Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga mea ,Elas
As vrea sa zic si eu cu tarie ca e o luminita , dar stiu ca e doar orgoliul barbatului care simte ca nu e bagat in seama atat cat era.
Iti dai seama ca nu e mare lucru.
Casnicia mea nu e nici pe departe salvata, asta e.
Dar ma gandesc ca mai mult decat am pierdut deja nu mai am ce pierde.
Haideti sa ne dam ID-urile de mesenger pe privat si sa facem conferinta ...sa vorbim .
Ce ziceti???
El vi-l trimit la toatepe al meu.
Si , draga mea Elas nu pleca capul ...nu suntem noi , cum tu de altfel ai zis FETELE FANTASTICE???
Eu ma simt minunat ca va am aproape.
Dupa cum vedeti , simt mai multa incredere in mine.
Pe scurt ...suntem:
1.Fleur
2.Diego
3.Cicina
4.Dandush
5.Marimar
6.Davidutza
7.Ixxi
8.Elas
9.Alexmona...am scris in ordinea in care mi-au venit in minte...
deci...9fete FANTASTICEsper ca nu am uitat pe numeni...trageti.ma de manecutza...
Important este ca nu mai suntem singure.
Si va multumesc!!!!!!!!!!!!!!!

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Asa e fetita fantastica!Te iubesc si te admir pentru puterea si ambitia ta!Numai sintem singure sintem unite si luptam impotriva unei lumi a barbatilor in care unii au uitat ca nimic pe lumea asta nu e fara plata!
Habar nu au ca au linga ei niste femei adevarate, care s-au lasat calcate in picioare pentru a salva o relatie..pe care acum ei o dispretuiesc...dar nu se stie cind vor realiza ca a fost cel mai bun lucru din viata lor!Sa nu le dea Dzeu cit pot duce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Dragele mele!! Ce super!!! Fleur!!!Mai multe gratarele cu omul tau!!! fa-l sa rada si sa te redescopere draguta si simparica, stralucitoare si isteata, iesi la lumina, sus capul. familii fericite sunt pe lumea asta si nu cred ca toti barbatii inseala!
familia mea (sa nu zic intr-un ceas rau) merge bine. Da cu mici "furtuni" dar soarele nu intarzie niciodata sa apara!
Alex imi place mult faza cu FETELE FANTASTICE! In ceea ce priveste sotul tau
Ixxi draga ramai calma si cu capul pe umeri. Incearca sa nu intri in panica si sa evaluezi situatia cu mult caml. stiu ca nu este usor dar incearca. Respectul de sine si iubirea pentru familia ta sa te ajute si nu in ultimul rand daca e sa ai de purtat vreo cruce - usoara sau grea- fa-o apeland numai la ajutorul Celui care a purtat-o deja pentru noi toti - Isus Christos! cere lumina si inspiratia potrivita pentru a infrunta situatia mai bine!
Va pup pe toate!


Diego

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Va pup pe toate!!!!!
Nu am putut trimite la toate Id-ul meu de mesenger.dar mai incerc!!!!
Apropos id-ul meu nu-l stie DOMNUL

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Fetelor eu nu vreau sa dau sfaturi prea multe, nu am trecut prin ce treceti voi si sper sa nici nu trec. Cand eram mai pustoaica, inainte sa ma marit ma gandeam ca daca as fi inselata n-as sta la discutii, pa si la tribunal, n-am putea sa suport atingerea mainilor lui dar...acum imi dau seama ca si asta ca si alte sunt pacate omenesti, orice om greseste si atunci poate uneori, in anumite circumstante, si daca nu este un obicei si daca nu e cuplat cu ale inselaciuni pe alte planuri si minciuni etc. si mai ales unde exista inca iubire de ambele parti. Poate merita sa-ti calci pe inima si sa depui un efort ca lucrurile sa mearga. Este atat de usor sa spui nu mai pot, si sa arunci la WC ani pettrecuti impreuna, amintiri create impreuna, o intreaga istorie comuna sa nu mai vorbesc de rodul iubirii - un copil. O infatisare la tribunal, 3 hartii si gata ai decizia de divort in mana si dupa...

De aceea va spun luptati pentru casnicia voastra,ganditi-va la ea ca la copilul tau bolnav pentru care ai face orice sa-l insanatosesti. Incercati cu toate mijloacele posibile. Daca insa vedeti ca va luptati c morile de vant - abandonati vasul - luati drumul tribunalului si rezolvati situatia ca sa puteti sa va recladiti viata atat a voastra cat si a copilului pe care-la veti!

Alexmona - eu sunt "MIramar", vezi ca exista si o "MArimar" pe forum sa nu ne confunzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

M-am enervat ....
Nu merge privatul
Asa ca scriu pe "viu"
ID-ul meu este :Alecsmona
Sper sa fie bine.Ca sa va recunosc ...imi dati voi un indiciu.
Pupici

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, ma bucur enorm de mult ca ai reusit...inseamna ca esti tare, succes in continuare!!!!Cicina, pe unde esti?Diego, multumesc, esti o scumpa. As putea spune ca esti o norocoasa ca ai o casnicie bine inchegata, insa stiu ca trebuie sa ai multa minte, tarie de caracter si rabdare sa ai ceea ce ai tu, deci datorita tie, esti bogata afectiv. Ma bucur pentru tine. De unde am ajuns la concluzia pe care am scris-o anterior? Plimbindu-ma cu copilul, m-am intilnit cu ceva femei in virsta, 60-80 de ani si luand in discutie subiectul, nu le-am zis despre mine, au fost sincere si mi-au spus prin ce au trecut ele, de-a lungul casniciilor lor. Asa mi-am facut eu constatarea. Apoi mai stiu despre rudele, cunostintele din tara.Bafta fetelor in continuare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga MIRAMAR ....scuze !!!
te-am botezat.
ti sunt datoare un miel la Pasti!!!
Pupici !!!
Fetele va astept.
Sa aud si de bine


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Am intrat in casa ininte de meci, am fost cu motocicleta( avem o honda CBR 900)la lacul Mis in munti. Super, nu era nimeni, un pic cam frig pentru ca se topeste zapada.
Zicea-ti ?
Dandush, mersi,am reusit. Bun venit a celor noi, profit ca e meciul si va scriu un pic care santeti pe faza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Sant in chat

Mergi la inceput