Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Carmi, clar ne-ntalnim! Iti iau si eu numarul din adresa comuna, daca este!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Anya

Bravo Steaua! Nu sunt fan Gigi Becali,dar asa de tare ma distreaza prostia lui....

Bianca,mersi de raspuns.Eu am mai tot incercat si nu merge,deci problema e la calc meu.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Carmi, nu e numarul; dar il ai tu pe-al meu!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Sofia, felicitari pentru interviu!!! E ce-ai scris, ne-ai caracterizat pe toate!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Kid, felicitari pentru Alexandra iepurasa!!!
Ruxandra, Matei a facut kk?
Bianca, felicitari pentru constelatia in devenire!!!

Mai mai mai, n-ar trebui sa ne retragem in vastele apartamente nuptiale? adica in patuc? ca e 12 si 12 minute!
Noapte buna printeselor!!!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

-gata am terminat si eu vopsitul ,spalatul si acuma ma indrept spre culcus
-Miflor sa ii fie de bine Anei papica si sa pape tot asa de bine tot mereu un puipic de la Antoine pt Ana ca a fost cuminte
jadi ola ce de evenimente

Noapte buna vise placute si ce visati sa strangeti in brate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Miflore, eu sunt aici, iepurica s-a culcat, habar nu are ca maine o duc la vaccin.
Dantzuim? Hai, nu va rusinati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Salutare fetelor,

bantui si eu un pic pe net dar la noi e numai 11 noaptea...
Tot n-am terminat de recuperat din urma...si sunt restanta si la poze...sper sa imi fac timp cat de curand sa mai admir si eu bebei si bebeline....super frumosi si cuminti...

Codruta, Irina sa-mi spuneti ce dvd-uri vreti, puteti sa va uitati pe site-ul oficial de la babye si sa vedeti exact varstele pentru care sunt indicate...(cele mai multe mi se pare ca sunt de la 1 an in sus). Puteti sa-mi dati si PM daca vreti...(ca am reusit sa-mi activez si eu PM dupa cateva zile de tatonari si intrebari).

Irina, multumim mult pentru oferta cu patutul. Chiar e posibil sa apelam la ea...daca nu cumva ne-om hotari totusi sa cumparam un patut si pentru in Ro. De vazut, si mie mi-ar placea sa ne vedem, mai ales ca avem 'puncte comune' prin Irlanda. Ce face mama ta? I-a placut aici? Nu vii si tu in vizita la fratele tau?

Mai fetelor, am o dilema mare de tot...Andrei al meu de vreo luna si ceva stagneaza in greutate...Toata lumea care il vede zice ca se lungeste pe zi ce trece, dar mie nu imi place ca nu ia in greutate. Si asta in conditiile in care mananca lapte dimineata 240ml, pe la 11 lapte 180ml + orez cu fructe sau branzica cu fructe sau biscuite cu fructe, apoi pe la 2-3 inca 180ml lapte, seara piure de legume cu carnita sau orez cu legume si inainte de culcare 220-240 ml lapte cu o masura orez. Are 8.2 kg acum la 6 luni si cateva zile dar e la pragul de 8 kg - 8.2 kg de cel putin 2-3 saptamani. De vesel e vesel, papa si se joaca, gangureste...n-are nici o problema...Eu ma gandeam ca la cate cereale baga in el...ar trebui sa creasca ca fat-frumos...E adevarat ca i-am introdus carnita doar de doua zile....si laptele de la 6 luni in sus...tot de vreo 2 zile.

Si mai am o dilema...ce papa azi dimineata face kk seara...asa de repede e normal sa treaca mancarica prin el? adica sa aiba un tranzit intestinal atat de rapid?

Hai ca v-am zapacit cu problemele mele care poate nici nu sunt probleme.

Va pupic si somn usor,
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Buna dimineata !
cand va scriu la mine e 11pm.

Ce ziceti de modul asta de deplasare: Petrut se rostogoleste pana ajunge unde doreste. Acum 2 zile a reusit sa se rostogolesca si la stanga, nu numai la dreapta si deja a explorat tot livingroom-ul. A dat cu capul de o usita de la biblioteca, a dat cu capul de piciorul de la poang (fotoliu). Stateam si ma uitam ce face: nu apreciaza bine distanta si la ultima rasturnare se loveste, se uita de ce s-a lovit, se uita la mine, se mai uita o data la ce l-a lovit si ii da drumul : Bhuaaaa, Buuuu-Buuuuu.
Copii vostri plang diferit pentru cauze diferite? Petrut are AAAAA-ul pe care-l scoate numai in masina si care e un strigat de jale ca nu se poate misca in scaunul lui. Si de cate ori il auzim (mai ales cand mergem pe autostrada ii da drumul) eu si sotul ne stricam de ras. E asa de dragalas, e un strigat de neputinta si nu avem ce-i face, e foarte grav daca te prinde politia si copilul nu e in scaun.


Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

M-am trezit doar de 2 ori!!! Alta viata! la prima trezire, pe la 1, i-am dat sa manance ca nu mancase nimic dupa baie, asa face mai nou cand e obosit, la a doaua i-am bagat suzeta.

nanadana, sa nu fie de la diversificarea asta treaba cu bubitele. I-ai introdus ceva nou?

Intru mai incolo.

Mergi la inceput