Miresele anului 2006 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multumim fetelor, dar mai putine laude ca ne-o luam in cap de nu..
Divine iubita, habar n-am cum e cu darul pe aici.Noi n-am fost la nicio nunta in Tm. noi facem nunta in Alba.Boavista e un hotel frumos, a nu stiu cui fotbalist, ma interesez daca vrei sa vad cam cat e un meniu pe acolo. Sper sa aflu ceva.

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by a.cicel

Certificatul prenuptial are valabilitate 24 de ore. De aceea trebuie depus in acest termen la ofociul starii civile. Insa, avand in vedere ca actele se depun cu 10-14 zile, logic este ca si certificatele prenuptiale sa fie datate cu 10-14 zile inainte de data nuntii. Asa trebuie calculat ca daca azi ti-ai facut certificatul prenuptial, a doua zi cel tarziu trebuie depus impreuna cu celelalte acte la starea civila. sper ca te-am lamurit.

[/url]



Eu altceva nu inteleg... cum certificatul ala care e valabil 24 ore trebui depus la fel ca celelalte acte cu 10-14 zile inainte ... nu expira cele 24 ore

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor

Am si eu o intrebare pentru cine e in tema: care e rolul domnisoarelor de onoare? Ce trebuie ele exact sa faca? (in afara de organizat petrecerea burlacitzelor, ajutat la imbracat mireasa si zambit frumos). Dar cavalerii de onoare?

Multumesc anticipat.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.


Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by jesia
Eu altceva nu inteleg... cum certificatul ala care e valabil 24 ore trebui depus la fel ca celelalte acte cu 10-14 zile inainte ... nu expira cele 24 ore




Certificatul trebuie sa fie valabil la data depunerii, impreuna cu celelalte acte. Dupa aceea expira, dar nu mai conteaza. Esentialul e ca atunci cand il depui sa fie valabil, sa nu iesi din termen.

22+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Jesia, hai ca incerc si eu sa explic cum e cu certificatul.
Intre momentul in care ridici certificatul de la medicul de familie si depunerea lui la primarie nu trebuie sa treaca mai mult de 24 de ore (la asta se refera valabilitatea lui). Din momentul in care l-ai depus nu mai e problema ta.

AMR: 29 de zile pana la nunta

Nunta noastra
Ziua mea de nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

kestia asta mi-a ridicat si mie semn de intrebare...
cica..exemplu concret...
te mariti pe 17 - pe 3 te duci iti scoti ceferticatu prenuptiaa..si tot pe 3...sau cel tarziu pe 4 te duci si-l si depui (impreuna cu restul actelor) la primarie..de aici alea 24 de ore
intelesasi, acu?? ca si la mine fu cam greu.....

quote:
Originally posted by jesia

quote:
Originally posted by a.cicel

Certificatul prenuptial are valabilitate 24 de ore. De aceea trebuie depus in acest termen la ofociul starii civile. Insa, avand in vedere ca actele se depun cu 10-14 zile, logic este ca si certificatele prenuptiale sa fie datate cu 10-14 zile inainte de data nuntii. Asa trebuie calculat ca daca azi ti-ai facut certificatul prenuptial, a doua zi cel tarziu trebuie depus impreuna cu celelalte acte la starea civila. sper ca te-am lamurit.

[/url]



Eu altceva nu inteleg... cum certificatul ala care e valabil 24 ore trebui depus la fel ca celelalte acte cu 10-14 zile inainte ... nu expira cele 24 ore

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic




No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Kateryna & a.cicel am inteles acum.......mersi mult... eu credeam ca certificatul prenuptial tre sa fie valabil pana la nunta si nu intelegeam ce rost au alea 24 ore........dar m-ati lamurit...greu cu astia mici ...mersi ca v-ati batut capul cu mine

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Fetelor

Am si eu o intrebare pentru cine e in tema: care e rolul domnisoarelor de onoare? Ce trebuie ele exact sa faca? (in afara de organizat petrecerea burlacitzelor, ajutat la imbracat mireasa si zambit frumos). Dar cavalerii de onoare?

Multumesc anticipat.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.


Miresica de 15 iulie




Pai acum mai depinde si de traditii...
Mai pot tine lumanarile... la unele nunti de exemplu am vazut ca le tin nasii...
Si mai pot pune cocardele la invitatii....
Aaaaa... si am vazut ca se mai poarta sa intampine invitatii... dupa mireasa ... si sa le spuna unde le este locul...
Eu cam astea stiu...


HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by krelia
intelesasi, acu?? ca si la mine fu cam greu..

Si la mine a fost greu....... vazu-si cat a durat si cat si-au batut capu` fetele astea cu mine ......da` pana la urma dupa lupte seculare am inteles

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Andreea, si la noi lumanarile le tin nasii. Iar de intampinat invitatii unde zici tu, la restaurant? Acolo o sa-i punem responsabili pe ai mei si pe socrii, ca oricum ele nu cred ca s-ar descurca. si mersi oricum de raspuns.

Restul miresicilor care aveti domnisoare de onoare si mirele vostru are cavaleri, ce indatoriri le pasati?

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.


Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput