Mamici casnice (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Sarumana de ceai sunt_mamica...da e foarte bun

Aveti www.mojoflix.com/Video/Shower-Pranks.html" target="_blank">aici si www.mojoflix.com/Video/Son-is-Not-Gay.html" target="_blank">aici ceva sa va inveseliti pe ziua de azi ca eu nu prea am motive dupa ce am citit la un alt subiect .......pacat ca nu stiu ce inseamana PROVOCAREA, ESTE UN JOC...SUNT 2 ECHIPE si ar fi normal sa nu existe monotonia care este acum la acel subiect. Se discuta despre echipa X de foarte mult timp, dar aceasta echipa nu joaca de una singura pe teren !
Daca intradevar sunt suporteri adevarati trebuie sa provoace sau sa fie provocati...parerea mea si la o asemenea reactie chiar m-am asteptat.

Diseara vor castiga cei mai buni!





mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

O tara normala? nu cred ca exista :) In Australia e prea cald, din cauza asta sunt si multe incendii, mie nu mi-ar place:) De fapt dc stau bine si ma gandesc, mie chiar imi place in Ro:)))

Lucia ma bucur ca Liviu se simte mai bine Poti incerca cu catina ca rau n-are ce sa-i faca.
Vreti sa plecati in Australia? Ati facut deja ceva demersuri sau e doar in faza de "proiect"? Te intreb pt ca am niste prieteni care sunt in situatia asta, dar ei s-au inscris la o firma (sau ce-o fi:) care se ocupa de emigrari.

Dana_ch ce bine ca Andra nu are alte probleme de sanatate, prob. astea oftalmologice se corecteaza, si eu am purtat ochelari de mica. De fapt ii purtam cand mergeam la scoala pana ieseam din bloc, si ii puneam inapoi la ochi inainte sa intru in casa:)))

Laura Nicole pe unde esti? Dar sfarsitoarea? Nu va simtiti bine la noi ?:)



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Flavia
Andra a purtat si ea de mica ochelarii dar in ultimul timp ia purtat in ghiozdan...mersi pentru grija acordata
apropo de emigrare si noi am vrea sa plecam dar am inteles ca este cam greu si foarte costisitor....

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ehe, noi am tot fost in faza de proiect din octombrie 2004 si tot asa ne-am sucit si invartit sa gasim varianta optima, am dat ca prostii examenul de engleza anul trecut si daca nu ne miscam mai repede o sa expire, am pregatit actele pentru acreditarea sotului si acum mai asteptam ceva referinte de stampilat de pe unde a lucrat sotul si le trimitem in sfarsit ca nu mai am rabdare de cand tot ne invartim ca un "coif" intr-o caldare. Asa ca acum are in sfarsit toate referintele, actele traduse si legalizate si le poate trimite, mai asteptam stampila din Sighisoara si ii dam bataie. Nu apelam la firma, nu are sens pentru ca ne putem descurca si fara atata timp cat avem internet si intelegem engleza si avem si prieteni in Au si aces la forumuri de emigrare.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza si multzumesc de cafea.
Bimilit dai cafea la toate care ne-am trezit in urma ta, restul e pedepsit, cine se trezeste prima trebuie sa faca,cafeaua Gata am infiintzat o noua lege.
Flavia te molipsishi de la mine mami, dai cu greseli la capitole, induci lumea in eroare ?
maria2mami sa-tzi treaca supariciul... eu ramin in gashca veche, n-am shanse sa-mi schimb meseria de casnica.
Corina vra sa zica tu ai trimis frigul la mine, si nu vrei sa recunosti , gata te iert ca ai burtica.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

maria2mami nu fi suparata, ca stiu la ce te referi:) unde ai scris tu e topicul stelistilor, unde scriu doar cei care tin cu Steaua, cel pentru "confruntari" este aici unde vezi bine ca au inceput deja

Pai hai sa ne zica fetele care sunt prin strainataturi cum au ajuns, propun

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eh, Flavia, am tot citit cum au ajuns fetele de prin strainatate, fiecare cu povestea lui, plus ca pe forumul de emigrare e un tip care tinea un jurnal de cand a ajuns acolo pana cand si-a gasit de lucru. Foarte frumos povesteste, am urmarit cu sufletul la gura. Dupa 6 luni si-a gasit exact jobul visat adica tot ceva in IT database administrator. Asa ca suntem la curent cu ce variante putem lua in calcul. Doar sa ne miscam, asta conteaza, sa trimitem odata afurisitele de acte si apoi depinde si de noroc oricat de pregatit ai fi in domeniul tau. Se poate intampla orice la verificarile care se fac, si daca nu le convine, asta e. Sper sa nu fie cazul, dar nu poti sti.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Lucia tinem pumnii sa iasa asa cum vreti voi. E bine dc aveti prieteni acolo, nu va mai simtiti asa "straini", conteaza f mult (zic si eu, desi n-am trecut prin asta:)

C a tot veni vorba de emigrare/plecat in strainataturi, pe mine ma tot bat la cap niste prieteni (fosti colegi de servici) sa plec in Anglia, cum au plecat ei, cu contract de munca pe 5 ani + prelungire.
Intr-un fel e ok, sunt multe avantaje, mai ales ca mi-ar duce si familia, dar mie nu-mi vine sa plec, mai ales sa-mi bat capul cu job-ul de acolo care nu-i tocmai comod (asistenta sociala). Ei de ex. reprezinta la tribunal cazurile de copii abuzati...

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Sarumana Fla 1000 de pentru tine

Uite dom'ne un suporter adevarat care stie sa discute nu sa sara imediat cu cutitul la jugulara

Am vazut ca si pe tine te-au luat la misto' ....asta e viata...vedem noi diseara

Dana nici nu m-am suparat...ca altii...stiu io' care'

mmiha

(Scuze pt cu cu' )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

denelutza,eu nu am trimis nimic...pe cuvant de cercetas!
nici mie nu cred ca mi-ar placea Australia,prea multa caldura....io vreau clima normala,3 luni deaia ,3 luni deaialalta!
lucia,bafta sa aveti!

Mergi la inceput