Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga FLEUR ,
sper sa fii bine si sa se rezolve problemele.
deocamdata eu nu mai stiu mare lucru despre al meu sot.
Tare mi-as dori ca toate problemele sa dispara , dar din pacate ele inca exista si ma lupt din rasputeri cu ele.
Cicina , te inteleg cand spui ca viata aici te-a schimbat .Te schimba alte mentalitati si alt tip de civilizatie .E foarte frumos in aceasta tara , dar mie , sincer mi-e tare dor de ACASA.Acolo e ce am mai bun , fiul meu , parintii , prietenii si de ce sa nu recunosc iubirea ...cel putin din partea mea e inca iubire.
Vreau sa mai vorbim ...imi face tare bine si-ti multumesc.
Va multumesc tuturor celor care imi scrieti.
Va pup

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

A fost o perioada, la inceput,(poate numai cine a trait poate sa stie)cand abia asteptam sa vin acasa, si atunci cand aterizam pe aeroport, parca aveam fluturasi in stomac si primul lucru care l-as fi facut,daca eram singura sa pup pamantul unde m-am nascut. Am vrut de doua ori sa ma reintorc definitiv, mi-am luat gandul.
Traiti-va viata fetelor ca e scurta.Iubirea neimpartita e umilitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona...fii tare...noi suntem linga tine.Cicina,Ai dreptate, societatea in care traim e bolnava, nu mai mai sunt pretuite valorile morale de altadata.Sunt putini oameni deosebiti iar acelor ce sunt le vine foarte greu sa supravietuiasca printre ceilalti.Si mie mi-a fost dor de casa foarte mult, pina m-am intors prima oara...acum imi este dor doar de mama, tata, si rude, in rest...nimic.Parerea mea e ca esti un om fericit ca nu te-ai casatorit cu acel el de altadata care acum e un dobitoc, sau , poate a vrut doar sa te impresioneze, nefiind adevarata povestea cu balerinele.Am fost si eu in Italia, Venezzia, Mestre. E foarte frumos, curat si daca ai noroc sa intilnesti persoane deosebite de origine italiana, atunci te ajuta cum pot ei sa te descurci.Ai cunostinte de acolo? Simt o tristeze adinca in vorbele tale, cred ca sunt mai multe adunate acolo, in sufletzelul tau. Asa suntem noi, femeile, traim mai mult cu inima, suntem mai mult suflet decit trup.Ai grija de tine si nu uita ca totul depinde de modul nostru de a gindi, de a vedea lucrurile. Iluzia si adevarul merg mana-n mana si ne afecteaza in mod egal.Va pup pe amandoua!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Dragele mele ,
se pare ca incep sa se vada rezultatele...
Merge foarte des la parintii mei si la abietelul nostru ...le spune ca ii este dor de noi...
Asta , zic eu ca e bine.
Sper sa se rezolve problemele.Deocamdata mai stau in Italia cu prietenii mei .ma ajuta mult .
Sunt tare draguti , dragii de ei.
Fleur , cum iti mai merge???
Sper din tot sufletul sa fie bine.
Cicina , m-as bucura sa tinem legatura .Simt multa intelepciune la tine.
Va pup

