vecini si inca nu avem gard intre proprietati.
totul a culminat cu o cearta i-a navalind peste mine si eu dand-o afara.
acum e liniste si pace.
ea vede fata de la distanta at. cand e prin curte cu mine. (poveste e la clubul nurorilor ca efectiv nu am mai rezistat!

mi-am adus aminte si de alte perle printre care:
eram la acte.eveniment important in viata noastra.cand tipa ne zicea "cetate blbla bla ei in casatorie pe cetateana xulescu?"...se aude socru-miu "ASA-O CHEAMA???SI EU NU AM STIUT!"
atunci a aflat.
dar 3 ani de zile pana mai acu 2 saptamani ei tot nu imi spuneau pe numele meu ci altfel.si le-am zis-o pana la ura verde in fata ca pe mine ma cheama altfel si daca nu imi vor spune pe numele meu eu nu le raspund!.


jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Eu cu soacra-mea nu m-am inteles niciodata,dar sint o fericita pentru ca locuim la 20jde mii de km distanta...
O perla de care imi aduc aminte: ii trimite fi-su poze cu asta mic(primele poze) si ii da tel dupa aia sa afle daca i-au placut.Raspunsul ei" ah,are nasul turtit"...am crezut ca pic jos,el care are cel mai perfect nasuc din lume.In fine,probabil din cauza asta pana acum(asta mic are un an jumate) nu am primit nici un capetzel de atza de la ea pentru unicul nepotzel..


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Mate, las-o sa vb. Ca am vazut pozele si trebuie sa recunosc ca are un nasuc absolut Perfect!!! Si absolut adorabil! Sa va traiasca Christinelul si sa fie sanatos!





"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Multumim Nadia si sa va dea Dumnezeu un copilas sanatos si mancacios...


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cdohanici spune:

fain subiect
dar cred ca nci una inca n-ati patit ce-am patit eu cu draga de soacra cu care stau mai fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

cdohanici, ce ai patit???





"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by mumyca

Chiquitita,
imi pare rau ca sotul tau nu te intelege .Multi barbati fac astfel de greseli.Eu sunt de acord sa-ti iubesti si sa-ti respecti mama dar trebuie sa stii cind sa tragi LINIE.Pina la urma familia trebuie sa fie pe primul loc,adica sotia si copilul ,pentru ca sotia ta e linga tine cind ai nevoie sa fii ascultat cind ai nevoie de o haina calcata sau de o mincare sau de.... nu mama.Ea trebuie sa stie ca e pe locul 2 si asa cum nici tu nu te bagi in familia ei nici ea sa nu intervina in viata ta.
Din pacate ai dreptate ca unele joaca prea bine teatru ca nu prea ai ce sa le zici,dar poate ca ar trebui sa facem si noi ca ele,sa fim mai diplomate,sa le zimbim in fata dar cind spun ceva deplasat sa fim pe faza si sa le dam peste nas,delicat sau mai direct,la alegerea fiecareia.Pupici si nervi de otel ,ca avem nevoie




Ca bine zici !!! dar nu prea pot...

Mergi la inceput