Bebelusi de iulie-august 2005 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

quote:
Originally posted by anis

Simona..cum sa se inchida mama portbagajul singur? M-ai facut sa rad . Am si scaunul de masina ..dar e mai simplu asa ..o pun in porbagaj in fund trag caruciorul ,il desfac si o i-au si-o pun in el.La mercedes nu se inchide asa de usor
Nu e nici un pericol..ca doar n-am innebunit si imi inchid copilul in portbagaj




mei, aveti glume in program ?

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Andreea, sanatate multa puiutului bolnavior si dintos!

Anis, hai maseluta! Ingrid bate toate recordurile de dintisori!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Siomona,multumesc de idee, aici nu prea cred ca-s multe naturale, chiar si la cele organice eu banui ca doar gardu-i vopsit. Multa sanatate tie! Apropo, ce-ai terminat, ca si eu am avut exam greu la management comparat
Svety, felicitari! Felicitari si Christinei pt dintisor, iar fetei cucuiete a Brianei ii urez sa-i fie de bine!
Giana, n-am idee cum se face intarcarea, dar Ema postase in capit anterior parca niste informatii, si cred ca-i si subiect baban pe DC.
Monica, drum bun, Globuletzul se va intoarce barbat cu vana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Neatza fetelor

Anis, hai ca nu mai ai mult si are Ingrid toata dantura... Si cativa ani nu mai ai treaba... Noi, bebeii mai stirbi, o sa ne tot plangem de dureri cred ca mult timp de acu incolo...

Oana, felicitari pentru noua achizitie a Evei. Nu se lasa mai prejos, e-n competitie cu Ingrid...

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/week.php?userid=81250&cdate=20060215&cimg=2" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Simona, multumim de urari, dar Alexia abia se poate lauda cu coltul de la dintele 2 de jos. Pana la al treilea, hai-hai, mai avem mult de ros si mult kk moale de facut...

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/week.php?userid=81250&cdate=20060215&cimg=2" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Spun repede FELICITARI EVA PENTRU DINTISOR!pana nu incurc iar borcanele.

Vorbit de lucruri interzise la bebei, eu nu va spun cate dau la fata ca sa nu faceti ce face <popa>, sa faceti ce zice <popa>
Da zahar nu ii pun in ceai nici un gram, desi bunica tot insista, bea fata de sete ca n-are ce face.

Cu olita avem timp dupa parerea mea pana la anul, pampersii sa traiasca.
Da asta nu inseamana ca nu e bine sa o luati din timp.

Cel mai bine stie mama ce e bine

Noi plecam in excursie la Bistrita

Sa nu uit...desi am uitat deja despre cine era vorba... sanatate la bebe cu diareea, si Andreea si voua sa va faceti repede bine, v-ar prinde tare bine <batista bebelusului>, daca nu cumva o folositi deja.



Poze
www.dropshots.com/day.php?userid=96354&cdate=20060401&ctime=072944" target="_blank"> filmulete


dede, Adi 5ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Salutare tuturor mamici si pupici la toti bebicii! Noi am cam lipsit din zoan, am fost in mutari si nu am avut timp de mai nimic, mai si muncesc plus Andrei deci...cam greu! Am citit eu ceva ceva de prin ultimul capitol nici nu stiu cate oi fi pierdut, sper ca sunteti cu toate bine si mai ales bebeii.

Pentru listuta, as ruga si eu pe Bebedeiulieaugust2005 sa ne treaca cateva date: avem si noi un dintisor din data de 28 martie, inainte de ziua lui tati drept cadou , atata, suntem mai puturosi asa si asta ne da bataie de cap asa ca... , mergem de-a busilea cu intarziere dar ne mai opintim putin, zicem mama clar si raspicat, printre baba, si bla bla si alte onomatopee, dupa ce incepuse cu tata acum vreo luna si ceva . Papam de toate, fara mofturi. Nu cantitativ dar ca gust, de toate. Ieri am papat prima oara ciorbita. Si nu prea mai dormim noaptea...probabil de la dintisori. Multumim pentru suport!

S-aveti o zi minunata!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mai fetelor...

Toate ati invatat bb sa mearga de-a busilea??

Ca eu incerc de 2-3 z..si nu vad ca are nici o inclinatie.Cum o pun pe burta se pune pe spate.
Aseara am ridicat-o in picioare si a inceput sa paseasca..f stangaci si tremurand...dar isi misca picioarele.

Mai da-ti ideei cu invatatul asta!



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Buna fetelor!

Urez si eu bun venit noilor mamici in clubul nostru!

Adana - ti-am vazut fetita! Cred ca are cariera asigurata de fotomodel frumusica ta!

Noi suntem bolnaviori, adica toata familia! Si s-a nimerit impreuna cu primul dintisor asa ca suntem cam la pamant. Azi noapte n-am dormit aproape deloc, eu cu febra pe mine incercam sa linistesc baietu' care plangea, ca daca plange numai la mine in brate tace. Acu' l-a luat ta-su la doctor, io am ramas acasa ca ma simt ca naiba.
De 2 zile Aris imi vomita cand ii dau sa manance. Mi-e si frica sa ma apropii cu mancarea de gurita lui. Tot ce am reusit sa-i dau i-am dat incet incet si in cantitati minuscule.





Corina, mami de leutz blond si bb Aris (12.08.2005)
http://photos.yahoo.com/corinastp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Am pus poze noi..

Album 7-8 luni
Album 8-9 luni


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput