Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Draga mea Alexmona,Daca bagi divortz e ca si cind il scuteshti de o scuza ca tu l-ai parasit si nu el. Ti-o va reprosha toata viata, dobitocul, ca sa te simti vinovata.Calmeaza-te, mie mi se pare un semn bun, pe fiinta cu coarne si cu fund mare a inceput s-o apuce dracii. Nu baga in seama ce zice el, el e cel manipulat, ci ghiceshte intentiile ei prin comportamentul lui.Nenorocita a simtit ca e sensibil la indiferenta ta si acum isi joaca cartile cele mai tari, dar a inceput sa faca gresheli din cite vezi: il pune sa te sune, sa-ti vorbeasca de divort, vezi ca nu-i extraterestra?!!!Stiu ca e moment de incercare pentru tine, acum e cazul sa te mobilizezi mai tare. Doamne , sper sa nu ne citeasca paracopitata ca nu-sh ce-i fac! Spune-i sa bage el divortz, adica ce, sa-i mai faci si o favoare, lasa-l sa poarte el vina despartirii, cu acte cu tot.Fii tare, aia-i pe jar, fii mai inteleapta un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

draga Fleur...
Vreau sa se termine totul ...
Simt ca nenorocirea asta mi-a luat toata vlaga .
Vreau sa fie bine cu familia mea , dar tare mi-e greu si el stie asta si ma raneste voit.
Oare ce am gresit atat de mult???
vrea sa ma termine psihic...vai de sufletelul meu.
Simt ca viata mea s-a transformat intr-un cosmar si nu ma mai trezesc.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

draga Fleur...
Vreau sa se termine totul ...
Simt ca nenorocirea asta mi-a luat toata vlaga .
Vreau sa fie bine cu familia mea , dar tare mi-e greu si el stie asta si ma raneste voit.
Oare ce am gresit atat de mult???
vrea sa ma termine psihic...vai de sufletelul meu.
Simt ca viata mea s-a transformat intr-un cosmar si nu ma mai trezesc.Sau nu mai vreau ???
OFFFFFF!!!!!!!
tare greu e!!!!!!!!!!
Mi-e dor de puiul meu!!!!!TARE DOR!!!!
Mi-e dor de imbratisarea mamei si de cea a tatalui meu .
Scuzati-ma , dar nu mai pot scrie ...ma bufneste plansul.
Si , Fleur simt ca PARACOPITATA ...incepe sa castige teren ..din pacate


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona,Fa un dush fierbinte, asa cu sufletul singerind, imbracate frumos si dute intr-un bar. Esti in Italia nu? Stai la hotel? Asa ti-ar fi mai usor, sa cobori jos la bar.Stiu ca nu ti-e usor deloc,dar ai rabdare, bea o bere doua, ca sa-ti neutralizezi durerea si vino sa te culci linishtita. Dimineatza vei privi altfel lucrurile. Poate vei visa ceva frumos, ori poate ti se va face ordine in ginduri. Daca se apropie sa te curteze cineva, nu refuza o discutie, barbatii italieni sunt galanti si nu te vor forta sa faci nimic ce nu ti-ar place.Sa-mi zici ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, te rog sa te iei in maini.Esti intr-o tara plina de frumusetze, iar tu nu faci altceva decit sa plingi. Fa contact cu lumea, sa vezi ce frumoasa e si ce are sa-ti ofere. Nu-ti mai interpreta simturile acum, dute sa te distrezi!Uite, daca vrei, imagineaza-ti ca te duc eu in brate, ca tare-as vrea sa fiu cu tine acolo!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Fleur, draga multumesc mult , dar nu am putere nici sa ma ridic ...sunt la pamant...Poate citeste vita si jubileaza .
Sunt impotriva violentei , dar daca pun mana pe asta o ...desfintez.
Acum sunt cu niste buni prieteni , oameni deosebiti...carora le voi multumi vesnic, dar si ei dragii de ei nu mai stiu ce sa-mi faca.
Te pup si-ti multumesc pentru sprijinul moral.
esti tare draguta ...mai ales ca si tu esti suparata...
Fii ereu asa ...esti minunata si foarte puternica.
Ai grija de tine.
Pupici la toate fetele !!!!
Sper din tot sufletul ca sunteti bine.


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona,Tine minte ca nu esti singura acum, gindul si sufletul meu e linga tine, acolo! Nu te voi lasa sa cazi! Ma voi gindi la tine toata noaptea! Fii tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

ma ajutati mult .
va pup si va multumesc!!!!!
Adevarul e ca am mare nevoie de voi...
cand citesc mesajele va simt aproape.
draga Fleur multumesc , cred ca am toate motivele din lume sa ma ridic.
regret ca azi v-am terorizat cu starea mea , dar asta e ...sunt la pamant.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Alex intra pe mess.sunt aici si vreau sa vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Iaca am coborat si eu de pe acoperis. fetelor am stat mai intai sa citesc ce-ati mai facut si nu sant incantata deloc ca santeti cu moralul la pamant.Pe unde santeti ca eu nu pot intra pe mes.

Mergi la inceput