Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Salut pe seara.
Miha, bine ai venit, e dulce foc bublina ta, ca de marisoara ce sa mai zic :)
Mai Joy, vezi de treaba ca ai nimerit la casa de nebuni. Eu in locul tau ii ziceam ca mananca sarmale cu ciolan de la 1 luna, acuma de-a dreptul le face dupa reteta proprie vaccinatul tau de baietel. Paranoia umbla libera prin lume, asta e vba mea de o vreme buna, si vad ca nu se dezminte.
Am pus si eu poze noi, ca eram cam depasite de o vreme :) Am pus inclusiv o poza cu parte din bucatele de sambata de la party.
Acuma ca veni vba de gospodarie: Ina, las-o mama mai moale ca nu vine nimeni in control, imp. e sa fie curat, ordine, dar sa nu exageram. Iti spune asta cineva care a trecut de la faza de obsesie la faza de.... mai merge si putina atmosfera de familie adica si ceva dezordine. Si asa ajung si la ajutorul lui tati prin casa: la inceput ma ajuta enorm, acum de vreun an de cand cu firma nu o mai face atat de mult, insa nu ma pot plange. Spala vase si biberoane pt ca eu sunt alergica la detergent mai ales combinat cu frig si chiar nu pot. Da de papa la caine si la fata in fiecare seara (cand nu-i plecat din cluj), repara in toata casa (asta include jos la vara-mea sau la mama), ma ajuta la cumparaturi, mai pune hainele la uscat... asta serile ca in rest e fte prins, insa atunci apuc si eu sa mai lucrez la ale mele ramase de peste zi. Nu ma plang din punctul de vedere al ajutorului. De fapt, nici din altele :)
Cat despre munca + copil asa mic, teo eu cred ca detin recordul: am nascut joia, luni la 2 am ajuns acasa operata, la 5 deja traduceam niste urgente pt clienti stabili pe care nu-i puteam refuza. 2 zile mai tarziu am mers la birou. Asta e, e "afacerea" mea ca sa-i zic asa si nu mi-am permis sa las balta lumea.... pt ca riscam sa ma lase si ei balta. Asa ca Anda, cum e la job? Eu mor de doru' fetii cand sunt la birou, mi-e jena s-o sun pe mama sa vad ce fac sa n-o jignesc ca o verific, asa ca gasesc zilnic motive absurde ca sa sun p'acas.
Mai am ceva de lamurit: de ce pisici bagati voi cereale la vasrta asta la copii cu greutate buna si fte buna? Nu ma refer la copiii care au fost bolnaviori sau nu au luat in greutate, ci la restul. Nu vi se pare absurd sa-i umflati cu cereale cand nu este necesar inca aportul de cereale? Nu dati cu rosii, va rog :)
Pupici tuturor.
Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

stati, nu dati cu rosii... da' am vazut ce-a zis ripley de cereale... io azi m-am dus sa iau si io o cutie, sa fie-n casa... si pe toate scrie ca se dau de la 6 luni in suuuuuuus . erau vo 2 de la 4 luni, de la aceesi firma, una numai orez si una orez cu altceva (n-am retinut). dar la nici o alta firma n-am mai vazut cereale pt. 4 luni.
of course, n-am mai cumparat ...
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Hi, hi, Miha, am citit din urma. Se pare ca ti-ai facut album.

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutis!!!

Miha2006 superba fetitza cu niste ochi....super!!! Sa va traiasca!

Lavi02 spor la treaba!!!

Cristinamh si eu sunt de aceeasi parere cu scaunul asa ca al meu nu se lasa in jos si pe spare doar 2 pozitii care nu sunt tocmai inclinate dar..merge. Peste 2-3 saptamani pot sa incep sa il pun in el!!!

Ilenutza parcul IOR e la TITAN ca statie de metrou dar are mai multe intrari.

Eu de soare il feresc cu ajutorul manerului care se da si in spate si in fatza si il dau dupa soare!!! DAr m-ar interesa si pe mine o crema de soare!!!

