Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

fetele ... ati primit mailul meu? ca vad ca nu e nici o schimbare in albume si nici in mail.
Il voi posta si in listutza ... sa-l vada toata lumea.
Da-ti de stire careva.


Miro9+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Mirola ce ne foloseste linku cela? Poti fii un picutz mai iecsplicita? Nu de alta dar parese ca-s mai grea de cap de cand am BB in burtika. La acesta adresa sa trimitem poze cu noi si cu bebicii ?

Dbunnycreca 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

scumpa, ai primit mailu meu?
daca DA - acolo ai user si parola pentru a intra in albumele noastre de poze.
Link-ul e la listutza, dai pe Sign In si introduci user si parola din mail.
Acolo iti cauti albumul cu numele tau si intrii in el cu un clik. Apoi poti uploada poze cu burtiku tau si cu bebelu tau.
claro? daca nu ... mai incercam mai pe babeste.



Miro9+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Idaira
As vrea sa ma treceti si pe mine pe lista,am 7 saptamini..Dupa niste sperieturi cu niste scurgeri maronii,vin de medic...mi-au mai dat Iod 200mg,1/zi.Imi puteti spune mai multe despre asta,va rog!!!!!


Idaira bine ai venit in , te trec si pe tine pe listutza imediat ce o sa-mi dai si cateva date:
data nasterii tale, ultima menstra, si DPN-ul bebelului.
... si-ti vom explica pe parcurs si treaba cu mailul si albumele foto.
Cu petele maronii stiam ca nu sunt probleme ... rosii sa nu fie. Despre iod eu nu stiu nika ... astept alte fete mai avizate sa-si dea cu parerea.
Pup si pe mai tarziu.


Miro9+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Ca sa raspund la intrebarea ta, Ramsan, eu am avut un episod destul de scurt de sangerare (o zi sau doua) si foarte redus cantitativ (se vedea numai pe hartia igienica). Aici, in Canada, nu se dau nici un fel de tratamente. Chiar ma uit cu mare uimire la cate pastile, supozitoare, etc. iau fetele din Romania. Aici se lasa natura sa lucreze (daca sarcina este viabila si destul de puternica, rezista, daca nu, nu). Eu am fost deci numai la ecograf, sa ma asigur ca exista un embrion, cu o inimioara care bate si atat.

A, sa nu uit, doctorita mi-a recomandat sa nu-l mai ridic in brate pe baietelul meu de 1 an si 10 luni, dar este tare dificil, caci el este baiatul mamii si numai lipit de mami ar sta toata ziua.

Astazi am fost la doctor, pentru analize. Legat de analize, aici nici nu iti telefoneaza nimeni, in cazul in care totul este in regula (numai daca este ceva in neregula te contacteaza), nu mai spun de valorile in sine pe care vad ca toate pacientele le cunosc in Romania. Ce sa spun, sisteme medicale extrem de diferite.

Gratiela, iti tin pumnii sa fie totul bine pana la capat.

Pupici tuturor.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004) si bebe mic 7+

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Fetelor nu mai sangerez dar imi simt burta (pe dreapta) incordata. Sotiorul meu de ieri este in delegatie si nu i-am spus de patania de azi noapte sa nu-l sperii. I-am spus unei prietene de utrogestan si mi-a spus ca a devenit o obisnuinta in primul trimestru de sarcina. Am citit si cateva pareri ale lui Tutunaru si el spune ca se abuzeaza pt a nu pleca pacienta cu mana goala de la medic. Eu am incredere in doctorutul meu si sper sa faca bine (stiu ca daca sunt defectiuni genetice nu are efect). Sa va spun ce am patit azi: in curte la spital ma chinui sa intorc masina sa pot iesi si vad un nene cu halat alb care radea de mine cu niste asistente...ma infurii si deschid geamul si-i spun: du-te naibii de urat daca esti mai smecher intoarce-o tu. Cand ma uit mai bine era nenea doctoru de la ecograf. Poate ma recunoaste luni si nu ma mai primeste. Asa ii trebuie daca e mojic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

gratiela esti beton.


Miro9+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Neata,

Gratiela, ma bucur de vestile de pana acum! Am vazut ieri imediat ce ai scris dar nu am mai avut acces la calculator.

Idaira bine ai venit! Din pacate nu stiu nimic de iod in sarcina, stiam doar ca e pt tiroida parca.

Iulia asa e, sisteme medicale f diferite. Fiecare cu plusurile si minusurile lui, probabil combinate ar fi perfecte

Aveti grija cu petele fetelor...si fara sex!!

Miro, eu nu am primit nici email, nici pm.

Of, ploua afara...Aseara am vomitat tot ce am mancat ieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

BUNA DIMINEATA!Eu sunt bine dar ma intristati voi,fetele cu probleme.Aveti grija de voi pentru ca nu e de gluma cu acele pete.Sa va povestesc ceva,dar sa nu va speriati.Acum o saptamana,cumnata mea,gravida in doua luni,vine si-mi spune ca are o scurgere alb-rozalie.Eu ii spun sa mearga sa faca un echo sa vada despre ce e vorba.A doua zi la echo:sarcina oprita in evolutie de cca. doua saptamani.Urmarea:chiuretaj,intristare si multa suferinta.Si inca ceva:totul s-a intamplat fara nici un simptom,in afara de acea scurgere neinsemnata cantitativ.9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Fetele eu de doua zile sunt tare speriata...ma doare in partea dreapta jos (parca ma tine asa)si cateodata ma ia cu picior cu tot! Ma gandesc o fi de la apendicita? o fi extrauterina? ( Doamne fereste) eu sper totusi sa fie totul in regula ca imi e frica!
Imi spune-ti si mie cum se manifesta durerile astea de extrauterina si de apendicita?
In rest greturi parca nu mai am, sau m-am obisnuit cu ele!
Mirona mie mi-au mai scris fetele pe PM , cum nu il am activ? hai ca iti dau adresa de mail.
Va pup si linistiti-ma i pe mine!
carla2005 5+

Mergi la inceput