Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Alex, Davidutza unde santeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

pe yahoo, Cicina

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Draga Alex, vad ca nu reusim sa vorbim, mi-ar fi fost comod acum ca sant foarte obosita si nu prea am chef sa scriu. Vreau sa-ti arunc un colac de salvare, ca vad ca te duci la fund chiar daca ai invatat sa inoti.Trimite-mi un nr de telefon sau adresa de posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Alex, citesc cu interes subiectul tau, nimeni nu merita sa treaca prin ce treci tu acum prin ce simti tu acum.. esti de admirat si de dat exemplu .. teoretic ai facut tot ce se putea omeneste face .. iti doresc multa liniste .. indiferent de decizia pe care o vei lua ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Anderra, iti multumesc...
Acum mi-e tare greu , dar inaca mai sper sa maregasesc si sa ma ridic.
vreau cu disperare acea liniste de care vorbesti .Chiar am nevoie de ea .
multumesc ca ma intelegi.
Pupici
Cicina ...am sa-ti scriu numarul meu de tel pe privat.
Multumesc
Pupici

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Si astazi e o zi, inoata ca mai poti chiar daca mai iei o gura de apa, acolo departe cineva te asteapta si merita efortul, nu te gandi la epuizare. Aseara am reusit sa intru pe yahoo dar nu te-am gasit. Azi iar am o gramada de treba dar sper ca o reusesc sa "ne intalnim".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday spune:

Am tot citit aceste pagini si m-am cutremurat.
Alexmona, scuza-ma ca intervin si eu aici. Am vazut ca in ultimele 2 zile te tot intrebi unde ai gresit. NU ai gresit cu nimic!!!! Nu te mai consuma degeaba. Iti face prea mult rau sa iti tot cauti vina. Esti puternica, esti desteapta, esti frumoasa, ai o minune de copil, ai prieteni care te iubesc si te sprijina. Tu chiar nu te iubesti pe tine? Scuza-ma daca par rea, nu asta intentionez.
Stiu ce inseamna suferinta, am simtit si eu pe pielea mea, dar cei din jur mi-au adus aminte si la un moment dat am inteles si eu, ca tebuie sa ne iubim pe noi insene.Ca trebuie sa fim impacate cu noi si pe urma cu ceilalti.
Ma doare sufletul cand citesc ce uragan strabati tu acum. Iti doresc sa fii puternica. Pentru tine si pentru minunea ta. Stiu ca poti, stiu ca e cumplit de greu. Fa pace cu tine intai si pe urma o sa vezi ca incepe sa se lumineze drumul. Calea pe care o sa o urmezi va fi alegerea TA, indiferent care ar fi, dar trebuie sa o faci cu inima impacata.
Multi pupici pentru toate Fetele Fantastice!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Fetelor....dar ce vad aici???

Alex, ce s-a intamplat cu tine scumpo??? Hai usuca-ti ochii si incearca sa acumulezi ceva putere acum, cat esti departe de el . O sa ai nevoie de energie sa-i infrunti .


Davidutza...tu papusha ce mai faci?

Fleur -de-ris...fii tare ! Chiar esti de admirat. Daca as putea ti-as da copy-paste si as transmite si fetelor noastre putina putere.


Cicina... sfaturile tale sunt intelepte. Eu nu-s prea priceputa , asa ca continua cu suportul moral si in locul meu .

Va imbratisez pe toate

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Multumesc tuturor...sunteti minunate.
Sunnyday, ai dreptate ...trec printr-un uragan , dar si cand va rasari soarele.
Multumesc ca m-ai facut sa inteleg ca trebuie sa mai cred in mine.
Cicina pe bune nu stiu sa innot...asta in realitate
Dar daca trebuie ...invat!!!!
In ceea ce priveste esenta la ce te-ai referit tu ...mai trag si azi zece guri de apa si INAINTEEEEE!!!!
Trebuie sa ma ridic.TREBUIE!!!!
Dandush , uite
Nu mai plang.
Anderra, face mult sa va stiu langa mine.
Te pup
Fleur , iti multumesc ...m-ai ajutat mult.
Davidutza , multumesc si sper ca totul e SUPER BINE.
Va pup si inca o data multumesc.
Ma ajutati enorm .

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, ma bucur enorm ca esti mai bine. Te pup si curaj, inainte!!!Elas, unde esti, draga mea, cum te mai simti?Bblush, ce mai face al tau?Ixxi, ne mai citeshti?Fetelor, eu am fost privata de somn un an intreg, copilul mi-a fost agitat si daca dormeam 2 ore pe noapte era bine. Nu-i de mirare ca ma simt uneori la capatul puterilor. Asa ca, acum fac un tratament cu somn. De cind l-am dat pe baiat la gradi, dorm cit de mult pot, mai beau ceauri calmante si fetelor, mi-e mult mai bine.Sunnyday, esti o scumpa si ai mare dreptate, trebuie sa ne impacam cu noi insine, trebuie sa ne iubim si sa ne pretuim la justa noastra valoare, trebuie sa avem incredere in fortele proprii , chiar daca ne vine foarte greu acum.Eu am gresit totusi cu ceva, am gresit ca toata greutatea copilului, am luat-o asupra mea. "Lasa, dute sa dormi, tu doar lucrezi maine"...saracul, si-a gasit si altceva de lucru'. Astfel el niciodata n-a stiut cum e sa te trezesti noapte de 10 ori si mai tirziu sa nu poti adormi de oboseala.Am mai gresit ca l-am neglijat. Mama lui, oare nu era suficient cit ma zbateam cu cresterea copilului?! Cred ca am simtit doar eu minunea copilului, el insa, a fost egoist, s-a gindit numai la el...ce dobitoc!Dar nu-i nimic, se intorc ele vremurile odata! Eu sunt razbunatoare, de ce sa nu recunosc, si-l voi face sa-si dea seama de greselile pe care le-a facut.Maine e ziua tatalui aici. Sa-i fac un cadou fetele, ce ziceti?!!

Mergi la inceput