Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Da, m-a sunat , dar parea destul de rece si am ami vorbit pe internet , dar mi se parea tare distant .Asta e...
Voi vedea ce voi face...dar sigur ceva fac.
Ori continui , dar el trebuie sa-mi demonstreze ca e schimbat total ...ori PUNCT si de la capat.
Va pup pe toti si va doresc numai bine.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

In viata sunt trei iubiri, dupa cum se intituleaza si un roman destul de dragutel pe care l-am citit in copilarie, una pentru parinti, apoi vine barbatul drag si mai apoi copilul... dar dragostea pentru Dumnezeu unde o lasam? retorica intrebarea dar de fapt el ne daruieste tot. stii bine ca ne da oricum numai ceea ce este bine pentru noi! Deci acum, daruieste-i Lui tot si lasa-L pe El sa duca acum, perioada asta, crucea ta... va hotari El concluzia.
daruieste si vei primi! Daruieste deci suferinta ta si poate mai tarziu vei primi insutit dragoste!
Cris

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Alexmona, nu te supara pe mine dar numai citind ce ai scris tu m-am enervat pur si simplu.Eu sint o persoana mai hotarita si nu as fii inghitit nici jumate din mitocaniile pe care ti le-a facut.
Mi-e greu sa inteleg cum nu-i pasa de tine si se comporta in halul asta,dar nu are nici un sentiment fata de copil?Adica copilul era bolnav cu 40 de grade si el nu a stat acasa?Cred ca si un strain ar fii avut o alta atitudine fata de copil.
Bineinteles ca fiecare om decide pentru el ce are de facut,dar in cazul tau nu vad ce ai de cistigat stind cu el-din ce scrii nu ai sot linga tine ci un dusman care iti toaca nervii.Asa ca mie mi se pare ca iesind din relatia asta ramii tot tu cu copilul,dar cistigi liniste sufleteasca.
Imi pare rau de tine,te inteleg ca iti este greu si iti doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Eu inteleg de ce ai inghitit atatea, il iubesti, dar este vorba si de obisnuinta. Spuneai ca l-ai fi tot sunat zilele astea... Era pe-aici si un topic cu dependenta fata de barbati...

In fine, cred ca ai luat decizii corecte in ultima vreme. Dar imi pare nespus de rau ca s-a intamplat asa ceva si ca nu exista o "reteta" sigura care sa-l readuca pe sot la sentimentele dinainte... mare pacat!


Lacri 38+4


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Da...
E putin mai usor sa fi in afara problemei...Eu am rabdat pentru ca nu acesta este omul cu care m-am casatorit.
Am sperat ca se va schimba.Cred ca fiecare dintre cele care nu ma inteleg ar trebui sa se puna in locul meu...Si eu eram tot asa cand era vorba de altii...puteam face multe, dar cand m-am trezit in cazul meu ...am realizat ca vorbele nu sunt una cu realitatea.
Si , da inca il mai iubesc...din ce in ce mai putin ...dar...
E greu dar ...asa cum am mai zis sper sa si reusesc.
Am alaturi de mine acum prieteni minunati.SI LE MULTUMESC!!!!
Diego , ai dreptate .Exista acele trei tipuri de iubire.De iubirea parintilor nu m-am indoit niciodata , de cea a copilului meu la fel , iar in cea ce priveste iubirea lui Dumnezeu ...e cea care ma inalta , cea care mi-a dat ce am acum ...cea care mi-a aparat sufletul de rautatea celor din jur.
Dar DIEGO unde clasezi iubirea ce ne-o impartasesc prietenii???
Pe mine ma ajuta mult .Datorita lor pot sa am din nou incredere in mine.
Va pup pe toti...si va multumesc.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Ma bucur ca esti inzestrata cu intelepciune si tarie de caracter. Esti de admirat. Copilasul tau este iubirea concreta langa tine si o poti atinge, mangaia, imbratisa zilnic. Si puterea pe care bratele lui ti-o dau tot de la Dumnezeu vine. Iti doresc sa ai incredere in tine si iubirea concreta -copilul tau-pe care Dumnezeu ti-a incredintat-o. Cat despre prieteni eu cred ca ingerii sunt langa noi sub infatisari dintre cele mai neasteptate...si prietenii adevarati sunt ingeri buni care respectandu-ne libertatea ne sfatuiesc, ne inteleg, ne suporta si cu incredere ne asteapta deciziile.

Cris


ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Diego, iti multumesc pentru frumoasele tale vorbe.Tare bine fac la suflet.Vorbele tale cuminti si prietenesti i-mi sunt ca un balsam care lipeste cu grija tandarile sufletului .Inca o data ...MULTUMESC.
Intre timp nu s-au intamplat prea mari schimbari.
Poate doar referitor la raceala lui.
La cat este de rece acum ...cred ca omenirea ar fi asigurata cu gheata timp de multiiiii ani.
Asta e...
Viata mea nu se opreste aici...din contra probabil acum incepe .Voi merge cu ochii deschisi spre un alt drum tinandu-mi de mana comoara vietii, FIUL MEU.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Consider intotdeauna ca un om merita o a doua sansa. Din cate mi-am dat seama tu i-ai acordat cea de-a doua sansa dar s-a indepartat si mai mult de tine.
Daca tu ai constiinta impacata ca ai facut tot ce se poate face atunci poate ar trebui sa te gandesti si tu la fericirea ta. De multe ori un sfasit eu un inceput mai bun


WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Adriana ..multumesc.
E tare greu dar trebuie sa fac ceva .Consider ca am asteptat mai mult decat e omenesc posibil.
Timpul le vq rezolva pe toate.
Pupici tuturor

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiuras spune:

Daca te gandesti sa divortezi la cat ai asteptat pentru el, mai ai putina rabdare si vb mai bine inainte cu un avocat si pregateste bine momentul si pentru divort si pentru partaj.

Mergi la inceput