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Fleur, eu sant acum in Italia pentru ca stau se 3 ani cu o persoana speciala, e italian, in sfarsit mi-am gasit jumatatea, cu care am un raport excelent. Santem amanti, amici , frati, vorbim foarte mult despre absolut orice.E foarte greu sa gasesti astfel de persoana. Nu ca nu certam si noi, dar din nimicuri, avem de gand sa imbatranim impreuna.Ceva ne lipseste, un copil.De aceea am intrat pe acest forum, pentru a incerca ultima tentativa.
Fleur, tu cum mai esti cu el? Stau si ma gandesc la o chestie.Si tu si Alex va iubiti sotii.Eu am suferit din dragoste(poate ca asa e dat de la D ca femeia sa sufere)dar pot sa-ti spun ca acum, cu cel care stau e o altfel de iubire, poate mai profunda pentru ca am invatat sa na cunoastem incetul cu incetul si nu putem sta prea mult departe unul de altul.Discutand cu el despre voi, mi-a spus ca barbatul nu intotdeauna are curajul sa infrunte astfel de situatuii ca a voastra, si alege mai totdeauna calea gresita.
Dar nu e nimic pierdut, orice sut e un pas inainte.
Alex, cum putem lua legatura, trimite-mi un e-mail.
Eu luna asta decid cand vom merge acasa la ai mei, mi-ar face chiar placere sa ne intilnim.
Capu' sus fetele, "fatevi valere".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, tine-te bine,Sa stii ca vor fi momente in care, vazind ca te comporti altfel, va intinde si mai tare situatia si respectiv nervii tai, ca doar nu e prost si nu scapa din vedere varianta ca faci vreo shmekerie. Asa a fost prima reactie al sotului cind am inceput sa actionez, dar m-am tzinut.Cicina...ma bucur foarte mult pentru tine...oare un astfel de om nu merita toata asteptatarile si suferinta de pina acum.Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copii!!!!!!!!Fetelor, mi-am atins sotul si parca, parca se vad shanse pentru un nou inceput, dar nu stiu daca il voi putea ierta. Ma gindesc de multe ori ca daca a facut-o pina acum, nu va ezita s-o faca si altadata si nu-l mai pot privi cu aceeashi ochi. Imi imaginez mereu ca m-a schimbat cu o curva si ...poate sunt prea orgolioasa...mi-e scirba de el si nu ma cred in stare sa-l iert. M-a tradat in cel mai greu moment si din ce in ce mai des ma gindesc la divort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Fleur, mai da-i o sansa. Si nu te mai gandi la aceea, nu merita sa-ti incarci mintea cu "lucruri inutile", poate ca si sotului i-a facut bine lectia, dar cum barbatii sant orgoliosi nu vor recunoaste niciodata.Incearca sa uiti pentru moment, vezi cum se comporta el, si daca mai calca in strachini, PA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Alexmona iti multumesc mult pentru sfaturi si incurajari.Imi pare rau ca si tu treci printr-o situatie asemanatoare ca amea.As vrea sa stiu ce sfat bun sa-ti pot da ,ca sa te pot ajuta dar nu cred ca sunt eu cea mai in masura la capitolu asta.Dar iti pot spune ceea ce imi spun si mie zilnic:ca cea mai mare bucurie si realizare este copilu iar tu trebuie sa fii sanatoasa ca sa-l poti creste mare si sai oferi zilnic zimbetul tau (sa nu vada ca esti trista)sa va jucati impreuna sa mergeti la plimbare. Sa incerci sa te bucuri de orice lucru mic din viata ta.
Sa ai grija de tine si de baietelul tau si sper sa ca infinal o sa fie bine.Pina atunci insa multa radare si nervi de otel dar sa nu te sacrifici pina la nesfirsit,meriti sa fii fericita,iubita, o viata avem si trebuie sa ne bucuram de a.te pupic('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Ce aveti fetelor de nu mai scrieti?Cicina ce ma faci?Alexmona, pe unde mai esti?V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

CIAO
Fetelor , iata-ma din nou...
i-mi cer scuze ca nu v-am scris ceva timp, dar am avut ceva mai mult de lucru.
Intre timp la mine nu s-au schimbat mult lucrurile, cel putin nu in bine.
Este suparat ca am plecat si daca mai vorbim , nu face altceva decat sa dea raspunsuri reci si dureroase.Asta e.
Se pare ca ma indrept sigur spre inevitabil...DIVORT.
Din pacate ...asta e.Am luptat destul timp.La mine s-au cam evaporat toate sansele.
Si in plus , simt ca nu mai pot.El e rece , distant si ma acuza mereu ca l-am cicalit.Asta da motiv de divort.
Ce ziceti???
Dupa el ar fi o.k. sa stam asa ...pentru copil.asta mi-a propus .
UN fel de familie de fatada .I-am spus ...NU , MULTUMESC!!!!
Ar insemna sa ma mint toata viata si sa-mi mint copilul...Iar in plus incet , dar sigur sa ma distrug , in tmp ce el ar fi bine merci si cu familie si cu ...multa LIBERTATE.
Credeti ca am gresit???
Vreau parerea voastra sincera.
Draga Cicina , ce parereai??
Si , tu , draga Fleur ce ai face ???
Si restul ...vreau parerea voastra .Si va multumesc.
Deocamdata sunt inca inca in Italia.
Ce mai faci , Fleur ...cum iti mai merge???
Scrieti-mi
Va pup


Alexmona

Mergi la inceput