Bebelusi de ianuarie -februarie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Irinadum, am reusit sa incarc pe Yahoo Photo pozele dar nu stiu cum sa fac sa ii dau link ca il vedeti si voi pe site... ce trebuie sa fac...iar pe mail nu am gasit nimic de la tine...???


Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Kikiriki pai eu am trimis pe emailul pe care l_ai lasat pe dc si nu stiu exact care e ca nu imi apare. Da o adresa de email si iti spun exact ce trebuie facut sau dc vrei si ai messengerul scrie-mi pe dumitru_irina2003 sau dc nu da copy la linkul unde ai pozele aici si asa probabil il vedem. Zi tu cum vrei.Sau trimite un email pe dumitru_irina2003@yahoo.fr si eu iti raspund .
Janine poate de la frig se facuse mov.
Moni hai mai ca poate e doar suspecta sau cine stie ce . Vezi ce zice pediatra dar ma gandesc ca un ortoped e mai calificat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am umblat toata ziulica si am stricat la bani...
am fost la expomariage, maine mergem din nou sa comandam invitatiile de nunta.
La babyexpo am stricat bani multi. am luat hainute de la mag. andreei Esca, am luat banda adeziva pt. viitoarea camera a bebeului, termometru pt. ureche/tampla.
I-am facut poze cu ursul de la Nestle, am luat baloane si o plasa cu brosuri si pliante.
Mi-a placut un carucior de la Inglezina, dar nu dau 8 mil. pe el, doar sa umblu vara cu el.
asa ca tot pe asta raman.

Moni nu mai fi necajita, se rezolva. bine ca ai descoperit-o la timp.
Kikiriki mie mi-a placut mesajul tau.
Mirela a venit mama? cum e?
Cata aveai dreptate, sau Anda cine a zis, pampersi erau mai scumpi decat la Selgros. m-am luat de aia, ca de ce sunt asa de scumpi, bla, bla, bla. de s-a suparat Clau pe mine.
Am primit si Happy, acum ii incercam sa vedem cum sunt.
Maraki, Irina, Ioana si celelalte fete .
merg sa descarc pozele.

Azi Marco a baut doar de la san, pe unde a apucat, prin mall, prin masina.



Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

BUna fetele. Noi aparem mai pe inserat in weekend. TAre frumos e cu tati acasa asa ca profitam.
Moni, la radiografie s-a vazut displazia? DAr pediatra a trimis-o asa, doar de control, nu? NU vazuse nimic suspect, parca. Nu de alta dar asta in mod normal se suspecteaza la cutisoare asimetrice. Sper sa fie ok cu Diana. N-are ce sa fie rau.
Irina, mie Mario al tau mi se pare tare solid, dar nicidecum sumo. Cand auzi de 7 kg jumate te gandesti la un rotofei si nu e cazul vostru.
MIrela, ma bucur ca in sfarsit te salveaza si mama ta. CRed ca va fi mult mai bine de acum.
Cine poftea la alcool? Ana si Anda? Sper sa nu ma insel. Eu una mai bag ceva vin la ora actuala. Seara dupa ce adoarme fata: o gura doua. DAr si dupa ce o s-o intarc, am sa fug cu sotul la munte, undeva sus de tot si ne facem manga.
EU cu cura stau minunat. Adica nu mai bag paine, bere si ciocolata obisnuita (doar neagra si doar la 2 zile). IN rest inca nu am renuntat la alte alea alea.
JAnina, teroristei mici. Si eu de cand am constatat (din ce aud de copii altora), imi tot spun ca sunt rapdatoare si bebe 2 va fi muuult mai cuminte! Desi am avut un moment saptamana asta (marti, cand Ana mi-a urlat de la 7 la 11 noaptea)cand am spus ca eu nu mai vreau alt copil. LA noi cu somnul de zi e catastrofal in continuare. intre 5 dimineata si 9 seara in casa nu doarme mai mult de jumate de ora.. Asa ca dimineata eu si Radu facem cu schimbul, altfel eu m-ash scurge pe podele de oboseala: eu ma scol la 5, iar pe el il trezesc la 6.30-7 sa stea cu fata, sa apuc si eu sa mai dorm. Pai in conditiile astea eu nu apuc sa fac absolut nimic. Si seara la culcare adoarme doar leganata si dupa minim o ora de incercari disperate.
DEnisa, la lumina se uita si Ana. Si ce e interesant e ca se uita si la lustra stinsa cu mare interes (vorbeste cu ea).Iar de sughitat, sughitam cam dupa fiecare masa, dupa ragait. DAr ignoram situatia si noi si ea.
fetele, ca e ora mea de pompat. CE sa fac daca sunt masochista? Trebuie sa-mi satisfac si eu placerea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Irinadum,
adresa mea de mail este : iordacheluiza@yahoo.com Am reusit sa pun pozele pe Yahoo! My Photos dar nu stiu cum sa fac sa le dau link ca sa le atasez la mesajele mele pentru voi...???





Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am pus poze cu picioarele Dianei.Si o sa puna si Ursulina cu ale Raisei sa comparam
BEE ne-a trimis preventiv, ca a zis ca sunt egale cutele alea. Si ne-a trimis inlocuitoarea tanara, ca pediatra era in concediu. Acu, o sa vedem luni in ce stadiu e, daca e.Poate mergem si la un eco,si la un ortoped.Va fi greu cu imobilizatul in aparat daca va fi cazul, ca e super activa.Abia am tinut-o de picioare la radiografie sa nu miste.Si cred ca tot a miscat f. putin,bine ar fi sa fi iesit de la asta, dar...

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Azi-noapte am stat pana la ora 3 sa jucam remi cu niste prieteni, asa ca n-am mai apucat sa intru. Diana a fost f. cuminte, a papat si a dormit, parca stia ca vreau sa ma joc, iar dimineatza, surpriza, la fel, a mancat si a dormit pana pe la 12, ca sa apucam noi doi sa ne revenim
Am iesit afara cu ea dupa-masa, cam vreo 2 ore, i-a placut, n-a zis nimik,dar a stat toata plimbarea cu ochii deschisi, sa vada cat mai multe. Si, normal, ca acuma seara si-a dat cu firma in cap, dupa baie a mancat 100 ml, pana am apucat sa o ridic mi-a vomitat tot, a trebuit sa o schimb iar , chestia e ca nu mi-a vomitat atat de mult niciodata. Acum sta si-si roade manutzele in pat, dar o mai las putin, sa treaca macar 2 ore pana la urmatoarea masa.
Giova, sorry, n-am apucat ieri sa-ti raspund. Da, parca si la mine trage putin de timp femeia de serviciu, dar nu ma deranjeaza, de 4 ore nu a trecut niciodata si asta inseamna 200.000 lei, nu mi se pare mult. Tu poti sa fixezi singura condtiile, adik sa o platesti in functie de ceea ce face, dar si varianta mea e destul de rezonabila.
Moni, imi pare nespus de rau ca trebuie sa treci prin asta, nu-i ceva care nu se repara, asa ca stai linistita si sa vezi ca totul va fi ok. Mai intreaba si tu un doctor ca sa fii sigura. la Dienutza.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni dar i-a facut radiografie? nu eco?
nu e cam mica pt. raze?
Ingrid pai la tine ca ai casa face curat in 4 ore. la mine intr-un ap. de 3 camere nu prea are ce sa faca 4 ore.
Denisa tu ai luat scaun de papa, de la peg-perego, rocker? cat a fost la voi?
Clau s-a indragostit de el, ii [place la nebunie, dar e 6 mil. si ceva. luat direct de la ei, ca de-l iau de la mag. de aici din Tm, mai pun si astia ceva.....
Kikiriki, ai creat albumul. acum pune si poze in el.



Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Cred ca am REUSIT!!!!!!

URA!!!!

De acum inainte nu ramane decat sa adaug pozici !!

Irinadum, TE PUPIC!!!!

Kikiriki si Luana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iordacheluiza/album?.dir=ba24&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by kikiriki

Cred ca am REUSIT!!!!!!

URA!!!!

De acum inainte nu ramane decat sa adaug pozici !!

Irinadum, TE PUPIC!!!!

Kikiriki si Luana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iordacheluiza/album?.dir=ba24&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Kikiriki



E O DULCE MITITIOCA, SA VA TRAIASCA.
AI NASCUT NORMAL SAU CU CEZARIANA? CA SA TREC IN LISTA.
POTI PUNE POZELE SI PE CONTUL COMUN, ACOLO UNDE AI CREAT ALBUMUL.
dACA VREI TE AJUT SA FACI SA NU MAI APARA TOT LINKUL ALA LUNG, IN MESAJ.

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput