Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

aliona, mie imi lipsisesi...important e ca ai prestat la greu..cu cat mai mult, cu atat mai multe sanse
mai, pe mine ma dor sanii tot mai tare..sper sa pot abuza de sot in seara asta, ca nu pare prea dispus ( vesti proaste, un unchi de-al lui e internat in spital, cu tetrapareza-nu misca nici maini nici picioare...) sa vad cat de talentata sunt sa il redresez


Waiting for the sun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Megbeng, pe mine nu ma dor sinii de loc - asta ma pune pe ginduri, nici nu simt vreo tensiune - dar vreo doua zile in urma am simtit tensiune in burtica so, parca era incordata - si daca respiram mai adinc parca imi trecea, nis nus ce sa zic

S-apoi dupa vizita mea la tara - mii greata de tot ce se misca prin bucatarie, am mincat dupa doar varza murata si apa fiarta am baut, nici ceau nu mai suport, eh as vrea eu sa fie de la sarcina da ma tem ca-i de la o intoxicatie frumoasa, ca de la sarcina asa devreme - nu mai pot eu sa ma imbat cu apa chioara in halul asta

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Fetelor invidiati-ma putin - sotul meu saracul dupa atita uitare cu ochii la soare / adica fara nica - nica/ o buna perioada - se bucura saracul de orice zi a CM - nu-l intereseaza tare e ovulatie sau e zi fara ea, da iaca cit o sa dureze toatabucuria asta nu stiu, sper sa nu trec si eu in tabara voastra, hai mai bine voi in a mea

Megbeng cind mai ai tu posibilitatea sa-ti arati talentul in pat/ mama ce direct mai vorbesc/ daca nu in zilele cind e stresat sau obosit, ca atunci cind ei vor cu mare placere - atunci e foarte simplu si mare talent nu-ti trebuie - eh!s-apoi stii tu ca tot acestea cu efort depus ies frumoase, stim noi asta domsoara doctorita Eh si ai talentul la povestit - asteptam urmatoarea descriere

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Fetelor se vede ca ma simt prost,da parca si proasta la cite greseli am facut eu in mesaje - fie-mi iertata cascaciunea mea cea de azi

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

aliona, nu-ti cere scuze, fata draga! sa vezi eu ce aiurea tastez de multe ori...cand apuc, imi mai editez mesajele...
ieri l-am prins pana la urma...in timp ce se uita la divertis..nu a opus rezistenta, doar ca pentru mine nu a fost asa placut...ma dureau sanii rau si pana nu m-am rastit la el sa nu mai tina mana pe ei ca-mi ies ochii de durere nyu s-a lasat..si in plus aveam si senzatia aceea de presiune de partea ovarului drept...oare sa fi ovulat ieri...ca ieri TB era 36.3, plus durere de sani si ovare si ceva mucus (nu mult) iar azi e 36.7, fara durere de ovare si cu o mult mai redusa durere sa sani?!


Waiting for the sun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

fetelor, sunteti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

meg: sa stii ca e posibil ca tu sa fi ovulat azi sau ieri daca spui ca ai dureri de sani plus ovare..hmmm... sa stii ca tu de-abia ai ovulat!
noi plecam poimaine (miercuri) in tunisia.. de-abia astept! mai mergem cu inca 2 cupluri...chiar o sa ne distram! pe de alta parte uite ca si eu sunt in Z11, si mi s-au marit sanii ciudat de mult s sunt tensionati ca inainte de rushi, plus intepaturi la greu la ovarul stang... oi ovula mai devreme??? oricum, pt siguranta, am prestat aseara, si-asa al meu sot era disperat ca-l tineam la "respect" de vreo 7 zile ca sa fie gigeii fortosi cand o fi momentul

aliona: ce doooor imi era de tine, fataaa vorbareata si simpatica!!! ai grija cu indigestia! si continua cu ...aveti de recuperat ca luna trecuta ati cam stat pe bara!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

A! Si inca ceva:

Fetelor, din ce am mai citit eu despre ovulatie, se pare ca dansa (a se citi ovulatia) are loc in ultima zi de mucus sau in ultima zi de intepaturi la ovare

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uic9999 spune:

quote:
Originally posted by sisly
Silvia

Nu vreau sa te dezamagesc dar ti-asi recomanda sa-ti schimbi medicul. Prof Ancar poate ca este bun dar e cam plictisit de meserie si da aceleasi tratamente la toata lumea.
Eu am facut FIV la el in luna feb. si m-a dezamagit rau.Atat el cat si echipa de medici.Toate fetele de pe site care au facut FIV la Medsana sunt revoltate de atitudinea medicilor de acolo si de rezultate.( vezi subiecte FIV)
Daca vrei totusi sa ramai la Medsana, du-te mai bine la Denisa Protopopescu.

Sisly



Sisly... parca ai avut gura aurita... Pai sa va povestesc, ca eu una sunt full de nervi. A ramas sa ma duc ieri, la ora 3.30, sa ii arat primele analize hormonale. Alea pe care le-am luat vineri. Ma duc acolo, 3.25 punct. Am intrat la ora 5!!! OK, zic, nu-i nimic, omu' e ocupat, asta e. Ieri dimineata mi-a venit menstruatia (dupa 2 luni) cu niste dureri insuportabile. Am zis ca lesin pt prima oara in viata de durere. I-am speriat pe toti in jurul meu. Buuun. Cand m-a invitat sa ma asez pe scaun, m-am asezat cu greu. M-a intrebat daca ma doare, i-am zis ca da. "Pai treceti sa va vad." Mi-a facut din nou echografie vaginala. Uokei... Bun asa. Si la sfarsit mi-a dat diclofenac, calciu, piafen si un antibiotic. Dupa ce ii spusesem ca nu am nevoie, ca imi trece foarte bine cu Nurofen si Calciu + D3. N-a contat. Iarasi uokei. Si il intreb si eu, ca tot omu' cum procedam mai departe. Ce zic analizele, ce se intampla etc. La care dr. Ancar zice ca va trebui sa iau anticonceptionale, de soc, cateva luni, vreo 3-4. ??? Uat? I-am spus ca as prefera sa nu iau, pt ca am luat ani de zile si stiu ca nu se regleaza decat in perioada cand le iau, dupa aia revine la stadiul de fata, adica CM vine cand vrea muschiu' lui. La care el... eu va spun ca asa trebuie, daa? Si ii spun ca stiu ca nu se intampla nimic si ca eu vreau sa raman insarcinata, nu sa imi reglez CM cu anticonceptionale. "V-am spus, repetati analizele hormonale maine (adica azi) si veniti lunea viitoare din nou, cu ele si sa mai facem inca un consult." Ce pana mea fac atatea analize?? Ca oricum nu zice nimic si mai vrea sa imi dea si anti. Mi s-a pus pata rau si m-am enervat. Ma gandesc serios sa nu ma mai duc la el si sa imi caut un alt doctor. Nu tin neparat la Medsana... Oriunde, nu conteaza, dar sa fie ok doctorul. Prietena mea a fost la Dracea, dar, din cate stiu, e in concediu pre sau post natal. Nu stiu ce sa fac. Ma intorc din nou catre voi... Heeeelp!

Silvia.

PS: FIV ce inseamna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by uic9999

[quote]Originally posted by sisly
Silvia

PS: FIV ce inseamna?



sper sa nu ma insel Fertilizare In Vitro

Mergi la inceput