Cat despre curatzenie...sotul meu e un sotz model. Nu vreau sa-l laud dar...cand facem curat(la sf de saptamana) el se ocupa de periat covoare, aspirat spalat pe jos etc iar eu praful in urma lui si ordine. Baia si Bucataria de obicei eu si el cand are chef spala aragazul, cada, chiuveta dar numai daca are chef daca nu...le spal eu. Iar cand facem curatenie de Pasti sau Craciun el bate covoarele, spala covoarele, spala geamurile, eu ocupandu-ma de bucatarie, mancare si praful pe care el nu suporta sa il stearga. Deci....e un sotz model!!!


Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Lavi02, scuze... Eu am conexiune Dial-up si am depasit deja minutele incluse. Intru in fiecare seara, am citit tot din urma si nu am gasit nik despre laptele de vaca. Poate mi-a scapat... Multumesc de deranj!
Dar de maine, uraaaaaaa, o sa am acces non-stop si trafic nelimitat la Internet!!!

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEGARACRISTINA si eu ii dau milu din prima zi,chiar milu 2acum,si avem 7 kg

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ela, a mea e slabutza... si-s curioasa daca o sa se ingrasuneasca in adolescenta... ca nu prea-mi convine...

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

NegaraCristina felicitari pt net nelimitat!!!

Despre doctor...Pisi imi pare rau dar nu am avut nevoie decat pt. lucruri comune dar cred ca la Boudimex sunt doctori f. buni!!! Imi pare rau de Prietena ta!!!

Ripley ce ciorapei cu floricele are frumoasa mea ex-nora; si ce masa copioasa face frumoasa mea ex-cuscra!!! Yamiiii!!!



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

SILVIA SI FELICIA SI RIPLEY...M-ATI INNEBUNIT..am ras si mai ales cristi de numai puteam...

nu, nu ma gandesc ca ar avea copchilu ceva(DF) dar o sa ma duc la budimex..sa ma mai gandesc adica.
altceva ce ma ingrijora pe mine era ca de cateva zile este cianotic in jurul guritei. si a observat si ea, l-a ascultat si nu a gasit nimic in neregula. l-a ascultat si stanciu atunci, ma gandesc ca daca era ceva se auzea.
tacsu a avut defect septal atrial, dar s-a inchis..

LAVI, nici eu nu-mi aduc aminte sa fi zis ceva acum de curand de laptele de vaca...dar eu am mai pierdut una alta.

sa va traiasca barbatii muncitori!
al meu asteapta acum sa ma dau la o parte sa intre pe server la call of duty!!!!
acum m-am uitat la el si ...DOARME!!!!


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

seara buna, tuturor!
multumimm de urarile de la multi ani de acum 2 zile. le-am citit pe toate sa stiti si va multumim tare mult. la fel de multi ani frumosi si sanatosi dorim si noi la toata lumea.

si acum date pentru tabel: la 5 luni: 7460 g. si 66 cm.
am luat in luna a 5-a numai 600 de grame. cam putin.

noi ne ferim de soare tot cu ajutorul caruciorului care are maner reglabil, cand in fata cand in spate. si tare nu ne place cand ne bate soarele in ochi.

exista si umbrelute de soare speciale pt bebelusi, am vazut io pe un site, sigur gasiti.

amu, am o mare intrebare/nelamurire: daca nu e bine sa-i dai bebelusului lapte de vaca pana la 1 an, de ce se recomanda de la 5 luni branzica facuta in casa cuuu, ghici ce???...LAPTE DE VACA????
ca as vrea sa diversific si io masa de 10, ca s-o fi saturat saracuta numai de mar ras, si m-am gandit la brazica, cand HOP PARADOXU'...

tot nu m-a lamurit si pe mine cineva ce fac io cu doua bucati biberoane fisiologice chicco pentru care nu gasesc tetine pentru 5 luni, decat din acelea cu flux reglabil care nu sunt bune de nimic.
[le arunc si ii injur pe aia de la chicco pentru marea lor prostie]

am pus pozici proaspete la semnatura pentru cine vrea sa arunce o uitatura.

pupici

melku & bebe Daria (2.11.2005)

Mergi la inceput